Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP i św. Marcina

MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA:

STRZELCE:

8.00, 12.00 

GRĘBOSZÓW:

10.00 

DNI POWSZEDNIE:

STRZELCE:

17.00 

(od października do Wielkanocy)

18.00

(od Wielkanocy do września)

 

GRĘBOSZÓW:

Czwartek

16.00 

(od października do Wielkanocy)

17.00

(od Wielkanocy do Września)

 

KONTAKT Z PARAFIĄ

Parafia Narodzenia N.M.P i Św. Marcina

Strzelce 41

46-146 Domaszowice

tel.: 77 419 43 57

+48 509 787 229

NR KONTA BS NAMYSŁÓW
77 8890 1011 0008 0943 4001 0003

NR KONTA FUNDUSZ REMONTOWY 
59 8890 0001 0108 0943 2000 0005

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA JEST:

Wtorek - Piątek

(pół godziny po Mszy Św. wieczornej)

KANCELARIA JEST NIECZYNNA:

w święta:

kościelne i państwowe

 

Projekt Unijny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA   – 12 lipca 2020

Przeżywamy dziś w liturgii XV Niedzielę Zwykłą.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

ŚRODA – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

CZWARTEK – NMP z Góry Karmel.

1. W tym tygodniu Msze Święte będą odprawiane tylko w czwartek i piątek o godz. 18.00, w sobotę wyjątkowo o  godz. 16.00. We czwartek – 16 lipca na zakończenie Mszy Świętej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

2. We wtorek 14 lipca w liturgii Kościoła wspominamy św. Henryka. Jest to patronalne święto Arcybiskupa Seniora – Kardynała Henryka Gulbinowicza. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

3. W czwartek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominam, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Wszyscy zapisani do bractwa Szkaplerza Świętego mogą uzyskać odpust zupełny (lub cząstkowy) pod zwykłymi warunkami.

4. W związku z planowanym na 6 września festynem dożynkowym zapraszam wszystkie osoby chętne do zaangażowania się w organizację festynu. Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 lipca o godzinie 19:00 w Świetlicy Wiejskiej. Podczas spotkania będzie podjęta również dyskusja na temat ogrzewania naszej świetlicy.

5. W sobotę 1 sierpnia planowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie podczas Mszy Świętej odbierzemy relikwie św. Faustyny. Chętnych zapraszam do zapisywania się w zakrystii.

6. Rodzinom MATYSIK i MATYSIK dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzmy rodzinom: WĄŻ i PIÓRKOWSKICH.

7. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim przebywającym na wakacjach czy urlopach życzymy dobrej pogody, odpoczynku, bezpiecznych powrotów do domu oraz na wszystkich wakacyjnych szlakach błogosławieństwa Bożego. W tym wakacyjnym czasie pamiętajmy o Eucharystii i modlitwie.

8. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lipca 2020

Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku, pierwszą niedzielę miesiąca lipca poświęconego szczególnej czci Najdroższej Krwi Chrystusa

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

ŚRODA – św. Jana z Dukli, prezbitera.

SOBOTA – św. Benedykta, opata, Patrona Europy, święto.

1. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 w Gręboszowie troje dzieci przystąpi do I Komunii Świętej.

2. Msze Święte codziennie o godz. 18.00. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie Msza Święta.

3. Bóg zapłać serdeczne Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie do kościoła parafialnego ornatu z wizerunkiem św. Pio z Pietelciny, natomiast do kościoła filialnego w Gręboszowie nowych lekcjonarzy mszalnych.

4. Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przychyliła się do prośby skierowanej przez naszą parafię i otrzymaliśmy relikwie I stopnia (ex ossibus) Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. W najbliższym czasie (po ustaleniu terminu z Siostrami zorganizowana zostanie pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie podczas Mszy Świętej odbierzemy relikwie i następnie zostaną uroczyście wprowadzone na naszej świątyni.

5. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzmy rodzinom: MATYSIK i MATYSIK.

6. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, paniom za pielęgnację ogrodu przy plebanii. Dziękuję także za ofiarowane na plebanię produkty.

7. Wszystkim udającym się na wakacje i urlopy  życzę by okres wakacyjny był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Nie zapominajmy też, że każda niedzielna Eucharystia jest pewnym drogowskazem na wakacyjnej drodze.

8. Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 czerwca 2020

Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 dwoje dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

PIĄTEK – św. Tomasza Apostoła, święto. 

1. Msze Święte codziennie o godz. 18.00. Do wtorku włącznie na zakończenie Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie Msza Święta.

2. Jutro – 29 czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami papieża seniora Benedykta XVI i Franciszka – Piotra naszych czasów. Wierni, którzy będą nabożnie posługiwali się w tym dniu przedmiotem poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą otrzymać odpust zupełny, dodając wyznanie wiary. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze), dlatego już dziś po Mszach Świętych będziemy mogli w miarę swoich możliwości złożyć do puszki ofiarę na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

3. W bieżącym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek od 17.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty  i Pojednania. W tym czasie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie Msza Święta.

4. W przyszłą niedzielę 5 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 w Gręboszowie troje dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. W tym dniu Msze Święte w Gręboszowie o godz. 9.30 
i 10.30. Spowiedź Święta dzieci i Rodziców w sobotę  4 lipca o godz. 11.00.

5. Rodzinom BEDNARZ i KOSIARSKICH dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i wykoszenie trawy przy kościele. Rodzinom CICIO i WOŁCZAŃSKICH dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzmy rodzinom: MATYSIK i MATYSIK.

6. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, paniom za pielęgnację ogrodu przy plebanii. Dziękuję także za ofiarowane na plebanię produkty.

7. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Dzieciom, młodzieży, wszystkim parafianom życzę pokoju serca i błogosławieństwa Bożego, dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wyjeżdżającym na urlopy odpoczynku fizycznego i duchowego. Nie zapominajmy, że modlitwa i Eucharystia są pewnymi drogowskazami na wakacyjnej drodze.

8. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

 XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 czerwca 2020

Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

ŚRODA – Narodzenie Jana Chrzciciela.

SOBOTA – NMP Nieustającej Pomocy.

1. Codziennie na zakończenie Mszy Świętej w naszym kościele nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

2. W poniedziałek – jak każdego 22 dnia miesiąca na zakończenie Mszy św. o godz.18.00  nabożeństwo ku czci św. Rity z Cascii – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Za Jej przyczyną będziemy prosili w intencjach naszych osobistych, naszych rodzin, Ojczyzny i Kościoła. Nabożeństwo odbędzie się bez ucałowania relikwii Świętej i namaszczenia olejem.

3. We wtorek 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach naszych ojców. Dla żyjących wypraszajmy obfite Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, zaś dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

4. W związku z urlopem Ks. Proboszcza od wtorku do piątku zastępstwo w parafii będzie pełnił Ks. Karol Koszyl SDS.

5. W  środę, 24 czerwca przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – święto patronalne Archikatedry Wrocławskiej, Archidiecezji Wrocławskiej i miasta Wrocławia.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny odprawi o godz. 18.30 mszę świętą w Archikatedrze Wrocławskiej o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Wrocławia i Archidiecezji.

Jednocześnie będziemy z wdzięcznością przed Bogiem obchodzić jubileusz 70 rocznicy święceń kapłańskich i 35 rocznicy kreowania kardynałem J.Em. ks. Henryka Gulbinowicza, a także 7. rocznicę ingresu do katedry wrocławskiej naszego Arcybiskupa Metropolity Józefa Kupnego. oraz 35 rocznicę świeceń kapłańskich Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego i 25 rocznicę święceń kapłańskich Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego.

6. 24 czerwca  to także uroczystość odpustowa  Parafii w Smogorzowie. Z tej racji Mszę Święte: w Gręboszowie o godz. 16.00, natomiast w Strzelcach o godz. 17.00.

7. W przyszłą niedzielę 28 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 dwoje dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Spowiedź Święta dzieci i Rodziców w sobotę o godz. 17.30.

8. W poniedziałek 29 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgodnie z tradycją zbierane w tym dniu ofiary przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze), dlatego w niedzielę 28 czerwca po Mszy świętej będziemy mogli w miarę swoich możliwości złożyć do puszki ofiarę na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję.

9. Rodzinom ŁUKASIEWICZ i KOZAK dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię oraz wykoszenie trawy przy kościele powierzamy rodzinom dzieci I komunijnych. O wykoszenie na cmentarzu proszę Rodziny CICIO i WOŁCZAŃSKICH.

10. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc. Ofiarodawcom dziękuję z złożone ofiary na cele parafialne i misyjne.

11. Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu najserdeczniejsze życzenia i w życzliwej modlitwie wypraszamy obfitość łask.

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA   – 14 czerwca 2020

Przeżywamy XI Niedzielę Zwykła w ciągu roku. Gościmy dziś w naszej parafii Ks. KAROLA KOSZYLA SDS, kapłana ze zgromadzenia Salwatorianów (Towarzystwo Boskiego Zbawiciela), który 23 maja przyjął święcenia kapłańskie z rąk Metropolity Krakowskiego Ks Abpa Marka Jędraszewskiego. Po Mszach Świętych Neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Błogosławieństwo prymicyjne wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach

1. stan łaski uświęcającej

2. przyjęcie Komunii Świętej

3. Modlitwa za Ojca świętego

KALENDARZ LITURGICZNY:

ŚRODA  - św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

PIĄTEK – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość.

SOBOTA  – Niepokalanego Serca NMP.

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o przystrojenie swoich domów.

2. Codziennie na zakończenie Mszy Świętej w naszym kościele nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Z racji Oktawy Bożego Ciała litania śpiewana jest w podczas procesji. Bardzo proszę, aby w trakcie procesji zachowywać przepisy bezpieczeństwa (odległości między osobami i maseczki na twarzach).

3. Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii odbędzie się w dwóch turach – pierwsza grupa w Strzelcach, w niedzielę – 28 czerwca o godz. 13.00, druga grupa – w Gręboszowie, w niedzielę 5 lipca o godz. 10.30. Próba liturgiczna dla pierwszej grupy w najbliższą środę – 17 czerwca po Mszy Świętej.

4. W czwartek – 18 czerwca – zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu  poświęcenie wianków.

5. Także w czwartek 18 czerwca przypada 70 rocznica święceń kapłańskich J. Em. Ks. Henryka Kard. Gulbinowicza. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Najdostojniejszym Arcypasterzu Seniorze.

6. W piątek, 19 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusaa jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Mszy św. będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. W tym dniu za odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami).

7. W bieżącym tygodniu troskę o świątynie powierzamy rodzinom: ŁUKASIEWICZ i KOZAK.

8. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty na plebanię.

TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ  – 7 czerwca 2020

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, w ramach której obchodząc Uroczystość PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, pochylamy się nad tajemnicą Trójjedynego Boga. Wyznajemy naszą wiarę i oddajemy chwałę Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. W ubiegłą niedzielę uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczęliśmy w liturgii okres zwykły
w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – św. Jadwigi Królowej.

CZWARTEK – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

SOBOTA – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

1. Zniesione zostały już całkowicie limity uczestnictwa w obrzędach liturgicznych w świątyniach. W mocy pozostaje nadal obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz konieczność zachowania dwumetrowego odstępu sanitarnego. Metropolita Wrocławski Abp Józef Kupny zniósł dyspensę pozwalającą na nieuczestniczenie we Mszach św. w niedziele oraz święta nakazane. Powróćmy zatem do naszych świątyń dając tym samym wyraz naszej wiary.

2.Codziennie na zakończenie Mszy Świętej w naszym kościele nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zachęcam do udziału.

3. W czwartek, 11 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku w związku z nadzwyczajną sytuacją nie będzie procesji do czterech ołtarzy. Odbędzie się Msza  Święta a po niej procesja wokół kościoła. W Gręboszowie o godz. 10.00 w Strzelcach o godz. 12.00

W czasie Mszy św. i procesji zachowujemy przepisy bezpieczeństwa (odległości między osobami i maseczki na twarzach. Proszę zadbać o przystrojenie naszych domów – flagi, emblematy czy  też obrazy w oknie. Niech Chrystus Pan ukryty w Eucharystii błogosławi naszym rodzinom, naszej Parafii, miejscowości, Ojczyźnie i darzy jednością i pokojem.

4. Na piątek 12 czerwca Metropolita Wrocławski Ks. Abp Józef Kupny udziela wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym w tym czasie na jej terytorium dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę 13 czerwca o godz. 17.30 odbędzie się Różaniec Fatimski. Zapraszam do wspólnej modlitwy za przyczyną Św. Hiacynty i Franciszka Marto, których relikwie znajdują się w naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę,  14 czerwca Msze Święte w naszej parafii sprawował będzie Ks. KAROL KOSZYL SDS, nowo wyświęcony kapłan ze zgromadzenia Salwatorianów (Towarzystwo Boskiego Zbawiciela). Po Mszach Świętych udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są dla Ks. Neoprezbitera.

7. W minionym tygodniu została wykonana nowa tapicerka w konfesjonałach.

8. Rodzinom MARAS i MARAS dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożone ofiary na kwiaty. Rodzinom Kosiarskich i Kosiarskich dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu.

9. Dziękuję za prace w ogrodzie św. Rity (z ofiarowane róże), a także prace porządkowe wokół kościoła. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty na plebanię. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na cele parafialne.  

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  – 31 maja 2020

Przeżywamy dziś uroczystość Pięćdziesiątnicy - Zesłania Ducha Świętego, zwaną w naszej Ojczyźnie Zielonymi Świątkami. Uroczystość ta kończy liturgiczny okres Wielkiej Nocy. Za zbożny i publiczny udział w śpiewie (lub recytacji) całego hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcam także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro, kiedy to czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – NMP Matki Kościoła (drugi dzień świąt 

ŚRODA – Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

CZWARTEK – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - święto.

PIĄTEK – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

1. Zniesiono już całkowicie limit uczestnictwa w obrzędach liturgicznych w świątyniach. Pozostaje w mocy nadal obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dwumetrowego odstępu sanitarnego. Wróćmy jednak do naszych świątyń wyrażając tym samym naszą wiarę, szczególnie w tak trudnym momencie naszych wspólnych dziejów. 

2. Z dniem 6 czerwca (sobota) zostaje zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. Wiernych usprawiedliwia choroba, potrzeba opieki nad chorym lub w czasie epidemii ciężka obawa przed zarażeniem. Korzystający z dyspensy mogą uczestniczyć we Mszy św. dzięki transmisji w środkach społecznego przekazu. Pamiętajmy, że kiedy uczestniczymy we Mszach świętych przez transmisje medialne - w takiej modlitwie przyjmujemy odpowiednią, postawę, wyłączamy się z innych zajęć i skupiamy się na liturgii.

3. 1 czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Polecajmy w modlitwie wszystkie dzieci wypraszając im potrzebne do wzrastania łaski i dary.

4. Rozpoczynający się jutro nowy miesiąc – czerwiec – poświęcony czci oddawanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00. W niedziele przed Mszą Świętą.

5. W bieżącym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek od 17.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty  i Pojednania. W tym czasie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusa a następnie Msza Święta.

6. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

7. Dziękuję za powieszenie, przywiezionych w minionym tygodniu z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach, obrazów św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny (serdeczne podziękowania dla fundatora obrazu św. Faustyny). Oczekujemy na relikwie Świętej Sekretarki Bożego Miłosierdzia. Niech to oczekiwanie wypełnia nasza ufna modlitwa. 

8. Dziękuję za dostarczenie brzózek i dekorację kościoła, za skoszenie trawy i pielęgnację ogrodu św. Rity.

9. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom MARAS i MARAS. O wykoszenie trawy na cmentarzu proszę panów: DARIUSZ KOSIARSKIEGO i SŁAWOMIRA STASIAKA.

10. Przy wyjściu z kościoła dostępny jest kolejny numer diecezjalnego pisma „Nowe Życie”. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

11. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i w życzliwej modlitwie wypraszamy obfitość łask i błogosławieństwo. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  – 24 maja 2020 

Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jezus wstępujący do nieba ukazuje nam kierunek naszego postępowania na ziemskiej drodze życia.

KALENDARZ LITURGICZNY:

WTOREK – św. Filipa Neri, prezbitera

PIĄTEK – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

1. Wszyscy wierni mogą – do odwołania – korzystać z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. Zachęcam jednak, w miarę istniejących możliwości, do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach w kościołach czy to w niedzielę czy we Mszy św. w tygodniu (zachowując wszelkie wskazania bezpieczeństwa). Zgodnie z majowym apelem Papieża Franciszka sięgajmy częściej niż do tej pory po różaniec.

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które odprawiane jest na zakończenie codziennych Mszy Świętych.

3. Od piątku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego podczas codziennych nabożeństw majowych.

4. We wtorek – 26 maja – zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom wypraszajmy obfitość Bożych łask i błogosławieństwo, a zmarłym radość wieczną.

5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Uprzejmie proszę o ozdobienie kościoła brzózkami. Piećdziesiątniaca kończy okres Wielkanocny.

W tym dniu podczas Mszy Świętych: w Strzelcach o godz. 8.00 i w Gręboszowie o godz. 10.30, będziemy modlić się w intencji Księdza Proboszcza i kapłanów wyświęconych we Wrocławiu 26 maja 2001 roku – z racji 19 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich.

6. Dziękuję paniom za prace w ogrodzie św. Rity oraz pomalowanie ogrodzenia ogrodu. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, a także za ofiarowane na plebanię produkty

7. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i w życzliwej modlitwie wypraszamy obfitość łask i błogosławieństwo. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 17 maja 2020

W liturgii przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. Już dziś rozpoczynamy świętowanie przypadającej jutro –  18 maja – 100 rocznicy urodzin JANA PAWŁA II.

KALENDARZ LITURGICZNY:

CZWARTEK – św. Jana Nepomucena kapłana i męczennika.

PIĄTEK – św. Rity z Cascii, zakonnicy.

1. Zgodnie z obowiązującymi od 17.05.2020 r. ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy św. w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 10 m2) – w naszych świątyniach, może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie: w STRZELCACH – 28 osób, w GRĘBOSZOWIE - 16 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości miedzy sobą. Wszystkie osoby, poza księdzem, przebywające w kościołach i kaplicach, mają OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST I NOSA za pomocą maseczki lub części odzieży.

2. Dziękuję Pani Wójt Gminy Domaszowice za przekazanie maseczek wielorazowego użytku dla mieszkańców Strzelec i Gręboszowa. Dziękuję również osobom, które szyły maseczki.

3. Wszyscy wierni mogą – do odwołania – korzystać z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. Zachęcam jednak, w miarę istniejących możliwości, do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach w kościołach czy to w niedzielę czy we Mszy św. w tygodniu.

4. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie na zakończenie Mszy Świętej.

