Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP i św. Marcina

MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA:

STRZELCE:

8.00, 12.00 

GRĘBOSZÓW:

10.00 

DNI POWSZEDNIE:

STRZELCE:

17.00 

(od października do Wielkanocy)

18.00

(od Wielkanocy do września)

 

GRĘBOSZÓW:

Czwartek

16.00 

(od października do Wielkanocy)

17.00

(od Wielkanocy do Września)

 

KONTAKT Z PARAFIĄ

Parafia Narodzenia N.M.P i Św. Marcina

Strzelce 41

46-146 Domaszowice

tel.: 77 419 43 57

NR KONTA BS NAMYSŁÓW
77 8890 1011 0008 0943 4001 0003

NR KONTA FUNDUSZ REMONTOWY 
59 8890 0001 0108 0943 2000 0005

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA JEST:

Wtorek - Piątek

(pół godziny po Mszy Św. wieczornej)

KANCELARIA JEST NIECZYNNA:

w święta:

kościelne i państwowe

 

Projekt Unijny

PIELGRZYMKA WŁOCHY

 

PIELGRZYMKA DO WŁOCH 16.09 – 25.09.2023  

SAMOLOT  Z WROCŁAWIA + POWRÓT AUTOKAREM 

ARBELOBELLO – MATERA – BARI – MONTE SAN ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO – NEAPOL – MONTE CASSINO – RZYM – WATYKAN CASCIA – ROCCAPORENA – ASYŻ – WENECJA – SANKTUARIUM MADONNA DELLA CORONA

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu o godz. 06.30  wylot godz. 08.30 do miejscowości Brindisi. Przylot godz. 10.45, przejazd do Arbelobello – miasteczko bardzo charakterystyczne, zbudowane z domków tzw. Trulli- białe stożkowate bielone, miasteczko wpisane na liste UNESCO. Następnie przejazd do miejscowości Matera unikatowa historyczna część miasta obejmuje domostwa drążone w skale, miato wpisane również na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Bari- stolicy regionu Apulia: Bazylika św. Mikołaja z relikwiami świętego, gdzie pochowana jest również Bona Sforza. Przejazd na Monte San Angelo - gdzie znajduje się jedyny kościół- grota św. Michała Archanioła, niepoświęcony ręką ludzką. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3: Śniadanie, pobyt w San Giovanni Rotondo- zwiedzanie miejsc, gdzie żył Św. Ojciec Pio: grób ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Szpital Ulgi w Cierpieniu, muzeum pamiątek. W godzinach popołudniowych przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Neapolu.
Dzień 4: Śniadanie, przejazd do Neapolu - m.in. spacer uliczkami słynnej i bardzo charakterystycznej dla tego miasta dzielnicy San Gregorio Armeno, nawiedzenie Katedry św. Januarego oraz Kościoła Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa do grobu ks. Dolindo Ruotolo. Przejazd na Monte Cassino, Cmentarz Żołnierzy Polskich oraz Bazylika św. Benedykta. Obiadokolacja i nocleg we Fiuggi (okolica Rzymu).
Dzień 5: Po śniadaniu przejazd do Watykanu, nawiedzenie Bazyliki św. Piotra Nastepnie Rzym starożytny: Piazza Navona, Pantheon, Koloseum z zewnątrz, Forum Romanum. Przejazd metrem do Fontanny di Trevi oraz Schodów Hiszpańskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6: Śniadanie, zwiedzanie Rzymu: Bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody, Bazylika św. Pawła za Murami oraz Bazylika Santa Maria Maggiore. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7: Śniadanie, przejazd do miejsc związanych z życiem i działalnością św. Rity, w zielonej Umbrii: Cascia i Roccaporena. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Asyżu.
Dzień 8: Śniadanie. Zwiedzanie Asyżu, miasto św. Franciszka: Porcjunkula - miejsce powołania Zakonu Franciszkanów następnie Bazylika św. Franciszka z zabytkowymi freskami Giotto i Cimabue, spacer uliczkami uroczego miasta do Kościoła św. Klary. W godzinach popołudniowych przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Wenecji.
Dzień 9: Śniadanie,przejazd do Wenecji- zwiedzanie miasta, spacer uliczkami miasta do Ponte Rialto, nawiedzenie Bazyliki św. Marka. Po południu przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Jeziora Garda.
Dzień 10: Śniadanie, przejazd do Sanktuarium Madonna della Corona wybudowane na skale Góry Monte Baldo i zawieszone na wysokości 774 m n.p.m. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych/porannych dnia następnego.

Cena 3400 zł.                   

Cena zawiera:

9 noclegów w hotelach, śniadania i obiadokolacje wg programu, przelot samolotem Wrocław – Brindisi ( w cenie torebka podręczna + bagaż 10 kg), realizacja programu autokarem, ubezpieczenie NNW i Kl Signal Iduna Travel do 20 000 €, opieka pilota – przewodnika na całej trasie pielgrzymki, obowiązkowy podatek turystyczny TFG i TFP, opieka duszpasterska

Cena nie zawiera:
- wszelkie opłaty związane z realizacją programu, m.in: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu, przewodnicy lokalni, wjazdy do miast, podatki turystyczne w hotelach, zestaw słuchawkowy na całej trasie, płatne u pilota 130 €/os.

- dla chętnych biesiada włoska z menu regionalnym i muzyką, dopłata różnicy do planowanej kolacji w hotelu: 40 €/os.

INFORMACJE I ZAPISY U KSIĘDZA PROBOSZCZA

lub 

BIURO PIELGRZYMKOWO- TURYSTYCZNE CAMINO, Wrocław, ul. Dawida 8/2 tel. 071/79 78 622, kom. 535 242 700

Kamery Online

CZYTANIA

POLECANE STRONY