5. W ubiegłym już roku powstała  inicjatywa uczczenia setnej rocznicy urodzin przez złożenie daru duchowego w postaci inicjatyw modlitewnych w hołdzie Wielkiemu Papieżowi. Szczegóły inicjatywy i przykłady proponowanych działań na plakatach oraz  stronie internetowej: https://darna100.pl/. Zachęcam do włączenia się w tę piękną inicjatywę.

6. Fundacja Obserwatorium Społeczne i dolnośląskie pismo katolickie Nowe Życie, z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, przygotowały stronę internetową poświęconą związkom Papieża z Wrocławiem i Archidiecezją Wrocławską. http://www.dowroclawia.pl/

7. W poniedziałek, wtorek i środę po szóstej niedzieli wielkanocnej przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawniej tzw. „Dni Krzyżowe”). Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

8. W piątek 22 maja w liturgiczne wspomnienie św. Rity. Na zakończenie Mszy św. o godz.18.00  nabożeństwo ku czci św. Rity z Cascii – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Za Jej przyczyną będziemy prosili w intencji chorych, jak i oddalenia od ludzkości choroby i wszelkiego zagrożenia. Nabożeństwo odbędzie się bez ucałowania relikwii Świętej i namaszczenia olejem. Pobłogosławione zostaną tylko róże przyniesione indywidualnie.

9. W piątek również rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedziele przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. Rodzinom MEDYK i CZYRSKICH dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. Dziękuję  także za wykoszenie trawy wokół muru przy kościele.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 10 maja 2020

Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy.

KALENDARZ LITURGICZNY:

ŚRODA – NMP z Fatimy – 103 rocznica Objawień.

CZWARTEK – św. Macieja Apostoła - święto

SOBOTA – św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, Patrona Polski - święto.

1. Wszyscy wierni mogą – do odwołania – korzystać z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. Korzystających z dyspensy zachęcam do modlitwy podczas transmisji Mszy św. za pomocą środków społecznego.

Zachęcam jednak, w miarę istniejących możliwości, do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach w kościele czy to w niedzielę czy we Mszy św. w tygodniu.

2. Przypominam, że wszystkie osoby, poza księdzem, przebywające w kościołach i kaplicach, mają OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST I NOSA za pomocą maseczki lub części odzieży.

3. Przez te kolejne majowe dni w naszych kościołach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach wyśpiewujemy chwalę NMP słowami Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie na zakończenie Mszy Świętej Wieczornej, w Gręboszowie w czwartek na zakończenie Mszy Świętej. W tym tygodniu wyjątkowo w środę nabożeństwo majowe o godz. 17.30 połączone z różańcem z racji dnia fatimskiego.

4. Rodzinom GABEŃSKICH, BODZIOCH i GRUSZKA dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary (szkoda, że nie wszyscy poczuwają się do troski o naszą świątynię). Rodzinom MARSZAŁEK dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu. Dziękuję również za wykoszenie trawy przy kościele i plebanii. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: MEDYK i CZYRSKICH.

5. W minionym tygodniu uporządkowany został cmentarz parafialny. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które podjęły się tych prac. Przypominam, że zgodnie z obowiązującym regulaminem cmentarza na wszelkie prace (stawianie nagrobków, ławeczek, sadzenie krzewów, kładzenie kostki brukowej wymagana jest zgoda Zarządcy Cmentarza).

6. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka czwartek 14 maja będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Konferencja Episkopatu Polski prosi nas o pozytywną odpowiedź na apel Papieża Franciszka i dołączenie do tej inicjatywy.

7. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane na plebanię produkty oraz za ofiary składane na cele parafialne.

8. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i w życzliwej modlitwie wypraszamy obfitość łask i błogosławieństwo.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 3 maja 2020

 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dzisiejszą niedzielę tzw. „Dobrego Pasterza” przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw 

o powołania do służby w Kościele (środa, piątek i sobota). Podczas tego tygodnia szczególnie prośmy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej wspólnoty parafialnej.

Dziś tez narodowe święto – 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – św. Floriana, męczennika. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o strażakach, zarówno zawodowych jak i ochotnikach, którym patronuje św. Florian.

ŚRODA – św. Apostołów Filipa i Jakuba - święto

CZWARTEK – I czwartek miesiąca.

PIĄTEK – św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski – uroczystość.

1. Przez te kolejne majowe dni w naszych kościołach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach odbywają się Nabożeństwa Majowe. Trwajmy na modlitwie, oddając cześć NMP słowami Litanii Loretańskiej w tygodniu  na zakończenie Mszy Świętej, natomiast w niedziele przed Mszą Świętą.

2. W piątek 7 maja przypada 28 rocznica śmierci Ks. Bolesława Salety, pełniącego funkcję Proboszcza parafii w Strzelcach w latach 1974 – 1991. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych kapłanach posługujących w naszej parafii.

3. Rodzinom BURSAKOWSKICH i MEDYK dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: NALEWAJKO, GABEŃSKICH, BODZIOCH, GORAZDOWSKICH i GRUSZKA. O wykoszenie trawy na cmentarzu proszę rodziny MARSZAŁEK.

4. Przy wyjściu z kościoła znajduje się nowy, majowy numer diecezjalnego pisma NOWE ŻYCIE. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

5. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby parafii ( w minionym tygodniu wpłynęły 3 ofiary). Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane na plebanię produkty. Niech sam Bóg wynagrodzi Waszą życzliwość obfitością swojej łaski.

6. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i w życzliwej modlitwie wypraszamy obfitość łask i błogosławieństwo. 

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemii przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa w naszej Archidiecezji może być prowadzone poprzez komunikatory internetowe.

Pełny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 11 maja 2020 r. Katechezy będą dostępne dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. W przypadku bardzo dużej liczby zgłoszeń uruchomiony będzie drugi cykl – we wtorki i w piątki. Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni. Tam też znajdują się szczegółowe informacje.

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 26 kwietnia 2020 

NIEDZIELA BIBLIJNA

Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w  radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Umacniajmy się spotkaniem ze Zmartwychwstałym przez udział w Eucharystii.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego (por. J 6,35-36). W Niedzielę Biblijną ma miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza. Celem tych dni jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

Wierni, którzy w dniu dzisiejszym poświęcą minimum pół godziny (bez przerwy) na lekturę Pisma Świętego), mogą pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.

Dziś obchodzimy również XIV Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców  pod hasłem:  „Z Miłością na wszystkich drogach"W tym roku  jest to szczególny dzień wdzięczności wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii. Są to kierowcy w transporcie publicznym i wszystkich służbach (w transporcie medycznym, policji i w innych służbach)

KALENDARZ LITURGICZNY 

ŚRODA – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – święto.

PIĄTEK – św. Józefa Rzemieślnika.

SOBOTANMP KRÓLOWEJ POLSKI – uroczystość. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę 2 maja.

1. Zgodnie z obowiązującymi od 20.04.2020 r. ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy św. w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 15 m2) – w naszych świątyniach, może uczestniczyć w nabożeństwie: w STRZELCACH – 16 osób, w GRĘBOSZOWIE - 10 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości miedzy sobą. 

Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje mszalne. Wszystkie osoby, poza księdzem, przebywające w kościołach i kaplicach, mają OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST I NOSA za pomocą maseczki lub części odzieży.

2. W środę, 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. W tym dniu naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.

3. W piątek – 1 maja - rozpoczyna się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Będziemy gromadzić się na nabożeństwie majowym ku czci NMP o g. 18.00. Od Maryi uczmy się całkowitego zawierzenia i oddania Panu Bogu. Zadbajmy też o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

4, 1 maja jest to także liturgicznym wspomnieniem św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmijmy wszystkich pracujących a także osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od 17.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty  i Pojednania. W tym czasie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie Msza Święta.

6. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski mając na uwadze szczególny charakter dnia udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2020 r.

7. Przyszła Niedziela – 3 maja- IV Niedziela Wielkanocna to dzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

8. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom BURSAKOWSKICH i MEDYK. 

9. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby parafii ( w minionym tygodniu wpłynęły 3 ofiary). Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane na plebanię produkty. Niech sam Bóg wynagrodzi Waszą życzliwość obfitością swojej łaski.

10. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i w życzliwej modlitwie wypraszamy obfitość łask i błogosławieństwo. 

 

 II NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 19 kwietnia 2020 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zadaniem Kościoła – nas wszystkich napełnionych paschalną radością - jest głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żyje pośród nas. Na zakończenie Mszy Świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego.

KALENDARZ LITURGICZNY:

CZWARTEK  –św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski - uroczystość. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie.

SOBOTA  - św. Marka Ewangelisty - święto. 

1. Dziś można odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego. Na terytorium Polski istnieje także codzienna możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem wystawionym do adoracji bądź w tabernakulum.

2. Dziś również rozpoczyna się w Kościele 76 Tydzień Miłosierdzia przebiegający pod hasłem, zaczerpniętym z listu pasterskiego Sługi Bożego Stafana Kard. Wyszyńskiego „MIŁOSIERDZIEM BUDUJEMY KOŚCIÓŁ BOŻY”.

3. Zgodnie z obowiązującymi od 20.04.2020 r. ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy św. w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 15 m2) – w naszych świątyniach, może uczestniczyć w nabożeństwie: w STRZELCACH – 16 osób, w GRĘBOSZOWIE - 10 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości miedzy sobą. 
Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje mszalne. Wszystkie osoby, poza księdzem, przebywające w kościołach i kaplicach, mają OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST I NOSA za pomocą maseczki lub części odzieży.

4. W środę – jak każdego 22 dnia miesiąca na zakończenie Mszy św. o godz.18.00  nabożeństwo ku czci św. Rity z Cascii – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Za Jej przyczyną będziemy prosili w intencji chorych, jak i oddalenia od ludzkości choroby i wszelkiego zagrożenia. Nabożeństwo odbędzie się bez ucałowania relikwii Świętej i namaszczenia olejem. Pobłogosławione zostaną tylko róże przyniesione indywidualnie. Msza Święta wraz z nabożeństwem będzie transmitowana na żywo i dostępna na parafialnym fanpage’u.

5. W czwartek na zakończenie Mszy świętej godz.. 18.00, jak każdego 23 dnia miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Pio z Pietrelciny.

6. Przyszła,  niedziela – 26 kwietnia, III niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako NIEDZIELA BIBLIJNA  i rozpocznie Tydzień Biblijny, który potrwa do 2 maja i przebiegać będziepod hasłem : "Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego". W niedziele odbędzie się również IV Narodowe czytanie Pisma Świętego.

7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby parafii ( w minionym tygodniu wpłynęły 2 ofiary). Dziękuję za wykoszenie trawy przy kościele, w ogrodzie św. Rity i przy plebanii, dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane na plebanię produkty. Niech sam Bóg wynagrodzi Waszą życzliwość obfitością swojej łaski.

 

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 
12 kwietnia 2020
 

Przeżywając dziś dzień Zmartwychwstania Jezusa , nie mogąc uczestniczyć w liturgii w naszej parafialnej, pragniemy jednak wraz z całym Kościołem wyśpiewać radosne Alleluja i dziękować za dzieło Odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Jak Apostołowie, niewiasty stając duchowo przy pustym grobie, przepełnieni wydarzeniem wielkanocnego poranka pragniemy zwiastować światu – „Zmartwychwstał Chrystus, Pan mój i nadzieja…”

1. Dzisiejsza, najważniejsza w naszej wierze Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna ośmiodniową Oktawę Wielkanocy, co oznacza iż wszystkie jej dni obchodzi się jako jedna uroczystość ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego.

2. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Naszymi modlitwami jak każdego roku pragniemy ogarnąć Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

3. Od Wielkiego Piątku trwamy na nowennie przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do indywidualnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

4. Przyszła, II Niedziela Wielkanocna (19 kwietnia) to Niedziela Bożego Miłosierdzia. W ten dzień można odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego (w dowolnym kościele) lub przynajmniej odmówienia przed Najświętszym Sakramentem „Ojcze nasz” i „Wierzę” z dodaniem pobożnego wezwania do Pana Jezusa miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”). Na terytorium Polski istnieje także codzienna możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub w tabernakulum).

5. Dziękuję tym wszystkim, którzy dzięki transmisjom internetowym i telewizyjnym włączyli się w przeżywanie Triduum Paschalnego i Świąt. Dziękuję za przygotowanie Kościoła i dekoracji, pani Agnieszce (organistce), lektorom, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg liturgii. 
Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane na plebanię produkty, Dziękuję za składane ofiary na potrzeby parafii ( w minionym tygodniu wpłynęły 3 anonimowe ofiary) Niech sam Bóg wynagrodzi Waszą życzliwość obfitością swojej łaski.

6. Od środy Msze Święte o godz. 18.00, w Gręboszowie w czwartki o 17.00. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00.

7. Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, usilnie zachęcam do bezwzględnego przestrzegania zasad związanych ze stanem epidemii w Polsce.
Przypominam, iż we Mszy może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Proszę o umożliwienie uczestnictwa osoby zamawiającym intencje mszalną. PROSZĘ O ZROZUMIENIE DLA NAŁOŻONYCH RESTRYKCJI. 
"Nieuczestniczenie w Mszy świętej niedzielnej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku". 

 

 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 5 kwietnia 2020 

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały

1. Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, usilnie zachęcam do bezwzględnego przestrzegania zasad związanych ze stanem epidemii w Polsce.

2. Przypominam, iż we Mszy może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Proszę o umożliwienie uczestnictwa osoby zamawiającym intencje mszalną. PROSZĘ O ZROZUMIENIE DLA NAŁOŻONYCH RESTRYKCJI.

3. W związku ze Stanem Epidemii w naszym kraju, Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Dyspensa została udzielona przez Księdza Arcybiskupa na czas nieokreślony czyli do odwołania. Osoby korzystające z dyspensy zachęcam, by trwały na osobistej, rodzinnej modlitwie oraz w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła przez transmisje za pośrednictwem mediów (niedzielna Msza Święta godz.. 12.00 z naszej świątyni transmitowana jest na żywo na parafialnym fanpage’u). Pamiętajmy jednak, aby uczestnicząc w takiej modlitwie przyjąć odpowiednią postawę, wyłączyć się z innych zajęć i skupić się na przeżywaniu liturgii.

Szczególnym wyrazem łączności duchowej z Kościołem jest praktyka Komunii duchowej, która wymaga stanu łaski uświęcającej. Przypominam również, że obowiązek przyjęcia Komunii św. w okresie Wielkanocy, trwa aż do Niedzieli Trójcy św. czyli w tym roku do dnia 7 czerwca.

4. Okazja do spowiedź św. w dni powszednie przed i po Mszy Świętej lub też w innej porze po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się. Przypominam jednocześnie, że gdy nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się natychmiast, gdy będzie taka możliwość.

DOSKONAŁY ŻAL ZA GRZECHY polega na przeproszeniu Boga za popełnione grzechy. i wynika z uświadomienia sobie faktu obrazy Miłość Boga a nie z lęku przed potępieniem. Żal z lęku przed potępieniem jest żalem niedoskonałym gładzącym grzechy powszednie. Żal doskonały gładzi wszelkie grzechy, gdyż Bóg nie czeka
z przebaczeniem jeśli Syn Marnotrawny wraca do miłości Ojca. Gdy ustanie przeszkoda należy jak najszybciej przystąpić do sakramentu pokuty. Po żalu doskonałym można przyjąć zarówno Komunię św. sakramentalną jak i duchową. Ten rodzaj pojednania z Bogiem powinien być w zgodności z warunkami dobrej spowiedzi.

5. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne. Naszą uwagę koncentrujmy na tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Wszelkie zaś niedogodności (także niemożliwość fizycznego uczestnictwa w Liturgii Triduum Sacrum w kościele) ofiarujmy w intencji jak najrychlejszego ustania epidemii.

Dołóżmy wszelkich starań, aby te dni, przeżyć jak najowocniej – korzystając z transmisji.

TRANSMISJE TELEWIZYJNE LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO:

TVPtransmisja z Jasnej Góry - Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna - godz. 18.00

W Wielki Piątek o godz. 20.50  transmisja Nabożeństwa Drogi Krzyżowej z Watykanu

TV Trwam – transmisja z Watykanu - Wielki Czwartek i Wielki Piątek godz. 18.00, Wigilia Paschalna – godz. 21.00

6. Zgodnie z wytycznymi ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego w czasie Triduum Paschalnego, będzie sprawowana tylko jedna Liturgia, tylko w kościele parafialnym,

7. W Wielki Czwartek – Mszą Wieczerzy Pańskiej, o godz. 17.00, po liturgii kościół będzie otwarty do godz. 21.00. (transmisja na parafialnym fanpage'u)

8. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, który obowiązuje w wieku od 14 do 60 lat, wszystkich zaś obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 17.00. Po liturgii kościół będzie otwarty do godz. 21.00.  (transmisja na parafialnym fanpage'u)

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcam do odmawiania w ramach nowenny Koronki do Miłosierdzia Bożego.

9. W Wielką Sobotę NIE BĘDZIE POŚWIĘCENIA POKARMÓW. Modlitwa przed wielkanocnym śniadaniem udostępniona jest na stronie naszej parafii i profilu Fb.

W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego (tzw. Matkę wszystkich Wigilii). Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19.00, jednak bez poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła i bez poświęcenia wody chrzcielnej.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie procesji i Mszy św. o godzinie 6:00. Porządek Mszy św.: Strzelce: 8:00 i 12:00; Gręboszów: 10.00.

11. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny.

12. Dziękuję wszystkim, którzy w tym czasie wspierają naszą parafię przez przekazywane ofiary na utrzymanie parafii (w minionym tygodniu wpłynęły dwie anonimowe ofiary). Dziękuję również za produkty przekazane na plebanię.

13. Jestem do dyspozycji w każdej sprawie wymagającej mojej posługi i zachęcam do jednoczenia się (także za pośrednictwem mediów) w modlitwie o ustanie epidemii, ale także do modlitwy za siebie nawzajem. Ogarniam Wszystkich parafian swoją codzienną modlitwą. 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29 marca 2020 

Dzisiaj w liturgii przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu(dawniej I Męki Pańskiej) zwana jest czarną. W tym dniu w Kościołach zasłaniane są krzyże.

1. W najbliższy czwartek – 2 kwietnia – przypada 15 rocznica śmierci Jana Pawła II. Przez jego przyczynę prośmy Boga o potrzebne dla nas łaski w tym trudnym czasie epidemii, szczególnie o ustanie zagrożenia. Papież Polak przez całe swoje życie i pontyfikat własnym przykładem uczył nas, jak całkowicie zawierzyć i powierzyć się Chrystusowi i jak świadczyć o wierze.

 

2. Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, usilnie zachęcam do bezwzględnego przestrzegania zasad związanych ze stanem epidemii w Polsce.

3. Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej została udzielona przez Księdza Arcybiskupa na czas nieokreślony czyli do odwołania. Osoby korzystające z dyspensy zachęcam, by trwały na osobistej, rodzinnej modlitwie oraz w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła przez transmisje za pośrednictwem mediów (niedzielna Msza Święta godz.. 12.00 z naszej świątyni transmitowana jest na żywo na parafialnym fanpage’u). Pamiętajmy jednak, aby uczestnicząc w takiej modlitwie przyjąć odpowiednią postawę, wyłączyć się z innych zajęć i skupić się na przeżywaniu liturgii.

Szczególnym wyrazem łączności duchowej z Kościołem jest praktyka Komunii duchowej, która wymaga stanu łaski uświęcającej.

 TRANSMISJE RADIOWE I TELEWIZYJNE MSZY ŚWIĘTYCH W NIEDZIELE:

TELEWIZJA: 7.00 TVP1 / 9.00 POLSAT News / 9.30 TV TRWAM / 10.30 POLSAT Rodzina (Msza dla dzieci) / 11.00 TVP1 / 13.00 TVP POLONIA /

RADIO: 9.00 POLSKIE RADIO Program 1 / 9.00 RADIO MARYJA / 10.00 RADIO RODZINA / 19.00 POLSKIE RADIO Program 1

TRANSMISJE RADIOWE I TELEWIZYJNE MSZY ŚWIĘTYCH W DNI POWSZEDNIE:

TELEWIZJA: 7.00 TVP1 / 20.00 TVP3 (od poniedziałku do piątku) /

RADIO: 6.00 RADIO RODZINA (od poniedziałku do piątku) / 7.00 RADIO MARYJA / 18.30 RADIO RODZINA (sobota)

4. Okazja do spowiedź św. w dni powszednie przed i po Mszy Świętej lub też w innej porze po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się. Przypominam jednocześnie, że gdy nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się natychmiast, gdy będzie taka możliwość.

DOSKONAŁY ŻAL ZA GRZECHY polega na przeproszeniu Boga za popełnione grzechy. i wynika z uświadomienia sobie faktu obrazy Miłość Boga a nie z lęku przed potępieniem. Żal z lęku przed potępieniem jest żalem niedoskonałym gładzącym grzechy powszednie. Żal doskonały gładzi wszelkie grzechy, gdyż Bóg nie czeka z przebaczeniem jeśli Syn Marnotrawny wraca do miłości Ojca. Gdy ustanie przeszkoda należy jak najszybciej przystąpić do sakramentu pokuty. Po żalu doskonałym można przyjąć zarówno Komunię św. sakramentalną jak i duchową. Ten rodzaj pojednania z Bogiem powinien być w zgodności z warunkami dobrej spowiedzi.

5. Msze Święte i nabożeństwa odprawiane będą według zwykłego porządku (do Wielkanocy w tygodniu Msze Święte o godz. 17.00, w soboty o godz. 9.00). Na zakończenie każdej Mszy św. (do odwołania) odśpiewane będą Suplikacje (Święty Boże…).

Przypominam, iż we Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie tylko 5 osób (nie licząc posługujących), dlatego proszę o umożliwienie uczestnictwa osobom, które na daną Mszę Świętą mają zamówioną intencję. Eucharystie bez intencji oraz inne nabożeństwa będą sprawowane bez udziału wiernych. Jeśli ktoś chciałby odwołać lub zmienić termin Mszy św. - proszę o kontakt.

W ciągu dnia Kościół pozostaje otwarty i można udać się na indywidualną modlitwę.

6. Nabożeństwa Pasyjne zostają odwołane. W tym tygodniu przypadają I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek w Gręboszowie o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. W tym czasie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Natomiast w Strzelcach w piątek o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i w tym czasie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, następnie Msza Święta.

 

7. Zawieszona zostają odwiedziny chorych i starszych, z wyjątkiem osób będących w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, którym udziela się Wiatyku. Takie sytuacje należy zgłaszać telefonicznie. Jeśli jednak chory w zagrożeniu życia poddany jest kwarantannie to niestety decyzją władz państwowych nie można mu udzielić sakramentów gdyż nie wolno naruszyć kwarantanny.

8. Przyszła niedziela, 5 kwietnia to Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Zgodnie z postanowieniem Księdza Arcybiskupa w tym dniu nie będzie poświęcenia palm.

9. W zakrystii można jeszcze zaopatrywać się w baranki z białej czekolady (5 zł) i świece paschalne (14zł i 6 zł). Wspieramy w ten sposób akcje dobroczynne prowadzone przez Caritas.

10. Rodzinom DURSKICH i CZARNECKICH dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła a także za złożone ofiary.

11. Bardzo dziękuję za zrozumienie i troskę. Dziękuję za ofiarę anonimową jak złożona została w minionym tygodniu na potrzeby parafii. Dziękuję za ofiarowane na plebanie produkty i wszelkie przejawy życzliwości.

12. Jako Wasz Proboszcz jestem do dyspozycji w każdej sprawie wymagającej mojej posługi i zachęcam do jednoczenia się (także za pośrednictwem mediów) w modlitwie o ustanie epidemii, ale także do modlitwy za siebie nawzajem. Ogarniam Wszystkich parafian swoją codzienną modlitwą.

TRIDUUM PASCHALNE

Zgodnie ze wskazaniami duszpasterskimi na czas epidemii zawartymi w Dekrecie Metropolity Wrocławskiego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego:

- Obrzędy TRIDUUM będą sprawowane tylko w kościele parafialnym.

- W Wielki Czwartek nie będziemy przygotowywać kaplicy adoracji tzw. "ciemnicy".

- W Wielki Piątek nie będzie indywidualnej adoracji Krzyża

- W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego błogosławienia pokarmów.

- W Niedzielę Wielkanocną nie będzie procesji rezurekcyjnych. W tym dniu Msze Święte według zwykłego porządku niedzielnego – Strzelce godz. 8.00 i 12.00, Gręboszów – 10.00 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 marca 2020 

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali
w tym niełatwym codziennym wysiłku.

1. Dziś, jak każdego 22 dnia miesiąca na zakończenie Mszy św. o godz.12.00  nabożeństwo ku czci św. Rity z Cascii – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Za Jej przyczyną będziemy prosili w intencji chorych, jak i oddalenia od ludzkości choroby i wszelkiego zagrożenia. Nabożeństwo odbędzie się bez ucałowania relikwii Świętej i namaszczenia olejem. Pobłogosławione zostaną tylko róże przyniesione indywidualnie. Msza Święta wraz z nabożeństwem będzie transmitowana na żywo i dostępna na parafialnym fanpage’u.  

2. Jutro na zakończenie Mszy świętej godz.. 17.00, jak każdego 23 dnia miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Pio z Pietrelciny.

3. W środę -  25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Msza Święta w Strzelcach rano o godz. 9.00 natomiast w Gręboszowie o godz. 16.00.

4. Msze Święte i nabożeństwa odprawiane będą według zwykłego porządku. Na zakończenie każdej Mszy św. (do odwołania) odśpiewane będą Suplikacje (Święty Boże…)

5. W sobotę 28 marca przypada 27 rocznica śmierci Ks. Romana Biskupa, niegdyś Proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym Kapłanie i o wszystkich zmarłych Kapłanach posługujących niegdyś w tej parafii.

6. Przez dalszą część Wielkiego Postu odprawiane będą Nabożeństwa Pasyjne: W niedziele przed  Mszą Świętą Gorzkie Żale. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w Gręboszowie piątek o godz.16.00, natomiast w Strzelcach w piątek o godz. 17.00 wraz z Mszą Świętą.

7. Następna niedziela - V Wielkiego Postu (dawniej I Męki Pańskiej) zwana jest czarną. W tym dniu w Kościołach zasłaniane są krzyże. 

8. W zakrystii można zaopatrywać się w baranki z białej czekolady (5 zł) oraz świece paschalne duże i małe (14 zł i 6 zł). Wspieramy w ten sposób akcje dobroczynne prowadzone przez Caritas: WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS oraz JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA.

9. Rodzinom PIERZCHAWKA i PIERZCHAWKA dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy Rodzinom: DURSKICH i CZARNECKICH.

NIECH BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, OPIEKA NMP I ŚWIĘTYCH NASZYCH PATRONÓW TOWARZYSZY NAM W TYM TRUDNYM CZASIE

Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, usilnie zachęcam do bezwzględnego przestrzegania zasad związanych ze stanem epidemii w Polsce: ZOSTAŃMY W DOMU!!! – we Mszach świętych i nabożeństwach uczestniczymy przez transmisje telewizyjne, radiowe lub internet. Pamiętajmy aby uczestnicząc w takiej modlitwie przyjmujemy odpowiednią, postawę, wyłączamy się z innych zajęć i skupiamy się na liturgii.

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15 marca 2020

Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Przeżywamy wspólnie czas nawrócenia i pokuty, który ma nas przygotować do przeżycia radości Zmartwychwstania Pańskiego.

1. W czwartek 19 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Pamiętajmy też w naszej modlitwie o solenizantach, którym patronuje ten wielki święty: o papieżu Benedykcie XVI – Józefie Ratzingerze oraz o naszym Metropolicie Wrocławskim, księdzu Arcybiskupie Józefie Kupnym.

2. W związku z pandemią koronawirusa, na podstawie rozporządzenie Arcybiskupa Wrocławskiego z dnia 13 marca w porozumieniu z rekolekcjonistą – Rekolekcje Wielkopostne zostają odwołane, aby nie narażać drogich parafian na możliwość infekcji. Termin spowiedzi wielkopostnej zostanie podany w najbliższym czasie.

3. Planowane na 23 marca uroczyste wprowadzenie relikwii św. Pio z Pietrelciny zostaje przeniesione. Termin zostanie podany.

4. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do 29 marca: osobom w podeszłym wieku; osobom chorym z objawami infekcji; dzieciom; osobom które czują obawę przed zarażeniem. W tym trudnym czasie dostosujmy się do zaleceń. Jest możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej, szczególnie niedzielnej, za pośrednictwem mediów, Zachęcam do modlitwy w domach. 

5. Msze Święte i nabożeństwa odprawiane będą według zwykłego porządku. Na zakończenie każdej Mszy św. (do odwołania) odśpiewane będą Suplikacje (Święty Boże…)

6. Przez dalszą część Wielkiego Postu odprawiane będą Nabożeństwa Pasyjne: W niedziele przed  Mszą Świętą Gorzkie Żale. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w Gręboszowie piątek o godz.16.00, natomiast w Strzelcach w piątek o godz. 17.00 wraz z Mszą Świętą.

7. W przyszłą niedzielę 22 marca na zakończenie Mszy św. o godz.12.00  nabożeństwo ku czci św. Rity z Cascii – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Za Jej przyczyną będziemy prosili w intencji chorych, jak i oddalenia od ludzkości choroby i wszelkiego zagrożenia. Nabożeństwo odbędzie się bez ucałowania relikwii Świętej i namaszczenia olejem. Pobłogosławione zostaną tylko róże przyniesione indywidualnie.

8. W zakrystii można zaopatrywać się w baranki z białej czekolady (5 zł) oraz świece paschalne (6 zł i 14 zł). Wspieramy w ten sposób akcje dobroczynne prowadzone przez Caritas:

9. Rodzinom RYŚ i SADOWSKICH dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: PIERZCHAWKA i PIERZCHAWKA.

NIECH BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, OPIEKA NMP I ŚWIĘTYCH NASZYCH PATRONÓW TOWARZYSZY NAM W TYM TRUDNYM CZASIE

 

 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8 marca 2020

Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza niedziela to Niedziela „Ad Gentes” – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „EUCHARYSTIA I MISJE” Dziękuję wszystkim, którzy zechcą złożyć do puszek przed kościołem ofiary na cele misyjne. Dzieło to można wesprzeć również wysyłają sms-a  MISJE pod numer 72032

1. Obchodzimy dziś Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety, żony i matki.

2. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiane są Nabożeństwa Pasyjne: w niedziele przed każdą Mszą Świętą – Gorzkie Żale. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w Gręboszowie w piątek o godz. 16.00, a w Strzelcach o godz. 17.00 wraz z Mszą Świętą.

3. W tym tygodniu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W środę – Gręboszów i Zalesie, w czwartek Strzelce i Szerzyna.

4. Wzorem lat ubiegłych Caritas na czas Wielkiego Postu proponuje udział w akcjach dobroczynnych:

WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS – w zakrystii i kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w baranki z białej czekolady (5 zł) oraz świece paschalne małe – 6 zł, duże 14 zł.

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA – na stolikuw przedsionku znajdują się jeszcze małe skarbonki przeznaczone na jałmużnę. Zachęcam rodziny, aby wzięły taką skarbonkę do domu i wykorzystały do rodzinnego lub indywidualnego praktykowania jałmużny. Składane do skarbonki ofiary pieniężne pochodzące z drobnych wyrzeczeń przeznaczone są na rehabilitację chorych dzieci. . Po Wielkanocy, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia zebrane ofiary przynosimy do kościoła.

5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 22 marca i potrwają do środy 25 marca (Uroczystość Zwiastowania Pańskiego). Wygłosi je O. MIROSŁAW BIJATA – Paulin, Proboszcz i Przeor z Diecezjalnego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu.. Spowiedź wielkopostna będzie miała miejsce w ramach rekolekcji we wtorek 24 marca.

6. Rodzinie KOLBUCH dziękuję za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom SADOWSKICH i RYŚ.

7. Dziękuję za ofiary składane na relikwiarz św. Ojca Pio. Uroczyste wprowadzenie relikwii nastąpi podczas rekolekcji wielkopostnych – 23 marca.

-----------------------------------------------------------

OGŁOSZENIE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłasza nabór wniosków w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest w roku 2020. W związku z tym osoby zainteresowane mogą  składać wnioski o dofinansowanie prac związanych z usuwaniem azbestu do sekretariatu Urzędu Gminy Domaszowice w terminie do dnia 31 marca 2020  r.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 marca 2020

Dzisiaj  w liturgii przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.

1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas przygotowania do Świąt Paschalnych. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam Nabożeństwa Pasyjne odprawiane przez cały okres Wielkiego Postu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w piątki o godz.16.00 w Gręboszowie, o godz. 17.00 w Strzelcach (z Mszą Świętą). W niedziele przed każdą Mszą Świętą - Gorzkie Żale. Zachęcam do licznego udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych a także za  odmówienie w piątki modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego „Oto ja dobry i najsłodszy Jezu…” po spełnieniu zwykłych warunków możemy uzyskać odpust zupełny.

2. We wtorek, 3 marca po Mszy Świętej wieczornej spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

3. W środę, 4 marca po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. Przyszła, druga niedziela Wielkiego Postu – 8 marca, tradycyjnie już obchodzona jest w Kościele jako dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy, a także materialnego wsparcia dzieła Ad gentes. Z góry dziękuję Wszystkim, którzy zechcą na miarę swoich możliwości złożyć do puszek dobrowolne ofiary na to dzieło – Bóg zapłać.

5. Został już zamówiony relikwiarz na relikwie św. Ojca Pio. Dziękuję ofiarodawcom, którzy składając swoja ofiarę w części sfinansowali zakup relikwiarza. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszej parafii nastąpi podczas rekolekcji wielkopostnych – 23 marca.

6. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 22 marca i potrwają do środy 25 marca (Uroczystość Zwiastowania Pańskiego). Wygłosi je O. MIROSŁAW BIJATA – Paulin, Proboszcz i Przeor z Diecezjalnego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu.. Spowiedź wielkopostna będzie miała miejsce w ramach rekolekcji we wtorek 24 marca.

7. Wzorem lat ubiegłych Caritas na czas Wielkiego Postu proponuje udział w akcjach dobroczynnych:

WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS – w zakrystii i kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w baranki z białej czekolady (5 zł) oraz świece paschalne małe (6 zł) i duże (14 zł).

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA – na ławkach znajdują się małe skarbonki. Organizatorzy proszą o zabranie tych pudełeczek i w miarę możliwości przez okres Postu składanie do nich drobnych ofiar pochodzących z wyrzeczeń wielkopostnych. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Dar juniora dla seniora”

Po Wielkanocy, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia zebrane ofiary przynosimy do kościoła. Uzyskane środki zostaną przekazane na dzieła Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

8. Rodzinom MICHTA i NOWAK dziękuję za posprzątanie kościoła oraz złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: KOLBUCH i MARCIŃCZAK.

9. Przy wyjściu z kościoła znajduje się nowe numery pisma diecezjalnego NOWE ŻYCIE. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

10. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiary składane na cele parafialne a także za ofiarowane na plebanię produkty. Bóg zapłać.

 

 VII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 23 lutego 2020

Świętujemy dziś VII niedzielę zwykłą w ciągu roku. 

1. Dziś z racji przypadającego 23 dnia miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci Św. Pio z Pietrelciny. Nasza parafia otrzymała relikwie I stopnia Świętego Pio. Uroczyste wprowadzenie relikwii będzie miało miejsce podczas rekolekcji wielkopostnych.

2. Dzisiaj w Kościele, na progu Wielkiego Postu obchodzimy dzień ekspiacji za grzechy pijaństwa rozpoczynający 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który przebiegał będzie pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Patronem Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, jak i wszelkich działań na rzecz trzeźwości w ciągu roku, jest Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

3. Dobiega końca tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 16.00 w Gręboszowie i o godz. 9.00 i 18.00 w Strzelcach. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przez cały okres Wielkiego Postu będą odprawiane Nabożeństwa Pasyjne - nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w Gręboszowie w piątki o godz.16.00, a w Strzelcach w piątki o godz. 17.00. W niedziele przed każdą Mszą Świętą Gorzkie Żale. Zachęca do licznego udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych oraz odmówienie modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego „Oto ja dobry i najsłodszy Jezu…” po spełnieniu zwykłych warunków możemy uzyskać odpust zupełny. 

5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 22 marca i potrwają do środy 25 marca (Uroczystość Zwiastowania Pańskiego). Wygłosi je O. MIROSŁAW BIJATA – Paulin, Proboszcz i Przeor z Diecezjalnego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu.. Spowiedź wielkopostna będzie miała miejsce w ramach rekolekcji we wtorek 24 marca.

6. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: NOWAK i MICHTA.

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 lutego 2020  

Świętujemy dziś VI niedzielę zwykłą w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

CZWARTEK  – Św. Pastuszków Fatimskich – Hiacynty i Franciszka Marto.

SOBOTA – Katedry Świętego Piotra – święto.

1. Dziś z racji przypadającego 16 dnia miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, wraz z uszanowaniem relikwii. W roku 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II zachęcam do szczególnej modlitwy za Jego Przyczyną, a także w tej intencji, aby ogłoszony został doktorem Kościoła i patronem Europy.

2. Pragnę złożyć podziękowanie Fundatorce (która chciała pozostać anonimowa) za ufundowanie dla naszej parafii ornatu z wizerunkiem Św. Jana Pawła II.

3. W tym tygodniu z racji urlopu Ks. Proboszcza nie będzie Mszy Świętych. W sprawach pilnych zastępstwo pełni Ks. Dziekan Tadeusz Strugała.

4. W przypadające w sobotę święto Katedry Świętego Piotra wspierajmy naszą modlitwą Papieża Franciszka, a także Papież Seniora – Benedykta XVI. Dzień ten jest bowiem szczególną okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego.

5. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.

6. Rodzinom RYŚ i FYK dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary na kwiaty.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 lutego 2020  

Świętujemy dziś V niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś po Mszach świętych – w odpowiedzi na apel Ks. Abpa Józefa Kupnego -  możemy wesprzeć materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne w naszej Archidiecezji. „ Bóg zapłać” wszystkim, którzy zechcą złożyć do puszki swoją ofiarę.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – św. Scholastyki, dziewicy.

WTOREK – NMP z Lourdes

PIĄTEK – Świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa – Patronów Europy – święto.

Tego też dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa.

1. We wtorek 11 lutego przypada święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.  11 lutego 1858 roku, 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Jej orędzie to wezwanie do modlitwy i pokuty. Lourdes stało się miejscem licznych nawróceń i uzdrowień.
W liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Z tej racji już dziś na zakończenie Mszy Świętych możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia.
Zachęcam do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

2. Odwiedziny chorych w tym tygodniu – w czwartek Gręboszów i Zalesie, w piątek – Strzelce i Szerzyna.

3. W przyszłą niedzielę 16 lutego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

4. We wtorek przypada 14 rocznica konsekracji biskupiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa prof. Andrzeja Siemieniewskiego. Pamiętajmy w naszej modlitwie.

5. W tym tygodniu troskę o świątynie powierzamy rodzinom FYK i RYŚ.

6. Z racji rozpoczynających się ferii zimowych, dzieciom, młodzieży, nauczycielom, rodzicom życzę dobrej pogody, odpoczynku i przede wszystkim opieki Bożej.

7. W imieniu Sołectwa Strzelce dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję zbiórki złomu. Zebrano ok. 8 ton złomu oraz metali kolorowych, z czego uzyskano kwotę 5446 zł. Kwota ta zasiliła konto Frania Marcinkowskiego. 

8. W związku z wielkim zainteresowaniem ponowiona zostaje akcja wypieku i sprzedaży ciast. Przeprowadzona zostanie w przyszłą niedzielę – 16 lutego, po Mszach Świętych. Osoby, które chcą włączyć się w akcję i upiec ciasto proszone są o zgłaszanie się do Pani Sołtys. 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 lutego 2020

– OFIAROWANIE PAŃSKIE

Dziś w  IV niedzielę zwykłą w ciągu roku, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – poddali się Maryja i Józef. W czterdziestym dniu po narodzeniu zanieśli Dzieciątko Jezus do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę.

Pobłogosławione  dziś świece zwane gromnicami przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominają nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

KALENDARZ LITURGICZNY:

ŚRODA – św. Agaty, dziewicy i męczennicy

CZWARTEK – Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, I czwartek miesiąca

PIĄTEK – I piątek miesiąca.

1. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Dziękuję bardzo serdecznie Wszystkim Parafianom za waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, także za cierpliwość w oczekiwaniu. „Bóg zapałać” za złożone ofiary przy okazji kolędy.

2. W tym tygodniu z racji urlopu Ks. Proboszcza nie będzie Mszy Świętych. W sprawach pilnych zastępstwo pełni Ks. Dziekan Tadeusz Strugała.

3. We  wtorek, 4 lutego świętujemy 14 rocznicę konsekracji biskupiej naszego Metropolity, Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, natomiast w sobotę 8 lutego przypada 50 rocznica konsekracji biskupiej Jego Eminencji Księdza Henryka Kardynała Gulbinowicza. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnych Jubilatach.

4. Dziękuję tym wszystkim, którzy wczoraj zaangażowali się w pomoc w demontażu choinek i świątecznych dekoracji. Dziękuję również za posprzątanie i  przygotowanie kościoła na niedzielę.

5. W przyszłą niedzielę, 9 lutego na zakończenie Mszy Świętych okazja do przyjęcia sakramentu chorych w związku ze zbliżającym się Świętem NMP w Lourdes i Światowym Dniem Chorego, który przypada we wtorek 11 lutego.

6. W tym też dniu po Mszach świętych – w odpowiedzi na apel Ks. Abpa Józefa Kupnego -  możemy wesprzeć materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne w naszej Archidiecezji. „ Bóg zapłać” wszystkim, którzy zechcą złożyć do puszki swoją ofiarę.

7. W naszej archidiecezji powstała inicjatywa Apostolat Modlitewny „DWUNASTKA”, która polega na stworzeniu w parafii grupy 12 osób, które przez okres jednego roku codziennie będą modlić krótką modlitwą w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych. Osoby, które chciałyby się włączyć do tej inicjatywy proszę o zgłoszenie się w zakrystii.

8. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest kolejny Numer diecezjalnego pisma „Nowe Życie”.  Bóg zapłać za ofiary składane za czasopisma.

9. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą obchodzącym w najbliższych dniach swoje urodziny i imieniny. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia.

10. W ramach pomocy dla Frania Marcinowskiego, chorego na SMA typ 1 dziś po Mszach Świętych sprzedawane będą ciasta.Bóg zapłać wszystkim, którzy w miarę swych możliwości zechcą wesprzeć ten szczytny cel.

 

 III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 stycznia 2020

Dzisiejsza III niedziela zwykła w ciągu roku, ostatnia niedziela stycznia. Po raz pierwszy obchodzimy dziś ustanowioną przez papieża Franciszka Listem Apostolskim „APERUIT ILLIS” Niedziele Słowa Bożego.

KALENDARZ LITURGICZNY:

WTOREK – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, patrona uczelni katolickich.

PIĄTEK – św. Jana Bosko, prezbitera.

NIEDZIELA  – OFIAROWANIE PAŃSKIE – święto.

1. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – poddali się Maryja i Józef. W czterdziestym dniu po narodzeniu zanieśli Dzieciątko Jezus do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. 
Tego dnia na liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. Święto Ofiarowania Pańskiego, z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II obchodzone jest jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego. A po Mszach świętych w niedzielę 9 lutego – w odpowiedzi na apel Ks. Abpa Józefa Kupnego -  możemy wesprzeć materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne w naszej Archidiecezji. „ Bóg zapłać” wszystkim, którzy zechcą złożyć do puszki swoją ofiarę.

3. W sobotę, 1 lutego na godzinę 10.00 zapraszam do pomocy przy demontażu choinek i dekoracji świątecznych w naszym kościele.

4. W naszej archidiecezji powstała inicjatywa Apostolat Modlitewny „DWUNASTKA”, która polega na stworzeniu w parafii grupy 12 osób, które przez okres jednego roku codziennie będą modlić krótką modlitwą w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych. Osoby, które chciałyby się włączyć do tej inicjatywy proszę o zgłoszenie się w zakrystii.

5. Z racji trwającej jeszcze wizyty duszpasterskiej - Kolędy Msze Święte we wtorek i środę o godz. 9.00. W czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.00.

27 stycznia (poniedziałek) –

Strzelce Nr 84A,85,86,87,88,88A,88B,92,94,94A,95 – od 15.30

28 stycznia (wtorek) –

Strzelce Nr 96,97,98,100B,103A,103B,104,105,108,– od 15.30

29 stycznia (środa) –

Strzelce Nr 109,111,112,113,114,115,117,118 – od 15.30

5. Rodzinom CYLIOWSKICH i BIAŁEK dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary na kwiaty.

6. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą obchodzącym w najbliższych dniach swoje urodziny i imieniny. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia.

7. W ramach pomocy dla Frania Marcinowskiego, chorego na SMA typ 1 zostaną przeprowadzone akcje:

- 1 lutego (sobota) sołectwo Strzelce przeprowadzi zbiórkę złomu. Prosimy
o wystawienie złomu przy posesjach.

- 2 lutego (niedziela) – po Mszach Świętych sprzedawane będą ciasta.

Bóg zapłać wszystkim, którzy w miarę swych możliwości zechcą wesprzeć ten szczytny cel.

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 stycznia 2020 

Przeżywamy dziś II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

WTOREK – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

PIĄTEK – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

SOBOTA– Nawrócenie Św. Pawła – święto.

1. Do 25 stycznia, wraz z wszystkimi Kościołami chrześcijańskimi przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam do osobistej modlitwy o dopełnienie się słów Chrystusa: „Aby wszyscy byli jedno…” Wiodącym hasłem tegorocznego Tygodnia są słowa zaczerpnięte z Księgi Dziejów Apostolskich: Życzliwymi bądźmy (Dz. 28, 2)

2. We wtorek – 21 stycznia – przypada Dzień Babci, a w środę – 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech wyrazem naszej wdzięczności będzie modlitwa i serdeczna pamięć.

3. W imieniu organizatorów – Pani Wójt Gminy Domaszowice, Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Szkoły w Domaszowicach, zapraszam do udziału we wspólnym kolędowaniu połączonym z obchodami Dnia Babci i Dziadka, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w szkole w Domaszowicach.

4. W środę, jak każdego 22 dnia miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godz. 9.00 nabożeństwo ku czci św. Rity z błogosławieństwem róż i oleju różanego, namaszczeniem i uszanowaniem relikwii.

5. W piątek 24 stycznia, przypada 74 rocznica śmierci Ks. Carla Ludwiga. Pamiętajmy w naszej modlitwie o byłym tutejszym proboszczu w Strzelcach, a także o  wszystkich zmarłych już kapłanach posługujących w naszej parafii. Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych Proboszczów tutejszej parafii w piątek o godz. 9.00.

6. W naszej archidiecezji powstała inicjatywa Apostolat Modlitewny „DWUNASTKA”, która polega na stworzeniu w parafii grupy 12 osób, które przez okres jednego roku codziennie będą modlić krótką modlitwą w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych. Osoby, które chciałyby się włączyć do tej inicjatywy proszę o zgłoszenie się w zakrystii.

7. W niedzielę, 26 stycznia po raz pierwszy obchodzić będziemy ustanowioną przez papieża Franciszka Listem Apostolskim „APERUIT ILLIS” Niedziele Słowa Bożego.

8. Rodzinom JAROSZ i GROMALA dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: CYLIOWSKICH i BIAŁEK.

9. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.

10. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. W związku z kolędą Msze Święte w tygodniu w środę, czwartek, piątek i sobotę o godz. 9.00. 

Kolęda:

21 stycznia (wtorek) – Strzelce Nr27,28,29,30,30A,30B,32A,32B,33,37,38,39,40A,40B  od 15.30

22 stycznia (środa) – Strzelce Nr42,42A,43,44,44A,45,46,46B,47,47A,50,51 od 15.30

23 stycznia (czwartek) – Strzelce Nr52,53,53A,53B,54,55,56,57,58 od 15.30

24 stycznia (piątek) – Strzelce Nr59,59A,60,60A,60C,62,62A,62B,63,63A,64,64A od 15.30

25 stycznia (sobota) – Strzelce Nr65,66,66A,67,70,71,71A,72,73,75,76A,76B,78,79,83 – od 10.00  

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12 stycznia 2020

W dniu dzisiejszym przeżywamy święto chrztu Pańskiego. Objawienie Pana Jezusa jako Boga - Człowieka przez znaki nad wodami Jordanu; przypomina nam także o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Niech to wydarzenie będzie dla nas wezwaniem do przypomnienia sobie o konsekwencjach i zobowiązaniach jakie płyną z faktu chrztu. Obyśmy każdego dnia świadczyli o naszej przynależności do Chrystusa.

1. Niedziela Chrztu Pańskiego stanowi liturgiczne zamknięcie okresu Bożego Narodzenia. Jednakże dzięki przywilejom nadanym przez świętego papieża Jana XXIII, w nastroju Bożego Narodzenia w Polsce możemy pozostać do 2 lutego – do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)

2. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli Krajowy Fundusz Misyjny składając w uroczystość Objawienia Pańskiego swoją ofiarę.

3. W sobotę 18 stycznia wraz z wszystkimi Kościołami chrześcijańskimi rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam do osobistej modlitwy o dopełnienie się słów Chrystusa: „Aby wszyscy byli jedno…” Wiodącym hasłem tegorocznego Tygodnia są słowa zaczerpnięte z Księgi Dziejów Apostolskich: Życzliwymi bądźmy (Dz. 28, 2)

4. W imieniu organizatorów – Pani Wójt Gminy Domaszowice, Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Szkoły w Domaszowicach, zapraszam do udziału we wspólnym kolędowaniu połączonym z obchodami Dnia Babci i Dziadka, które odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 15.00 w szkole w Domaszowicach

5. Rodzinom BRZEZIŃSKICH i BARTOSIKÓW dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: JAROSZ i GROMALA.

6. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. W związku z kolędą Msze Święte w tygodniu o godz. 9.00.

Kolęda:

13 stycznia (poniedziałek) – Gręboszów Nr 25, 24, 23, 22, 21, 20, 18, 16, 15, 14 od 15.30

14 stycznia (wtorek) – Gręboszów – Rynek i pozostałe Nr 12, 11, 10, 9A, 9, 8, 7, 5, 4A, 3– od 15.30

15 stycznia (środa) – Szerzyna – od 15.30

16 stycznia (czwartek) – Strzelce Nr 1, 2B, 3, 3A, 4, 5, 6, 7, 8A, 9, 9A, 9B, 9C – od 15.30

17 stycznia (piątek) – Strzelce Nr 10, 10A, 10B, 11A, 11B, 12, 13, 14, 15, 15A, 15B, 15G, 15 F – od 15.30

18 stycznia (sobota) – Strzelce Nr 16, 16B, 17, 17B, 17C, 18, 18A, 18C, 19, 19A, 19B, 19C, 20, 21, 23, 24, 25 – od 10.00

 

 II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 5 stycznia 2020

Dziś w liturgii przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.

1. Jutro – 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Na zakończenie pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło dla oznaczenia naszych domów i mieszkań i na znak, że przyjęliśmy w nasze życie Wcielonego Boga. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane przy poświęceniu kadzidła i kredy przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii – Kolęda. Niech będzie to okazja do wspólnej modlitwy i rozmowy o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kolęda rozpoczyna się w tygodniu o godz. 15.30 natomiast w soboty od godz.10.00. W związku z kolędą Msze Święte są odprawiane o godz. 9.00.

3. 11 STYCZNIA 2020 r. o godz. 18.00 w Hali Orbita we Wrocławiu odbędzie  BETLEJEM WROCŁAWSKIE. Jest to koncert charytatywny pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski i Ks. Arcybiskupa Józefa KUPNEGO – Metropolity Wrocławskiego. Najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe świata wykonają m. in.: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Robert Friedrich Litza, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak

4. W przyszłą niedzielę – 12 stycznia – święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, choć w naszej polskiej tradycji trwa on aż do Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej).

5. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię  powierzamy rodzinom BRZEZIŃSKICH i BARTOSIKÓW.

6. Przy wyjściu z kościoła znajduje się nowy numer pisma MISYJNE DROGI. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

Kolęda:

7 stycznia (wtorek) - Gręboszów – Główna (1, 2c, 46, 47,48,49,50,51,52, 52A, 53, 54, 55)

8 stycznia (środa) - Gręboszów – blok i Dworcowa (51A, 42, 42A, 44, 45, 45A, 45B)

9 stycznia (czwartek) - Gręboszów – szkoła i leśniczówka (31A, 31, 30, 29, 28)

10 stycznia (piątek) - Gręboszów  - baza i za parkiem (35, 36, 36A, 37A, 39A, 40A, 41A, 41B)

11 stycznia (sobota) - Sułoszów i Gręboszów (26 i 34 (blok)

Drodzy Bracia i Siostry, Chwała Pańska objawiła się wśród nas i będzie się objawiała, aż do Jego powtórnego przyjścia. W zmiennych kolejach naszego życia wspominamy wciąż na nowo i przeżywamy tajemnice naszego Zbawienia.

Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci
i Zmartwychwstania Pana Jezusa, które w tym roku swój szczyt osiągnie w Niedzielę Wielkanocną, 12 kwietnia.

W każdą niedzielę, która jest cotygodniowym przeżywaniem Wielkanocy, Kościół uobecnia to wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Z wydarzenia Wielkanocy biorą swój początek wszystkie dni świąteczne.

Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post, przypada w tym roku 26 lutego, Wniebowstąpienie Pańskie 24 maja,

Zesłanie Ducha Świętego 31 maja,

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 11 czerwca,

pierwsza Niedziela Adwentu 29 listopada.

Również w święta Matki Bożej, Apostołów i świętych, a także we Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Kościół pielgrzymujący na ziemi ogłasza paschalne zwycięstwo Pana Jezusa. Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, cześć i chwała na wieki wieków.

W. Amen. 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA 

29 grudnia 2019

Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzmy z wiarą i ufnością przedstawiamy pragnienia i potrzeby wszystkich rodzin.

KALENDARZ LITURGICZNY:

ŚRODA – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  - Nowy Rok

CZWARTEK – św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła (wspomnienie obowiązkowe)

PIĄTEK – Najświętszego Imienia Jezus (wspomnienie dowolne) – I PIĄTEK MIESIĄCA.

1. We wtorek 31 grudnia kończy się rok 2019. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 17.00 podziękujemy Bogu na wspólnym nabożeństwie za miniony czas, błagając Go o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu upraszając obfitość łask na dni nowego roku. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański 2020 dla nas wszystkich będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

2. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2020 obchodzimy liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Matki Bożej, prośmy Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi z inicjatywy papieża bł. Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00.

3. Do środy 1 stycznia 2020 trwa Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE we Wrocławiu. Łączmy się w modlitwie z uczestnikami tego wydarzenia.

4. Od 3 stycznia rozpocznie się wizyta duszpasterska – Kolęda. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy i rozmowy o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kolęda rozpoczyna się w tygodniu o godz. 15.30 natomiast w soboty od godz.10.00. Plan kolędy wywieszony jest  w gablocie. W związku z kolędą Msze Święte będą odprawiane o godz. 9.00.

5. W piątek – I miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem Wynagrodzenia.

Kolęda:

3 stycznia (piątek) – Zalesie (bloki) – od 15.30

4 stycznia (sobota) – Zatorowie, Zalesie (pod lasem i wieś) (od 10.00

Świętej Rodzinie z Nazaretu powierzajmy nasze rodziny
niech
promieniują wiarą, nadzieją i Miłością.

 

 IV NIEDZIELA ADWENTU – 22 grudnia 2019                  

Przeżywamy dziś Czwartą, ostatnią niedzielę adwentowego przygotowywania się na spotkanie z Chrystusem w Tajemnicy Bożego Narodzenia – pamiątki pierwszego przyjścia Syna Bożego. Wkraczamy w okres radości z misterium wcielenia Naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy oktawę Bożego Narodzenia.

CZWARTEK (26.12) – św. Szczepana Pierwszego Męczennika

PIĄTEK (27.12) – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

SOBOTA (28.12) – święto św. Młodzianków (męczenników).

NIEDZIELA (29.12) – święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy. Niech tej chwili towarzyszy wspólna modlitwa, Słowo Boże (lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata z Ewangelii wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd i pastorałek. Wigilia to wspaniała okazja do pojednania w naszych rodzinach. Pamiętajmy o naszych zmarłych a także o tradycyjnym wolnym miejscu przy stole.

2. Pasterka w Gręboszowie o godz. 22.00, natomiast w Strzelcach o godz. 24.00.

3. W Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) Msze Święte sprawowane będą o godz. 10.00 w Gręboszowie i o 12.00 w Strzelcach.

4. W Drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika – Msze św. według stałego porządku niedzielnego. Na zakończenie Mszy Świętej poświęcenie owsa.

W tym dniu tradycyjnie naszą modlitwą wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby MWSD i PWT. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, Dobrodziejom naszych uczelni.

5. Nie będzie w tym tygodniu Mszy Świętych w poniedziałek, piątek i sobotę. 

6. Gdyby Ktoś jeszcze potrzebował zaopatrzyć się w opłatki można to uczynić w zakrystii. Są jeszcze również do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy „Caritas”.

7. Od soboty 28 grudnia 2019 do środy 1 stycznia 2020we Wrocławiu będzie miało mejsce Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE.

8. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Na zakończenie Mszy Świętych błogosławieństwo Rodzin.

9. Dziękuję wszystkim - dzieciom, młodzieży i dorosłym, za wczorajsze dekorowanie i przygotowanie kościoła do przeżywania Świąt.

"PODNIEŚ RĘKĘ BOŻE DZIECIĘ I BŁOGOSŁAW OJCZYZNĘ MIŁĄ"

- Parafianom i Gościom radosnych i spokojnych świąt

NARODZENIA PAŃSKIEGO

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU – 15 grudnia 2019

Dziś w liturgii świętujemy trzecią  niedzielę adwentu, która nosi nazwę GAUDETE – niedziela radości, z powodu bliskości przychodzącego Pana. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Polecajmy Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary. Rozpoczynamy bezpośrednie już przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

1. Jutro – 16 grudnia - w naszej parafii odbędzie sie spowiedź adwentowa 17.30 zarówno w Strzelcach jak i Gręboszowie (równocześnie). Zapraszam. 

2. Ze względu na spowiedź adwentową w dekanacie w tym tygodniu Msze Święte w poniedziałek o godz. 17.00, we wtorek nie będzie Mszy Świętej (spowiedź Namysłowie), w środę i czwartek i sobotę o godz. 9.00, natomiast w piątek o 16.30.

3. Jak każdego roku bardzo proszę Panów o oprawienie choinek do dekoracji świątecznej naszej świątyni, Do ubierania choinek i przygotowanie kościoła do świąt zapraszam na sobotę na godz. 10.00 chętnych dorosłych i młodzież.

4. W tym tygodniu także odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W środę Gręboszów i Zalesie a w piątek Szerzyna i Strzelce.

5. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12.00, jak każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo ku czci św. Rity z błogosławieństwem róż, oleju różanego, namaszczeniem oraz uszanowaniem relikwii Świętej.

6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na niedziele oraz za złożone ofiary na kwiaty rodzinie KASPRZAK. Dziękuję również osobom, które uporządkowały teren przy cmentarzu. Panu Grzegorzowi Sołtysowi dziękuję za wywiezienie gałęzi oraz pozostałości ziemi i kwiatów.

7. Serdecznie dziękuję przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy zaangażowali się w roznoszenie opłatków. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary składane przez Was przy tej okazji. Gdyby Ktoś jeszcze potrzebował zaopatrzyć się w opłatki można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Są jeszcze również do nabycia  świece Wigilijnego Dzieła Pomocy „Caritas” – małe w cenie 6 zł., duże – 14 zł.

8. Serdecznie dziękuję za każde dobro, modlitwę i wszelką pomoc, za ofiarowane na plebanię produkty.

 

Na czas radosnego oczekiwania na przyjście Mesjasza, życzę wszystkim na nowy tydzień, 
wielu łask i Bożego błogosławieństwa

 

 II NIEDZIELA ADWENTU – 8 grudnia 2019

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

Dziś w liturgii przeżywamy drugą niedzielę adwentu czasu przygotowanie do zbliżających się Świąt Bożego rodzenia, pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na świat, a także przygotowania na Paruzję, powtórne przyjście na końcu czasów, a zarazem  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia:

PIĄTEK – Św. Łucji – dziewicy i męczennicy

SOBOTA – Św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła

1. Zachęcam do zjednoczenia w modlitwie w tzw. „Godzinie Łaski" od 12.00 do 13.00. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja poprosiła, aby co roku w południe ofiarować modlitwę, dzięki której ześle wiele łask, szczególnie łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników.

8 grudnia to także dzień imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Mariana Gołębiewskiego, pamiętajmy w modlitwach o naszym dostojnym solenizancie.

2. II niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzona w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dziewiętnasty jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, którzy po Mszach Świętych do puszki zechcą złożyć swą dobrowolną ofiarę celem wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną oraz charytatywną Kościoła katolickiego krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

3. Zapraszam – szczególnie dzieci i młodzież do udziału w RORATACH. Tematyka rorat nawiązuje do programu duszpasterskiego: „Eucharystia daje życie” Spotkania RORATNIE od wtorku o godz. 17.00.

4. W bieżącym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie. W  naszej parafii spowiedź odbędzie sie w poniedziałek od godz. 17.30 zarówno w Strzelcach jak i Gręboszowie (równocześnie). Porządek spowiedzi w innych parafiach wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej.

5. W piątek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Prośmy w naszej modlitwie o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na niedziele oraz za złożone ofiary rodzinie POPRAWA i KITA. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię  powierzamy rodzinom KASPRZAK i KUBIS.

7. W zakrystii dostępne są Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł (mała)  i 14 zł (duża).  Przygotowane przez Stowarzyszenie Apostołowie Miłosierdzia kartki świąteczne, według projektów wykonanych rzez dzieci. Kartki stanowią cegiełkę akcji charytatywnej „Dziecięca kartka pomaga”, a także kalendarze.

8. Serdecznie dziękuję za każde dobro, modlitwę i wszelką pomoc.

 

Maryi Niepokalanej, Matce Adwentowego oczekiwania

powierzajmy nasze rodziny i nas samych,

przyzywając Jej macierzyńskiej opieki i troski

 

I NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019 

Dziś w liturgii przeżywamy pierwszą niedzielę adwentu czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i nowy 3-letni program pracy duszpasterskiej, który będziemy przeżywać pod hasłem: „EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE”, temat pierwszego roku: „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał”. Czas adwentowy to nie tylko przygotowanie do zbliżających się Świąt Bożego rodzenia, pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na świat, to także nasze przygotowanie a Paruzję, powtórne przyjście na końcu czasów.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

WTOREK – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

PIĄTEK – I Piątek miesiąca.

SOBOTA – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

NIEDZIELA – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość.           

1. Serdecznie dziękuję  wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę włączyli się w prowadzoną przez  druhów strażaków zbiórkę na rzecz mieszkańca Namysłowa, rocznego Frania, który urodził sie z neurologiczna chorobą genetyczna jaką jest SMA1- rdzeniowy zanik mięśni.

2. Dziś na zakończenie Mszy Świętej zostaną poświęcone opłatki, które znajdą się na naszym stole wigilijnym. Proszę przedstawicieli Rady Parafialnej, którzy dotychczas roznosili opłatki do domów Parafian, aby podjęli się także tej posługi i w tym roku. Z góry dziękuję za ofiary składane przy okazji roznoszenia opłatków.

3. Od dziś można także nabywać Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł (mała)  i 14 zł (duża).  Dostępne są również przygotowane przez Stowarzyszenie Apostołowie Miłosierdzia kartki świąteczne, według projektów wykonanych rzez dzieci. Kartki stanowią cegiełkę akcji charytatywnej „Dziecięca kartka pomaga”, której celem jest pomoc dzieciom potrzebującym.

4. Zapraszam – szczególnie dzieci i młodzież do udziału w RORATACH. Tematyka rorat nawiązywać będzie do programu duszpasterskiego: „Eucharystia daje życie” Spotkania RORATNIE od wtorku o godz. 17.00.

5. II niedzielę Adwentu czyli 8 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia po Mszach Świętych do puszki będzie można złożyć swą ofiarę celem wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną oraz charytatywną Kościoła katolickiego w krajach byłego ZSRR.

6. W niedzielę 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zachęcam do zjednoczenia w modlitwie w tzw. „Godzinie Łaski" od 12.00 do 13.00. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja poprosiła, aby co roku w południe ofiarować modlitwę, dzięki której ześle wiele łask, szczególnie łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników.
8 grudnia to także dzień imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Mariana      Gołębiewskiego, pamiętajmy w modlitwach o naszym dostojnym solenizancie.

7. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za modlitwę, za ofiarowane produkty, składane ofiary.

8. Rodzinom GROMALA i KUREK dziękuję za przygotowanie kościoła i złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię  powierzamy rodzinom: KITA i POPRAWA.

9. Przy wyjściu z kościoła znajduje się nowy grudniowy numer Nowego Życia – pisma naszej archidiecezji. Zachęcam do lektury.

 

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 listopada 2019

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś w liturgii przeżywamy XXXIV niedzielę zwykłą, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, obchodząc w jej ramach Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to Święto Stowarzyszeń i Ruchów Katolickich. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na budowę i rozbudowę kościołów na naszej wrocławskiej archidiecezji.

Dziś za pobożne odmówienie modlitwy: „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu…” można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

SOBOTA – św. Andrzeja APOSTOŁA – święto

NIEDZIELA – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj o godz. 13.00 w Gręboszowie suma odpustowa ku czci Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Wicedziekan naszego dekanatu Ks. TOMASZ BROSZKO – Proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Smogorzowie. Z racji odpustu Msze Święte w Strzelcach o godz. 8.00 i 11.00.

2. W środę 27 listopada przypada 3 rocznica śmierci Ks. Prał. Aleksandra Matyki. Pamiętajmy w naszej modlitwie o długoletnim Proboszczu i Dziekanie Namysłowskim.

3. Sobotnie liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła to patronalne święto biskupa pomocniczego  naszej diecezji ANDRZEJA SIEMIENIEWSKIEGO. Otoczmy w tym dniu modlitwą dostojnego solenizanta.

4. Przyszła niedziela – 1 grudnia to pierwsza niedziela adwentu, czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i nowy 3-letni program pracy duszpasterskiej, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Eucharystia daje życie”, temat pierwszego roku: „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29)”.

5. Przez cały Adwent zapraszam – szczególnie dzieci i młodzież do udziału w RORATACH.

6. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom GROMALA i KUREK.

7. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom  życzymy obfitości łask płynących od Boga, oraz opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

 *****************************************************************************************************

Serdecznie dziękuję  wszystkim ofiarodawcom, którzy po Mszach Świętych, na miarę swoich możliwości włączą się w prowadzoną przez  druhów strażaków zbiórkę do puszek. Zebrane ofiary zostaną przekazane dla mieszkańca Namysłowa, rocznego Frania, który urodził sie z neurologiczna chorobą genetyczna jaką jest SMA1-rdzeniowy zanik mięśni, w której umierają neurony. Choroba odbiera Franiowi zdolność ruchu i oddychania. SMA stopnia 1 jest to najostrzejsza z postaci tej choroby. W tej chwili Franiowi pomaga oddychać respirator, a do codziennego funkcjonowania potrzebuje On dużo sprzętu . Rodzice Frania codziennie walczą dzielnie i robią dla Frania wszystko by sie jak najwięcej uśmiechał i dobrze oddychał. 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 listopada 2019       

Dziś w liturgii przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą. Obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia. 

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia

PONIEDZIAŁEK – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

ŚRODA – św. Rafała Kalinowskiego – kapłana

CZWARTEK – Ofiarowanie NMP

PIĄTEK – św. Cecylii – dziewicy i męczennicy

1.Serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania, jak również wszystkim uczestniczącym – parafianom i gościom - w Uroczystościach Odpustowych ku czci św. Marcina. Szczególne podziękowania kieruję ku Paniom, które podjęły się wypieku rogali świętomarcinowych.

2. W związku z uczestnictwem Ks. Proboszcza w dorocznych REKOLEKCJACH KAPŁAŃSKICH w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy Świętych. Bardzo proszę o modlitwę.

3. W piątek 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 9.00, a na zakończenie, jak każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo ku czci św. Rity, z błogosławieństwem róż, oleju różanego, namaszczeniem i uszanowaniem relikwii.

4. W dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię Świętego Kościoła, życzymy obfitości łask Bożych p. Agnieszce i p. Grzegorzowi – naszym organistom. 

5. W sobotę 23 listopada na zakończenie Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.

6. Przyszła niedziela – 24 listopada to ostatnia niedziela roku liturgicznego, obchodzona jako Uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są  na budowę i rozbudowę nowych świątyń w naszej archidiecezji.

7. Również w przyszłą niedzielę w Gręboszowie uroczystości odpustowe ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Ksiądz Wicedziekan, Kanonik Tomasz BROSZKO– Proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Smogorzowie, odprawiona zostanie o godz. 13.00. Po Mszy Świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Z tej racji Msze święte w Strzelcach o godz. 8.00 i 11.00.

8.Rodzinom BEDNARZ i WINIARSKICH dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli oraz złożone ofiary na kwiaty.

9. W zakrystii dostępne są kalendarze na rok 2020.

10. Serdecznie dziękuję, moi drodzy za każde dobro, modlitwę i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty.

W niedzielę 24 po Mszach Świętych druhowie strażacy będą przeprowadzać zbiórkę do puszek. Zebrane ofiary zostaną przekazane dla mieszkańca Namysłowa, rocznego Frania, który urodził sie z neurologiczna chorobą genetyczna jaką jest SMA1-rdzeniowy zanik mięśni, w ktorej umieraja neurony. Choroba odbiera Franiowi zdolność ruchu i oddychania. SMA stopnia 1 jest to najostrzejsza z postaci tej choroby. W tej chwili Franiowi pomaga oddychać respirator, a do codziennego funkcjonowania potrzebuje On dużo sprzętu .Rodzice Frania codziennie walczą dzielnie i robią dla Frania wszystko by sie jak najwięcej uśmiechał i dobrze oddychał. Wszystkim ofiarodawcom z góry DZIĘKUJĘ!!!

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 listopada 2019     

W ramach XXXII niedzieli zwykłej w ciągu roku przeżywamy dziś XI DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM pod hasłem „PRZEMILCZANE CIERPIENIE”. Wspierajmy naszą modlitwą chrześcijan w Sudanie Południowym doświadczających ciągłych prześladowań. Przy wyjściu z Kościoła będzie także możliwość złożenia do puszki swej ofiary na ten szczytny cel.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK - św. Marcina z Tours, biskupa.

WTOREK – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

ŚRODA – św. Braci Polskich -  Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych Męczenników Polski

SOBOTA – Rocznica poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej                

1. Jutro – 11 listopada przeżywać będziemy doroczną uroczystość naszego parafialnego odpustu ku czci św. Marcina z Tours. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Dziekana Tadeusza Strugały zostanie odprawiona o godz. 13.00 a następnie uroczysta procesja.

2. Kolejna, 101 rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech też wyrazem tej pamięci będzie przyozdobienie naszych domostw flagami narodowymi.

3. W środę przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W sobotę 16 listopada na zakończenie Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II wraz z uszanowaniem relikwii.

5. Rodzinom POWALLO i ŚLIWA dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli oraz złożone ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom BEDNARZ i KOWALIK.

6. Bóg zapłać za modlitewne i materialne wspieranie inicjatyw podejmowanych przez nasze duszpasterstwo. W minionym tygodniu zakończone zostały prace instalacyjne nowego nagłośnienia. Zakupiona została nowa kapa liturgiczna w kolorze fioletowym.

7. Wstawiennictwu św. Marcina – polecajmy nasze rodziny i nas samych. Jubilatów i solenizantów obchodzących swoje święto w bieżącym tygodniu polecamy pamięci modlitewnej składając jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże! Naszych zmarłych braci i i siostry powierzajmy Bożemu Miłosierdziu.

 *********************************************************************************************

Wójt Gminy Domaszowice informuje, że Gmina Domaszowice planuje ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej".

Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w programie jest przeprowadzenie na terenie gminy inwentaryzacji folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Inwentaryzacja będzie prowadzona poprzez przyjmowanie od rolników indywidualnych zgłoszeń.

Formularz zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Gminy w Domaszowicach w pok. nr 12 i 10, na stronie internetowej www.domaszowice.pl oraz u Sołtysów. Zgłoszeń należy dokonywać: Sekretariat Urzędu Gminy w Domaszowicach ul. Główna 26, 46-146 Domaszowice. W terminie do : do 25.11.2019 r.

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 listopada 2019 

Dziś w liturgii przeżywamy XXXI niedzielę zwykłą, a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – św. Karola Boromeusza, biskupa.

CZWARTEK – I Czwartek miesiąca.

SOBOTA – Rocznica poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej

1. Bardzo dziękuję za liczny udział w Mszy Świętej na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych, jak również za ofiary złożone na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2.Zapraszam do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych codziennie o godz. 17.00:

4 listopada – Strzelce 20 - 49

5 listopada – Strzelce 50 - 79

6 listopada – Strzelce 80 – 118

7 listopada – Gręboszów, Sułoszów (w Gręboszowie).

8 listopada – Szerzyna, Zalesie oraz karty bez podanych numerów.

W sobotę o 17.00 nabożeństwo na zakończenie wypominek i Msza Święta w Intencji wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji.

3. W czwartek – I czwartek miesiąca – Msza Święta w Strzelcach o godz. 9.00. w tym dniu modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i za powołanych.

4. Odwiedziny chorych – w środę Gręboszów i Zalesie, natomiast w czwartek Strzelce i Szerzyna.

5. Przyszły poniedziałek - 11 listopada to dzień naszego parafialnego odpustu ku czci św. Marcina z Tours. Suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Dziekana TADEUSZA STRUGAŁY o godz. 13.00 a następnie uroczysta procesja.  O pomoc podczas procesji proszę naszych Druhów Strażaków.

6. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w nowy numer diecezjalnego pisma Nowe Życie. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary za prasę.

7. W zakrystii dostępne są kalendarze na rok 2020, w który przypada 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II. Uroczystości jubileuszowe zostały zainaugurowane w Wadowicach przez Ks. Kard. Stanisława Dziwisza  18 maja 2019.

8. W bieżącym tygodniu troskę o świątynie powierzamy Rodzinom: ŚLIWA i POWALLO.

9. Wstawiennictwu św. Marcina – polecajmy nasze rodziny i nas samych i wszystkie sprawy rozpoczynającego się tygodnia. Jubilatów i solenizantów obchodzących swoje święto w bieżącym tygodniu polecamy pamięci modlitewnej składając jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 27 października 2019

Dziś obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła, a więc dzień w którym budynek ten przez uroczystą konsekrację został przeznaczony do sprawowania w nim kultu Bożego. Dzień ten jest dniem wdzięczności za nasz kościół Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia. Jednocześnie czujemy naszą odpowiedzialność za korzystanie, utrzymanie go i przekazanie kolejnym pokoleniom

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK - Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

PIĄTEK – Uroczystość Wszystkich Świętych

SOBOTA – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – DZIEŃ ZADUSZNY 

1. Zapraszam wszystkich do udziału w ostatnich tegorocznych nabożeństwach różańcowych we wtorek i środę po Mszy Świętej o godz. 17.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W czwartek Msza Święta rano o godz. 9.00.

2. W piątek, w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte w Strzelcach o godz. 8.00 w kościele parafialnym oraz o godz. 13.00 na cmentarzu parafialnym.  W Gręboszowie Msza Święta o godz. 10.00 wraz z procesją na cmentarzu. Tym dniu będzie  możliwość pobłogosławienia nowych nagrobków.  Tradycyjnie też w tym dniu na cmentarzu odbywać się będzie kwesta na rzecz utrzymania naszej nekropolii.

3. Zbliża się Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i miesiąc listopad poświęcony ich pamięci. NABOŻEŃSTWA WYPOMINKOWE od 2 do 8 listopada. Porządek nabożeństw w gablocie. W sobotę 2 listopada o godz. 17.00 Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

4. Pamiętajmy, że od południa 1 XI do północy 2 XI istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego, przy spełnieniu następujących warunków: stan łaski uświęcającej i Komunia św.; nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga; dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. Zdrowaś Maryjo. Natomiast w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę się w intencji zmarłych.

5. Rodzinom BODZIOCH i BODZIOCH dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli oraz złożone ofiary na kwiaty.

6. Królowej Różańca Świętego  oraz wstawiennictwu św. Marcina – polecajmy nasze rodziny i nas samych i wszystkie sprawy rozpoczynającego się tygodnia. Jubilatów i solenizantów obchodzących swoje święto w bieżącym tygodniu polecamy pamięci modlitewnej składając jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA –  6 października 2019 

Dziś  w XXVII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

1. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Pamiętajmy o odpustach, które możemy uzyskać za pobożne uczestnictwo w tym nabożeństwie i ofiarować je za siebie osobiście albo za kogoś zmarłego. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w tygodniu na zakończenie Mszy Świętej wieczornej, która odprawiana jest o godz. 17.00.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. Jutro przypada święto Matki Bożej Różańcowej, jest to uroczystość patronalna Żywego Różańca. W związku z tym zapraszam wszystkich członków Róż Różańcowych na modlitwę i Mszę św. w intencji Żywego Różańca i wszystkich modlących się na Różańcu.

4. W tym tygodniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną we wtorek Gręboszów i Zalesie, w środę Strzelce i Szerzynę.

5. W dniach 12 – 19 października wraz z grupą parafian będę uczestniczył w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Na czas pobytu na pielgrzymce zastępstwo w parafii będzie pełnił Ks. Władysław Iwaszczak – proboszcz z Iwano-Frankowska (d. Stanisławów) na Ukrainie.

6. W przyszłą niedzielę 13 października, pod hasłem: "WSTAŃCIE, CHODŻMY!” przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski. Po Mszach Świętych tradycyjnie już do puszki będzie można złożyć swoją ofiarę na stypendia dla ubogiej młodzieży. Zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać wszystkim, którzy w miarę swoich możliwości zechcą wspomóc to dzieło.

7. Od 12 do 16 października w Trzebnicy trwać będą Uroczystości ku czci św. Jadwigi, głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej. W sobotę do grobu Księżnej Śląska przybędzie piesza pielgrzymka wrocławska – Mszy Świętej dla pielgrzymów przewodniczył będzie biskup zielonogórsko – gorzowski Tadeusz Lityński. Centralnym Uroczystościom Odpustowym w niedzielę przewodniczyć będzie Ks. Bp. Andrzej Czaja  – biskup opolski.

8. Rodzinom POPRAWA i TRELA dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli oraz złożone ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynie powierzamy Rodzinom: KĄCKICH i SOŁTYS.

9. Przy wyjściu z kościoła znajduje się nowy numer diecezjalnego pisma Nowe Życie. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

10. Królowej Różańca Świętego oraz wstawiennictwu św. Marcina - polecajmy nasze rodziny. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości Bożych łask i błogosławieństwa.

11. Dziękuję za każde dobro, wszelką życzliwość i pomoc, a także za ofiarowane produkty.

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA –  29 września 2019 

Przeżywamy dziś XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku. skrywającą przypadające w kalendarzu liturgicznym święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy  wspomnienia

WTOREK – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

ŚRODA – Świętych Aniołów Stróżów.

PIĄTEK – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika.

SOBOTA – św. Faustyny, dziewicy.

1. W poniedziałek o godz. 11.00 w Katedrze Wrocławskiej, pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Kupnego – Metropolity Wrocławskiego odbędą się uroczystości pogrzebowe Ks. Prał. Marian Biskupa –wieloletniego przełożonego MWSD we Wrocławiu. Pamiętajmy w modlitwie o zmarły kapłanie (bracie byłego Proboszcza tutejszej parafii Ks. Romana Biskupa)

2. Od października w tygodniu Msze Święte odprawiane będą według porządku zimowego a więc o godz. 17.00. W Gręboszowie Msza Święta w czwartki o godz. 16.00.

3. W tym tygodniu z powodu nieobecności Proboszcza nie będzie Mszy Świętych w poniedziałek, wtorek i środę. W razie konieczności proszę zgłaszać się do Ks. Proboszcza z Szymonkowa.

4. Wraz z początkiem października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie na zakończenie Mszy Świętej.

 Za pobożne odmówienie różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie) każdego dnia można otrzymać odpust zupełny. Wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach zachęcam do indywidualnej modlitwy w domu.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek przed Mszą Świętą możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

6. Rodzinom ZAWADZKICH i TUREK dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli oraz złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynie powierzamy rodzinom POPRAWA i TRELA.

7. Serdecznie dziękuję, moi drodzy za każde dobro, modlitwę i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, składane ofiary.

8. Królowej Różańca Świętego - polecajmy nasze rodziny. Studentom rozpoczynającym Nowy Rok Akademicki - życzymy obfitości łask Bożych i światła Ducha Świętego.  Jubilatów i solenizantów zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia.

 *********************************************************

Wójt Gminy Domaszowice informuje, że z autobusów, które dowożą dzieci i młodzież do szkół na terenie Gminy Domaszowice mogą korzystać również mieszkańcy Gminy Domaszowice po uiszczeniu opłaty zgodnie z cennikiem przewoźnika.Dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych przewidziane są duże zniżki przy zakupie biletów miesięcznych. Szczegółowych informacji udzielają kierowcy autobusów.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 września 2019 

Świętujmy dziś w liturgii XXV niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jak każdego 22 dnia miesiąca czcimy dziś św. Ritę z Cascii. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12.00 nabożeństwo z błogosławieństwem róż, oleju różanego i namaszczeniem, oraz uszanowaniem relikwii Świętej.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK - Św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

CZWARTEK – Św. Męczenników Kosmę i Damiana – wspomnienie dowolne.

PIĄTEK – św. Wincentego à Paulo, kapłana.

SOBOTA – św. Wacława, męczennika.

NIEDZIELA – Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała – święto.

1. Dziękuję parafianom, którzy w miniony piątek uczestniczyli w corocznej Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Tronu Naszej Matki i Królowej Na Jasną Górę.

2. Jutro 23 września Liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio – po wieczornej Mszy Świętej – nabożeństwo ku czci Świętego z Pietrelciny.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Przyszła niedziela, 29 września skrywa przypadające w kalendarzu liturgicznym święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, zaś 2 października, wspominamy św. Aniołów Stróżów. Na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

5. W bieżącym tygodniu Msze święte codziennie o godz. 18.00, w czwartek i w sobotę rano o godz. 9.00, w Gręboszowie w tym tygodniu Msza Święta wyjątkowo w środę o 17.00.

6. Rodzinom BODZIOCH i MORGA dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli oraz złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynie powierzamy rodzinom ZAWADZKICH i TUREK.

7. W ostatnim tygodniu wykonane zostały nowe meble w kancelarii parafialnej oraz nowa szafka pod wzmacniacz w kościele.

8. Serdecznie dziękuję, moi drodzy za każde dobro, modlitwę i wszelką pomoc,  składane ofiary. Dziękuję za ofiarowane na plebanię produkty.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które złożyły ofiary na róże na dzisiejsze nabożeństwo.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2019 

Świętujmy dziś w liturgii XXIV niedzielę zwykłą w ciągu roku, która obchodzona jest jako 53 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą wspieramy pracowników środków przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

Decyzją Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego po Mszach Świętych przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek ofiar na rzecz Diecezjalnego Radia „RODZINA”.

W naszym dekanacie dziś uroczystość odpustowa Podwyższenia Krzyża Świętego w Wierzbicy Dolnej 

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy  wspomnienia:

PONIEDZIAŁEK – św. Korneliusza, papieża i św. Cypriana, biskupa, męczenników.

ŚRODA – św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży – święto.

PIĄTEK – Św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy – męczenników koreańskich

SOBOTA – św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty – święto.     

1. Dziś w kościele rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania, który potrwa do soboty 21 września. Mottem tegorocznego Tygodnia Wychowania są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38). Prawdopodobnie nie spodziewali się tego, że konsekwencją postawienia takiego pytania będzie radykalna zmiana ich życia.

2. W bieżącym tygodniu, w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

3. W piątek 20 września br. odbędzie się coroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka do Tronu Naszej Matki Królowej na Jasną Górę połączonaz czuwaniem. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 15.45. Koszt 30 złotych.

4. W przyszłą niedzielę 22 września po Mszy Świętej o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci Św. Rity z błogosławieństwem róż, oleju różanego i namaszczeniem, oraz uszanowaniem relikwii.

5. Rodzinom JAROSZ i JAROSZ dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom MORGA i TUREK.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 września 2019

Świętujmy dziś w liturgii XXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiejsza niedziela przykrywa Święto Narodzenia NMP.

W naszej parafii przeżywamy dziękczynienie za tegoroczne plony - DOŻYNKI. Mszy Świętej dziękczynnej w Gręboszowie i Strzelcach przewodniczyć będzie Ks. Roman Siewiera – proboszcz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu. Na zakończenie poświęcimy ziarno na zasiew.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

CZWARTEK – Najświętszego Imienia Maryi.
PIĄTEK – św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła
SOBOTA – Podwyższenia Krzyża Świętego - święto

1. BÓG ZAPŁAĆ wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszej Uroczystości. Mieszkańcom Strzelec, którzy w tym roku przygotowali wieniec Dożynkowy. Dziękuję osobom, które zatroszczyły się o posprzątanie i udekorowanie kościoła, jak również za ofiary złożone na Mszę Św.

2. Serdeczne podziękowania także dla osób, które zaangażowały się w porządkowanie obejścia kościoła. Dziękuję za wykoszenie trawy przy kościele i plebanii, a także za prace w ogrodzie św. Rity.

3. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza Święta o godz. 9.00. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. W naszym dekanacie w tym dniu odpust w Idzikowicach.

4. Przyszła niedziela – XXIV Niedziela zwykła w ciągu roku obchodzona jest jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu naszą modlitwą wspieramy pracowników środków przekazu a decyzją Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego w naszej archidiecezji przeprowadzana jest zbiórka do puszek ofiar na rzecz Diecezjalnego Radia „RODZINA”. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w miarę swoich możliwości zechcą wesprzeć to dzieło składając swoją ofiarę do puszki.

5. Rodzinom BODZIOCH i BODZIOCH dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom JAROSZ i JAROSZ.

6. W dniu 20 września odbędzie się doroczna pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę połączona z nocnym czuwaniem.

  

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 1 września 201

W liturgii przeżywamy XXII niedzielę zwykłą w ciągu roku i pierwszą niedzielę września. W naszym dekanacie dziś uroczystość odpustowa w Szymonkowie z racji święta Narodzenia NMP połączona z dorocznym dziękczynieniem za plony.

Dziś przypada 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach.

W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

WTOREK – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

NIEDZIELA – ŚWIĘTO NARODZENIA NMP – Matki Bożej Siewnej

1. W tym tygodniu Msze Święte od codziennie o godz. 18.00, z wyjątkiem wtorku (msza o godz. 9.00). W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Zamontowane zostało już nowe nagłośnienie wewnątrz kościoła (jak niewątpliwie słychać). Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel. Dobra słyszalność, mam nadzieję przyczyni się do liczniejszego i pełniejszego przeżywania liturgii w naszym kościele. Pozostało jeszcze zamontowanie zewnętrznych tub.

3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny  dla dzieci i młodzieży. Otoczmy ich naszą modlitwą prosząc o  dary Ducha Świętego oraz pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w kościele w Domaszowicach jutro 2 września o godz. 8.00.

4. W środę po Mszy Świętej wieczornej na plebanii spotkanie uczestników październikowej pielgrzymki do Ziemi Świętej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od 17.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty  i Pojednania. W tym czasie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie Msza Święta.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w czwartek 5 września – Gręboszów i Zalesie, w piątek 6 września – Strzelce i Szerzyna.

7. W sobotę 7 września o godz. 12.00 Mszą Świętą Dziękczynną w kościele w Domaszowicach rozpoczną się tegoroczne Dożynki gminne. Organizatorzy zapraszają do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.

8. Przygotowujemy się do parafialnego dziękczynienia za tegoroczne plony, które będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 8 września o godz. 13.00W Gręboszowie Msza Święta dożynkowa o godz. 10.00. Podczas tych Mszy Świętych poświęcone zostanie również ziarno na zasiew w związku z świętem Narodzenia NMP znanym także jako święto Matko Bożej Siewnej.  Zapraszam wszystkich parafian oraz gości do wspólnej modlitwy. Mszy Świętej przewodniczył będzie Ks. Roman Siewiera – proboszcz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu.

BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY SKŁADANE NA MSZĘ ŚWIĘTĄ DOŻYNKOWĄ

9. Rodzinom ŁAŹNIOWSKICH i BAGIŃSKICH dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom BODZIOCH i BODZIOCH.

10. W piątek 20 września odbywać się będzie doroczna pielgrzymka naszej archidiecezji na Jasną Górę połączona z czuwaniem. Planowany jest wyjazd dekanalny. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do soboty włącznie.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a przez to do pogłębiania naszej wiedzy religijnej i dziękuję za ofiary złożone za prasę. Przy wyjściu z Kościoła znajduje się nowy numer naszego diecezjalnego pisma NOWE ŻYCIE oraz nowy numer czasopisma MISYJNE DROGI.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 sierpnia 2019 

Przeżywamy XXI niedzielę zwykłą w ciągu roku.W naszym dekanacie dziś odpust ku czci św. Bartłomieja w kościele filialnym w Świniarach (parafia Szymonków)
W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 
PONIEDZIAŁEK – NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – uroczystość.
WTOREK – Św. Moniki.
ŚRODA – Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
CZWARTEK – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 
1. W poniedziałek, 26 sierpnia ponownie nasze myśli i serca skierujemy ku Jasnej Górze, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Złączymy się duchowo z pielgrzymami przed Cudownym Obliczem Jasnogórskiej Matki i Królowej i we wspólnej modlitwie powierzajmy Ojczyznę, nasze Rodziny i nas samych
 
2. W przyszłą niedzielę 1 września przypada 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach. Niech ta intencja towarzyszy naszej osobistej modlitwie.
 
3. Tegoroczne wakacje, urlopy powoli dobiegają końca. Stajemy na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego. Już dziś zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą – na rozpoczęcie roku szkolnego, w kościele w Domaszowicach w poniedziałek 2 września, o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.
 
4. Przygotowujemy się do dziękczynienia za tegoroczne plony, które będą miały miejsce w niedzielę 8 września o godz. 13.00 (w Gręboszowie o godz. 10.00). Już dziś zapraszam wszystkich parafian oraz gości do wspólnego dziękczynienia.
 
5. Pamięci modlitewnej wszystkich parafian polecam wszystkie inwestycje podejmowane przez naszą parafię (trwa montaż nagłośnienia i odnawianie kancelarii. Jednocześnie dziękuję za wszelki ofiary składane na te cele. Szczególne podziękowanie kieruję ku Ks. Stefanowi Ciupie za złożoną ofiarę na cele parafialne. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne „ Bóg zapłać”.
 
6. W piątek 20 września odbywać się będzie doroczna pielgrzymka naszej archidiecezji na Jasną Górę połączona z czuwaniem. Planowany jest wyjazd dekanalny. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie w zakrystii po Mszach Świętych lub w kancelarii parafialnej.
 
7. Rodzinom MARSZAŁEK i PIASECKICH dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom ŁAŹNIOWSKICH i BAGIŃSKICH.
 
8. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.
 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA   – 18 sierpnia 2019  

Niedzielą rozpoczynamy XX tydzień zwykły  w ciągu roku. Dziś w dekanacie odpust ku czci św. Jacka w Wierzbicy Górnej.

W  rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

WTOREK – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

ŚRODA – Św. Piusa X, papieża – patrona MWSD we Wrocławiu.

CZWARTEK – NMP Królowej.

SOBOTA  – św. Bartłomieja, Apostoła - święto.

1. W czwartek jak w każdy 22 dzień miesiąca Msza Święta i nabożeństwo ku czci św. Rity z błogosławieństwem róż i oleju różanego, namaszczeniem olejem i uszanowaniem relikwii. Natomiast w piątek 23 sierpnia na zakończenie Mszy Świętej modlitwa ku czci św. O. Pio.

2. W tym tygodniu rozpocznie się montaż nowego nagłośnienia w kościele parafialnym. Trwają prace remontowe w kancelarii parafialnej (nowa malatura wnętrza i wymiana mebli kancelaryjnych).

3. Rodzinie GROT dziękuję za wykoszenie trawy wokół kościoła i w ogrodzie św. Rity. Dziękuję również za wykoszenie trawy przy plebanii.

4. W piątek 20 września odbywać się będzie doroczna pielgrzymka naszej archidiecezji na Jasną Górę połączona z czuwaniem. Planowany jest wyjazd dekanalny. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie w zakrystii po Mszach Świętych lub w kancelarii parafialnej.

5. Rodzinom BAGIŃSKICH i BAGIŃSKICH dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom MARSZAŁEK i PIASECKICH.

6. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Przebywającym na wakacjach dobrego i bezpiecznego odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA   – 11 sierpnia 2019

Świętujemy dziś XIX niedzielę w ciągu roku. W naszym dekanacie przeżywamy dziś odpust ku czci Św. Wawrzyńca w Woskowicach Małych.

W  rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

ŚRODA – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

CZWARTEK – Uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NMP (Matki Boskiej Zielnej)

SOBOTA  – św. Jacka, kapłana.

1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i ugoszczenie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej na Jasną Górę. Dziękuję za upieczone ciasta, przygotowane kanapki, napoje. Niech sam Bóg szczodrze wynagrodzi życzliwość i gościnność.

2. Dziś o godz. 16.00 w kościele parafialnym we Włochach w ramach XX Namysłowskiego Międzynarodowego Letniego Festiwalu Organowego wystąpi z koncertem organowym Przemysław Kapituła. W imieniu Organizatorów Ks. Dziekana zapraszam do udziału.

3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (święto nakazane - czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych). Msze św. według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po Mszach Świętych tradycyjnie można do puszki złożyć swoją ofiarę przeznaczoną na odbudowę kościołów w naszej Archidiecezji.

4. W tym dniu Uroczystości odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej we Włochach.

5. 15 sierpnia to także 99 rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy  w modlitwie o żołnierzach.

6. Tradycyjnie już Parafia p. w. Św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie 15 sierpnia organizuje pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Wniebowziętej w Ligocie Książęcej. Wyjście o godz. 8.00 sprzed kościoła parafialnego.

7. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom BAGIŃSKICH i BAGIŃSKICH.

8. W sobotę 17 sierpnia odbywać się będzie Archidiecezjalna pielgrzymka czcicieli Matki Bożej do Henrykowa. Do uczestnictwa zachęca się szczególnie członków wspólnot Żywego Różańca.

9. W tym dniu przypada także święto patronalne biskupa pomocniczego naszej diecezji J. E. Ks. Bpa Jacka Kicińskiego CMF. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.

10. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka w Wierzbicy Górnej.

11. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim przebywającym na wakacjach czy urlopach życzymy dobrej pogody, odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. W tym wakacyjnym czasie pamiętajmy o Bogu w Eucharystii i modlitwie.

Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA   – 4 sierpnia 2019 

Obchodzimy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca.

 W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy

WTOREK – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE - święto

ŚRODA – Bł. Edmunda Bojanowskiego

CZWARTEK – Św. Dominika, kapłana

PIĄTEK  – Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy - święto

SOBOTA – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

1. Rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc obfitujący w ważne rocznice historyczne z dziejów naszej ojczyzny.Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu alkoholizmu czy narkomanii kogoś bliskiego, warto ofiarować Panu Bogu swoją czasową lub całkowitą abstynencję.

W tym miesiącu pielgrzymi z całej Polski zdążają na Jasną Górę. Wspierajmy ich naszą pamięcią i modlitwą Wszystkie sprawy naszego życia, naszej Ojczyzny , naszych rodzin i nas samych powierzajmy wraz z pielgrzymami Jasnogórskiej Matce i Królowej Polski.

2. W tym tygodniu do soboty Ks. Proboszcz będzie przebywał na urlopie. W razie konieczności proszę kontaktować się z Księdzem Dziekanem - Tadeuszem Strugałą  z Włoch.

3. W dniach 2-12 sierpnia 2019 odbywa się  Piesza Pielgrzymka diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej na Jasną Górę. Jak co roku, 8 sierpnia pielgrzymi przechodząc przez teren naszej parafii o godz. 8.45 zatrzymają się przy kościele na odpoczynek. Bardzo proszę o przygotowanie poczęstunku – upieczenie ciast, przygotowanie kanapek i napojów.

4. W imieniu firmy Green Office dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego. Zebrane w ten sposób fundusze zostały przekazane przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez siostry Orionistki oraz wsparły akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną przez siostry Pallotynki w Kamerunie.

5. Rodzinom KWAŚNIK i OSTROWSKICH dziękuję za posprzątanie i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz złożone ofiary. Rodzinom BZYMEK i CYLIOWSKICH dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu. Dziękuję za troskę o ogród św. Rity a także za przycięcie żywopłotu przy plebanii. Serdecznie dziękuję, moi drodzy za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty.

6. Wszystkim życzę dobrej pogody, pokoju serca, odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Nie zapominajmy o modlitwie i Mszy Św. w tym wakacyjnym czasie. Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA   – 28 lipca 2019 

Niedzielą rozpoczynamy XVII Tydzień Zwykły w ciągu roku. Dziś kończy się się XX Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa, przebiegający będzie pod hasłem „Ochrzczeni
i posłani niesiemy Chrystusa”.
Na zakończenie Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów

i kierowców.

 W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia:

PONIEDZIAŁEK – św. Marty, dziewicy.

ŚRODA – Św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

CZWARTEK – Św. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła.

1. W tym tygodniu Msze Święte we wtorek, środę i piątek o godz. 18.00, natomiast w  czwartek i sobotę o 9.00.

2. W czwartek rozpoczniemy sierpień - miesiąc szczególny pod względem religijnym, jak i historycznym: 75 rocznica Powstania Warszawskiego, sierpniowe dni przebudzenia narodowego na polskim wybrzeżu, 99 rocznica Cudu nad Wisłą

W tym miesiącu pielgrzymi z całej Polski zdążają na Jasną Górę. Wspierajmy ich naszą pamięcią i modlitwą. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu alkoholizmu czy narkomanii kogoś bliskiego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Wszystkie sprawy naszego życia, naszej Ojczyzny , naszych rodzin
i nas samych powierzajmy wraz    z pielgrzymami Jasnogórskiej Matce i Królowej Polski. 

3. 39 Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę wyruszy z Katedry Wrocławskiej w piątek 2 sierpnia o godz. 6.00 i dotrze na Jasną Górę  10 sierpnia. Tegoroczna pielgrzymka przebiega pod hasłem „Ożywiciel”

Ks. Krzysztof Wojtaś – wikariusz z Namysłowa zaprasza do wzięcia udziału w  Pielgrzymce w grupie 11 – Ziemia Namysłowska, która wyruszy na szlak 5 sierpnia w poniedziałek. Zapisy odbędą się 28 lipca w domu katechetycznym w godzinach od 18.00 do 20.00

Osoby, które z różnych względów nie mogą pielgrzymować pieszo, a chciałyby czynić to w sposób duchowy zapraszam do włączenia się do GRUPY DUCHOWYCH PIELGRZYMÓW

4. W piątek, 2 sierpnia przypada przeżywane we wspólnotach franciszkańskich święto Matki Bożej Anielskiej. Ze świętem  związany jest tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto nawiedzi kościół parafialny otrzymał odpust zupełny od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia

By uzyskać wspomniany odpust, należy jednak spełnić następujące warunki: 

- pobożnie nawiedzić kościół i odmówić „Ojcze Nasz: oraz „Wierzę w Boga..”, 

- przyjąć Komunię świętą, 

- pomodlić się według intencji Ojca Świętego, 

- wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. 

Warto więc tego dnia skorzystać ze "skarbca Bożego Miłosierdzia" i uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od 17.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty  i Pojednania. W tym czasie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie Msza Święta.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: we wtorek 30 lipca w Gręboszowie i Zalesiu, a w środę 31 lipca w Strzelcach i Szerzynie.

7. W dniach 2-12 sierpnia 2018 odbywa się  Piesza Pielgrzymka diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej na Jasną Górę.

Jak co roku, 8 sierpnia pielgrzymi przechodząc przez teren naszej parafii o godz. 8.45 zatrzymają się przy kościele na odpoczynek. Bardzo proszę o przygotowanie poczęstunku – upieczenie ciast, przygotowanie kanapek i napojów.

8. Rodzinom ZAJĄC i GORAZDOWSKICH dziękuję za posprzątanie i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz złożone ofiary. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom KWAŚNIK i BALICKICH.

9. Wszystkim życzę dobrej pogody, pokoju serca, odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Nie zapominajmy o modlitwie i Mszy Św. w tym wakacyjnym czasie. Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   – 21 lipca 2019 

Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia:

PONIEDZIAŁEK – św. Marii Magdaleny – święto.

WTOREK – Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy – święto.

ŚRODA – Św. Kingi – dziewicy.

CZWARTEK – Św. Jakuba, Apostoła – święto.

PIĄTEK – Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

1. W tygodniu Msze Święte odprawiane codziennie o godz. 18.00,  w czwartek i sobotę o godz. 9.00. W piątek nie będzie Mszy Świętej.

2. Dziś rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. Przebiegać będzie pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” i potrwa do przyszłej niedzieli – 28 lipca.

Wspomnienie Św. Jakuba Apostoła i  Św. Krzysztofa w czwartek , szczególnie pamiętajmy w modlitwie o kierowcach i podróżujących. Zachęcam do pobłogosławienia pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.  

W naszej parafii poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 28 lipca po każdej Mszy Świętej.

Jak co roku, Tygodniowi św. Krzysztofa towarzyszy misyjna „Akcja św. Krzysztof”, która jest apelem do kierowców, żeby podziękować za szczęśliwe przejechane kilometry i jako dziękczynienie podarować swój grosz na pojazdy misyjne. Ta akcja to też modlitwa za kierowców, błogosławieństwo pojazdów i apel o bezpieczne podróże. Składam wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Pamiętajmy, że samo święcenie pojazdów we wspomnienie św. Krzysztofa nie wystarczy, bowiem najważniejsze jest to, by to błogosławieństwo "dotknęło" świadomości kierujących pojazdami i użytkowników dróg..

3. W poniedziałek, jak każdego 22 dnia miesiąca czcimy św. Ritę.  Msza Święta i nabożeństwo ku czci Św. Rity z poświęceniem Róż, namaszczeniem olejem różanym i uszanowaniem relikwii o godz. 18.00. We wtorek na zakończenie Mszy świętej nabożeństwo ku czci św. Pio z Pietrelciny.

4. W piątek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

5. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom Gorazdowskich i Zając. O wykoszenie trawy na cmentarzu proszę rodziny Bzymek i Cyliowskich.

6. Dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim przebywającym na wakacjach dobrego wypoczynku fizycznego i duchowego zawsze w łączności z Panem Bogiem: przez modlitwę i Eucharystię. Dostojnym Solenizantom i Jubilatom najserdeczniejsze życzenia  z pamięcią w modlitwie.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE III

GRZEGORZ LYKO, rz. – kat.; wolny, Strzelce.

IZABELA ŚLIWA, rz. – kat.; wolna, Strzelce.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA   – 14 lipca 2019

Liturgia XV Niedzieli Zwykłej w ciągu roku. przykrywa wspomnienie św. Henryka. Jest to patronalne święto Arcybiskupa Seniora – Kardynała Henryka Gulbinowicza. Pamiętajmy
w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

WTOREK – NMP z Góry Karmel.

SOBOTA – Bł. Czesława, prezbitera, patrona miasta Wrocławia i Archidiecezji Wrocławskiej.

 1. Serdeczne podziękowania dla wszystkich parafian, którzy gościli w swoich domach pątników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę organizowanej przez Duszpasterstwo Rolników diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

2. W tym tygodniu Msze Święte odprawiane codziennie o godz. 18.00, wyjątkowo w środę i piątek o  godz. 9.00. We wtorek – 16 lipca na zakończenie Mszy Świętej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. We wtorek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominam, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Wszyscy zapisani do bractwa Szkaplerza Świętego mogą uzyskać odpust zupełny (lub cząstkowy) pod zwykłymi warunkami.

4. W sobotę 20 lipca organizowana jest pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godz. 5.30. Zbiórka przed kościołem. Proszę o dokonywanie wpłat.

5. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim przebywającym na wakacjach czy urlopach życzymy dobrej pogody, odpoczynku, bezpiecznych powrotów do domu oraz na wszystkich wakacyjnych szlakach błogosławieństwa Bożego. W tym wakacyjnym czasie pamiętajmy o Eucharystii i modlitwie. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE II

 

GRZEGORZ LYKO, rz. – kat.; wolny, Strzelce.

IZABELA ŚLIWA, rz. – kat.; wolna, Strzelce.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE III

 

RAFAŁ SZYMON MATEJA, rz. – kat.; cyw. związany, Starościn.

MAGDALENA KAROLINA MATEJA z.d. MĘDRECKA, rz. – kat.; cyw. związana, Starościn.

 

ŁUKASZ PIOTR STADNICZUK, rz. – kat.; wolny, Ligota Książęca.

PAULINA KAROLINA BZYMEK, rz. – kat.; wolna, Ligota Książęca.

 

MICHAŁ KACPER SUCHODOLSKI, rz. – kat.; wolny, Namysłów.

ANNA PAULINA PROKOP, rz. – kat.; wolna, Namysłów.

 

ANDRZEJ KRUBER, rz. – kat.; wolny, Strzelce.

NATALIA PAULINA CELIJOWSKA, rz. – kat.; wolna, Strzelce.

 

 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA   – 7 lipca 2019 

Przeżywamy dziś XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – św. Jana z Dukli, prezbitera.

CZWARTEK – św. Benedykta, opata, Patrona Europy, święto.

PIĄTEK – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

SOBOTA – Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

1. Dziś od godz. 14.00 na boisku szkolnym odbędzie się Festyn na rozpoczęcie wakacji przygotowany przez Sołectwo, OSP oraz Związek Emerytów i Rencistów. W imieniu organizatorów zapraszam i zachęcam do udziału

2. Tradycyjnie jak każdego roku na początku lipca Duszpasterstwo Rolników diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki wiedzie przez teren naszej parafii. Pielgrzymi przybywają na nocleg do naszej parafii jutro – 8 lipca około godz. 18.00. Bardzo proszę o przyjęcie pielgrzymów. Osoby chętne do przyjęcia pielgrzymów proszę zgłaszać się w zakrystii lub bezpośrednio u kwatermistrzów pielgrzymki.

3. Została opłacona w całości składka ubezpieczeniowa naszych świątyń w kwocie 2400 PLN. W stosunku do ubiegłego roku składka obniżona została o 600 PLN.

4. W tym tygodniu Msze Święte odprawiane w poniedziałek o godz. 17.00 a we wtorek o godz. 9.00 (są wolne intencje mszalne). Od środy do soboty Ks. Proboszcz będzie przebywał na urlopie. W razie konieczności proszę kontaktować się z Księdzem Dziekanem z Włoch.

5. W przyszłą niedzielę 14 lipca w liturgii Kościoła wspominamy św. Henryka. Jest to patronalne święto Arcybiskupa Seniora – Kardynała Henryka Gulbinowicza. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

6. Dostępne są nowe numery pism NOWE ŻYCIE oraz MISYJNE DROGI. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

7. 20 lipca organizowana jest pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godz. 5.30. Zbiórka przed kościołem. Proszę o dokonywanie wpłat.

8. Dziękuję osobom, które włączyły się akcję Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i przekazały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Z otrzymanych ze zbiórki funduszy zakupione zostaną nowoczesne inkubatory do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej, prowadzonego przez siostry Orionistki oraz wsparcie otrzyma akcja „Wyprawka dla dzieci” prowadzona przez siostry Pallotynki w Kamerunie. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc.

9. Dziękuję tym, którzy w miniony piątek podjęli się generalnego sprzątania naszej świątyni po remoncie. Odbiór konserwatorski prac będzie miał miejsce we wtorek.

10. Dobrej niedzieli i całego tygodnia.  Wszystkim zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Wszystkich, którzy przeżywają wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcam do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominam, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE I

 

GRZEGORZ LYKO, rz. – kat.; wolny, Strzelce.

IZABELA ŚLIWA, rz. – kat.; wolna, Strzelce.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE II

 

RAFAŁ SZYMON MATEJA, rz. – kat.; cyw. związany, Starościn.

MAGDALENA KAROLINA MATEJA z.d. MĘDRECKA, rz. – kat.; cyw. związana, Starościn.

 

ŁUKASZ PIOTR STADNICZUK, rz. – kat.; wolny, Ligota Książęca.

PAULINA KAROLINA BZYMEK, rz. – kat.; wolna, Ligota Książęca.

 

MICHAŁ KACPER SUCHODOLSKI, rz. – kat.; wolny, Namysłów.

ANNA PAULINA PROKOP, rz. – kat.; wolna, Namysłów.

 

ANDRZEJ KRUBER, rz. – kat.; wolny, Strzelce.

NATALIA PAULINA CELIJOWSKA, rz. – kat.; wolna, Strzelce. 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA   – 30 czerwca 2019

Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

Dziś po Mszach Świętych w miarę swoich możliwości będziemy mogli do puszki złożyć swoją ofiarę, która przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze). Wszystkim ofiarodawcom dziękuję

KALENDARZ LITURGICZNY:

ŚRODA – św. Tomasza Apostoła, święto

SOBOTA – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

1. Msze Święte codziennie o godz. 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Kolejny raz przeprowadzana jest zbiórka tzw. elektrośmieci. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej ,prowadzonego przez siostry Orionistki oraz wesprą akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną przez siostry Pallotynki w Kamerunie. Zużyty niepotrzebny sprzęt można składać do środy –  3 lipca do godz.13.00 przy plebanii. W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję.

3. W bieżącym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek od 17.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty  i Pojednania. W tym czasie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie Msza Święta.

4. W przyszłą niedzielę – 7 lipca o godz. 14.00 na boisku szkolnym odbędzie się Festyn na rozpoczęcie wakacji przygotowany przez Sołectwo, OSP oraz Związek Emerytów i Rencistów. W imieniu organizatorów zapraszam i zachęcam do udziału

5. Rodzinom STĘPIEŃ i LENARTOWICZ dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożone ofiary na kwiaty. W związku z zakończeniem prac przy balustradzie chóru i drzwi zapraszam osoby chętne do generalnego posprzątania kościoła na piątek na godz. 10.00.

6. Dziękuję serdecznie za złożone ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, paniom za pielęgnację ogrodu przy plebanii. Dziękuję także za ofiarowane na plebanię produkty.

7. W tym roku o przygotowanie wieńca dożynkowego proszę parafian zamieszkałych od nr 58 do 42. Dożynki parafialne będą miały miejsce w niedziele 8 września.

8. Tradycyjnie jak każdego roku na początku lipca Duszpasterstwo Rolników diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki wiedzie przez teren naszej parafii. Organizatorzy proszą o nocleg dla pielgrzymów z  poniedziałku 8 na wtorek 9 lipca. Tradycyjnie Księża będą nocować na plebanii. Do Strzelec pielgrzymi przybędą ok. godz. 18.00. Bardzo proszę o przyjęcie.

9. Zachęcam do udziału w planowanej na 20 lipca pielgrzymce do Lichenia. Zapisy w zakrystii kancelarii parafialnej.

10. Dostępny jest nowy numer pism Nowe Życie i Misyjne Drogi. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma

11. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Dzieciom, młodzieży, wszystkim parafianom życzę pokoju serca i błogosławieństwa Bożego, dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wyjeżdżającym na urlopy odpoczynku fizycznego i duchowego. Nie zapominajmy, że modlitwa i Eucharystia są pewnymi drogowskazami na wakacyjnej drodze.

Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE  

RAFAŁ SZYMON MATEJA, rz. – kat.; cyw. związany, Starościn.

MAGDALENA KAROLINA MATEJA z.d. MĘDRECKA, rz. – kat.; cyw. związana, Starościn.

 

ŁUKASZ PIOTR STADNICZUK, rz. – kat.; wolny, Ligota Książęca.

PAULINA KAROLINA BZYMEK, rz. – kat.; wolna, Ligota Książęca.

 

MICHAŁ KACPER SUCHODOLSKI, rz. – kat.; wolny, Namysłów.

ANNA PAULINA PROKOP, rz. – kat.; wolna, Namysłów.

 

ANDRZEJ KRUBER, rz. – kat.; wolny, Strzelce.

NATALIA PAULINA CELIJOWSKA, rz. – kat.; wolna, Strzelce.

 

 XII NIEDZIELA ZWYKŁA   – 23 czerwca 2019

Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach naszych ojców. Dla żyjących wypraszajmy obfite Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

Na prośbę Biskupów Polskich dziś we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Ojczyzny na zakończenie Mszy Świętych zostaną odśpiewane suplikacje „ Święty Boże…”. Ta pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio
w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za akty agresji wobec osób duchownych.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – Narodzenie Jana Chrzciciela.

CZWARTEK – NMP Nieustającej Pomocy

SOBOTA – Świętych Apostołów Piotra i Pawła – uroczystość.

1. Codziennie na zakończenie Mszy Świętej w naszym kościele nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, w tym tygodniu do czwartku włącznie nabożeństwo wraz z procesją w ramach Oktawy Uroczystości Bożego Ciała.

2. Jutro, 24 czerwca przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – głównego patrona naszej wrocławskiej archidiecezji. 
Jest to także uroczystość odpustowa  Parafii w Smogorzowie. Z tej racji Msza Święta w naszym kościele w poniedziałek o godz. 17.00.

3. Jutro też przypada 57 rocznica święceń kapłańskich J.E. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Pamiętajmy w modlitwie o najdostojniejszym Arcypasterzu Seniorze.

4. W piątek, 28 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusaa jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Mszy św. będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. W tym dniu za odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.

5. W sobotę – 29 czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami papieża seniora Benedykta XVI i Franciszka – Piotra naszych czasów. Wierni, którzy będą nabożnie posługiwali się w tym dniu przedmiotem poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą otrzymać odpust zupełny, dodając wyznanie wiary. Msze Święte w Strzelcach o godz. 9.00 i 18.00, w Gręboszowie o 10.00.
Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze), dlatego w niedzielę 30 czerwca po Mszy świętej będziemy mogli w miarę swoich możliwości złożyć do puszki ofiarę na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję

6. Rodzinom KONIECZNYCH I BARAN dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożone ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom STĘPIEŃ i LENARTOWICZ.

7. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc. Ofiarodawcom dziękuję za przekazanie róż na wczorajsze nabożeństwo ku czci św. Rity.

8. Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

9. Kolejny raz przeprowadzona zostanie zbiórka tzw. elektrośmieci. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz wesprą akcję „Wyprawka dla dzieci” w Kamerunie. Zużyty niepotrzebny sprzęt można składać do 3 lipca przy plebanii.

 

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ - 16 czerwca 2019

Dziś przeżywamy uroczystość TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ. Wyznajemy naszą wiarę i oddajemy chwałę  Trójjedynemu Bogu – Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. W ubiegłą niedzielę uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczęliśmy w liturgii okres zwykły w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

CZWARTEK – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – uroczystość.

PIĄTEK  – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

1. Codziennie na zakończenie Mszy Świętej w naszym kościele nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zachęcam do udziału.  W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała litania śpiewana będzie podczas procesji.

2. We wtorek 18 czerwca przypada 69 rocznica święceń kapłańskich J. Em. Ks. Henryka Kard. Gulbinowicza. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Najdostojniejszym Arcypasterzu Seniorze.

3. W czwartek, 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie ołtarzy prze mieszkańców i sąsiadów mieszkających w pobliżu wyznaczonych miejsc.

I OŁTARZ – koło przystanku autobusowym przy skręcie na Szerzynę – mieszkańcy Szerzyny

II OŁTARZ – przy posesji pana Krzysztofa Wołczańskiego

III OŁTARZ – przy świetlicy wiejskiej

IV OŁTARZ – za kościołem, koło wyremontowane kapliczki Matki Bożej.

Procesja wyruszy po Mszy Świętej, która zostanie odprawiona o godz. 11.30 na posesji państwa Mikitów na Szerzynie. Proszę zadbać o wystrój naszych domów – flagi, emblematy – nie tylko na trasie procesji.

Zapraszam dzieci do aktywnego włączenia się w procesję Bożego Ciała – sypanie kwiatków.

4. W związku z uroczystością Bożego Ciała zapraszam do pomocy przy koszeniu trawy i porządkowaniu terenu przy kościele we wtorek po Mszy Świętej (ze względu na upały)

5. W sobotę jak każdego 22 dnia miesiąca po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo ku czci św. Rity z błogosławieństwem róż, oleju różanego i namaszczeniem oraz uszanowaniem relikwii.

6. 23 czerwca - niedziela - przypada DZIEŃ OJCA. Pamiętajmy w modlitwie wypraszając dla żyjących obfitość łask i Boże błogosławieństwo, zaś dla zmarłych Ojców łaskę wiecznego życia w niebie. 

7. W przyszłą niedzielę,  23 czerwca w zastępstwie Msze Święte w naszej parafii sprawował będzie Ks. Kan. Dr Krzysztof Ora – dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Świdnickiej i wykładowca WSD w Świdnicy.

8. Rodzinom IWAN i STĘPIEŃ dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożone ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom KONIECZNYCH i BARAN.

9. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Lichenia w dniu 20 lipca. Chętnych zapraszam do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty na plebanię. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na nowe nagłośnienie w naszym kościele.

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  – 9 czerwca 2019

Dziś przeżywamy uroczystość Pięćdziesiątnicy - Zesłania Ducha Świętego, zwaną w naszej Ojczyźnie Zielonymi Świątkami. Uroczystość ta kończy liturgiczny okres Wielkiej Nocy. Za zbożny i publiczny udział w śpiewie (lub recytacji) całego hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcam także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro, kiedy to czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – NMP Matki Kościoła (drugi dzień świąt)

WTOREK – św. Barnaby Apostoła.

CZWARTEK – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - święto.

PIĄTEK – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00. W najbliższy piątek Msza Święta rano o godz. 9.00 a następnie nabożeństwo.

2. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

W tym dniu przypada 6 rocznica ingresu i objęcia posługi w naszej Archidiecezji przez J. E. Ks. Abpa Józefa Kupnego. Uroczystości rocznicowe będą miały miejsce w katedrze wrocławskiej już w sobotę 15 czerwca. Uroczysta Msza Święta o godz. 11.00. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Dostojnym Arcypasterzu.

3. W tym tygodniu odwiedziny chorych. W czwartek - Gręboszów i Zalesie, natomiast w piątek Strzelce i Szerzyna.

4. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała, którą przeżywać będziemy 20 czerwca. Proszę o przygotowanie ołtarzy prze mieszkańców i sąsiadów mieszkających w pobliżu wyznaczonych miejsc.

I OŁTARZ – koło przystanku autobusowym przy skręcie na Szerzynę – mieszkańcy Szerzyny

II OŁTARZ – przy posesji pana Krzysztofa Wołczańskiego

III OŁTARZ – przy świetlicy wiejskiej

IV OŁTARZ – za kościołem, koło wyremontowane kapliczki Matki Bożej.

Procesja wyruszy po Mszy Świętej, która zostanie odprawiona o godz. 11.30 na posesji państwa Mikitów na Szerzynie. Proszę zadbać o wystrój naszych domów – flagi, emblematy – nie tylko na trasie procesji.

Zapraszam dzieci do aktywnego włączenia się w procesję Bożego Ciała – sypanie kwiatków.

5. W uroczystość Bożego Ciała we Wrocławiu na pl. Wolności o godz. 19.00 odbędzie się koncert uwielbienia „Wniebogłosy”. Koncert to wspólna modlitwa i radosne świętowanie, uwielbienie Boga za Jego obecność pośród nas oraz za sam dar Eucharystii. Wstęp wolny.

6. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Lichenia w dniu 20 lipca. Chętnych zapraszam do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Rodzinom OPALA i GRONDOWY dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożone ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom IWAN i STĘPIEŃ.

8. Dziękuję za dostarczenie brzózek do dekoracji kościoła, za skoszenie trawy i pielęgnację ogrodu św. Rity. A także za ofiarowane produkty na plebanię.

-------------------------------------------------------------------------------------

OGŁOSZENIE W SPRAWIE USUWANIA AZBESTU

 DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DOMASZOWICE

         Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił kolejny nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć zgodnych z gminnymi programami usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie województwa opolskiego. W związku z tym osoby zainteresowane mogą składać wnioski o dofinansowanie prac związanych z usuwaniem azbestu do pokoju nr 1 w Urzędzie Gminy Domaszowice  w nieprzekraczalnym terminie do 24.06.2019 r. Natomiast szczegółowe informacje udzielane są pod nr telefonu 77 4108 250 (wew. 117) lub w pokoju nr 12.

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  – 2 czerwca 2019

Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca stąd na zakończenie Mszy Świętych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa (rozpoczniemy tym samym całomiesięczne nabożeństwo czerwcowe).

Przeżywamy dziś doroczne Święto Dziękczynienia i wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Po Mszach Świętych będzie można wesprzeć to dzieło składając swoją ofiarę do puszek. Ofiarodawcom składam serdeczne „ Bóg zapłać”.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

ŚRODA – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

SOBOTA – św. Jadwigi Królowej

1. Codziennie na zakończenie Mszy Świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału.  Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego”.

2. Od piątku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego podczas codziennych nabożeństw czerwcowych.

3. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Uprzejmie proszę o ozdobienie kościoła brzózkami. Piećdziesiątniaca kończy okres Wielkanocny.

4. W bieżącym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek od 17.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty  i Pojednania. W tym czasie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusa a następnie Msza Święta.

5. Zachęcam do udziału w planowanej na 20 lipca pielgrzymce do Lichenia. Zapisy w zakrystii kancelarii parafialnej.

6. W minionym tygodniu zakupione zostały podstawy pod relikwiarze oraz dwa nowe tomy lekcjonarzy mszalnych.

7. Rodzinom HABRYCH i KOPICA dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożone ofiary na kwiaty. Również rodzinie Błażowskich za złożoną ofiarę na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom OPALA I GRONDOWYCH.

8. Przy wyjściu z kościoła dostępny jest kolejny numer diecezjalnego pisma „Nowe Życie”. Zachęcam do lektury.

9. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, paniom za prace w ogródku św. Rity, a także za ofiarowane na plebanię produkty. 

10. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i w życzliwej modlitwie wypraszamy obfitość łask i błogosławieństwo. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 26 maja 2019

W liturgii obchodzimy VI Niedzielę Wielkanocną. Przeżywamy dziś Dzień Matki. Otoczmy modlitwą nasze mamy – Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

KALENDARZ LITURGICZNY:

ŚRODA – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

PIĄTEK – Nawiedzenie NMP – święto.

SOBOTA – św. Justyna, męczennika.

1. Do piątku włącznie razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, codziennie o godz. 18.00, w Gręboszowie w czwartki na zakończenie Mszy Świętej.

2. W poniedziałek, wtorek i środę po szóstej niedzieli wielkanocnej przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawniej tzw. „Dni Krzyżowe”). W poniedziałek Msza św. „w okresie zasiewów”, we wtorek „Msza św. o uświęcenie pracy ludzkiej”, w środę „Msza za głodujących”.  Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. W czwartek o godz. 16.15 w Gręboszowie zostanie poświęcony nowy krzyż przy lesie. Dziękuję Panu Leśniczemu pracownikom lasów a także emerytowanym leśnikom za wykonanie nowego krzyża.

4. W piątek 31 maja rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W sobotę 1 czerwca,  Międzynarodowy Dzień Dziecka. Polecajmy w modlitwie wszystkie dzieci wypraszając im potrzebne do wzrastania łaski i dary.

6. W związku z udziałem Ks. Proboszcza w Uroczystościach ZŁOTEGO JUBILEUSZU KAPŁAŃSTWA Ks. Bpa Henryka Tomasika i Ks. Bpa Adama Odzimka, które będą miały miejsce w Katedrze w Radomiu – 1 czerwca nie będzie Mszy Świętej.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca stąd na zakończenie Mszy Świętych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa (rozpoczniemy tym samym całomiesięczne nabożeństwo czerwcowe).

8. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej będzie można wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wrzucając swoją ofiarę do puszki. Ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Rodzinom BARTUZEL i MATUSZEK dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: HABRYCH i KOPICA. Natomiast rodzinom RÓŻAŃSKICH i PAWLAK dziękuję za wykoszenie trawy przy kościele.

10. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty na plebanię. 

ZAPOWIEDZI PRZEDSLUBNE III 

PAWEŁ PIOTR MAZEPKA, rz. – kat.; wolny, zam. Gręboszów.

WERONIKA ALICJA BODZIOCH, rz. – kat.; wolna, zam. Zawiść.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 19 maja 2019

Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.

KALENDARZ LITURGICZNY:

WTOREK – św. Jana Nepomucena kapłana i męczennika.

ŚRODA – św. Rity z Cascii, zakonnicy.

PIĄTEK – NMP Wspomożycielki Wiernych.

1. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.

2. W związku z uroczystością bierzmowania w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie w poniedziałek Msza Święta o godz. 17.00.

3. Trwa ostatni etap prac remontowych w naszej świątyni prowadzony w ramach projektu partnerskiego "Ochrona, promocja i rozwój dziedzictwa kulturowego na obszarze Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji - część północna". Etap ten obejmuje renowację drzwi do zakrystii i bocznych oraz balustradę chóru.

4. W środę 22 maja w liturgiczne wspomnienie św. Rity na zakończenie Mszy Świętej nabożeństwo ku Jej czci z błogosławieństwem róż i uszanowaniem relikwii. Natomiast w czwartek 23 maja nabożeństwo ku czci św. Pio z Pietrelciny.

5. Wczoraj obchodziliśmy 99 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Powstała  inicjatywa uczczenia przyszłorocznej setnej rocznicy urodzin przez złożenie daru duchowego w postaci inicjatyw zarówno modlitewnych jak i kulturalnych w hołdzie Wielkiemu Papieżowi. Szczegóły inicjatywy i przykłady proponowanych działań na plakatach oraz  stronie internetowej: https://darna100.pl/20 lipca planowana jest pielgrzymka do Lichenia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. Rodzinom CHRABAŃSKICH dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: BARTUZEL i MATUSZEK.

7. 20 lipca planowana jest pielgrzymka do Lichenia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Dziękuję za wykoszenie trawy przy plebanii i w ogrodzie św. Rity, oraz za uporządkowanie rabatek przy kościele. W bieżącym tygodniu o wykoszenie trawy przy kościele proszę rodziny: RÓŻAŃSKICH i PAWLAKÓW.

ZAPOWIEDZI PRZEDSLUBNE II 

PAWEŁ PIOTR MAZEPKA, rz. – kat.; wolny, zam. Gręboszów.

WERONIKA ALICJA BODZIOCH, rz. – kat.; wolna, zam. Zawiść.

 We wtorek 21 maja w Ośrodku Zdrowia w Domaszowicach w godz. Od 10.00 do 11.00 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Informacje na plakacie.

  

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 12 maja 2019

 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dzisiejszą niedzielę tzw. „Dobrego Pasterza” przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw
o powołania do służby w Kościele (środa, piątek i sobota). Podczas tego tygodnia szczególnie prośmy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej wspólnoty parafialnej.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – NMP z Fatimy – 102 rocznica Objawień.

WTOREK – św. Macieja Apostoła - święto

CZWARTEK – św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, Patrona Polski - święto.

1. Przez te kolejne majowe dni w naszych kościołach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach odbywają się Nabożeństwa Majowe. Trwajmy na modlitwie Litanią Loretańską w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00, w Gręboszowie w czwartek na zakończenie Mszy Świętej (w pozostałe dni o godz. 19.00).

2. 13 maja w Bazylice św. Piotra w Rzymie odbędą się uroczystości konsekracji arcybiskupa Tymona Tytusa Chmieleckiego (nuncjusza Apostolskiego w Mali i Gwinei). Polecam pamięci modlitewnej wszystkich parafian osobę Arcybiskupa.

3. Na bocznym ołtarzu znajduje się puszka do której można składać kartki z nazwiskami kandydatów do Rady Parafialnej (do niedzieli 26 maja).

4. W tym roku o przygotowanie wieńca dożynkowego proszę parafian zamieszkałych od nr 58 do 42. Dożynki parafialne będą miały miejsce w niedziele 8 września.

5. Rodzinom HERBA i TRYK dziękuję za posprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom CHRABAŃSKICH. Za skoszenie trawy na cmentarzu dziękuję rodzinom CZOCHÓR i KUZIO.

6. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane na plebanię produkty.

7. W dniu 20 lipca planowana jest autokarowa pielgrzymka Lichenia. Bliższe informacje i zapisy u Ks. Proboszcza.

ZAPOWIEDZI PRZEDSLUBNE I

PIOTR PAWEŁ MAZEPKA, rz. – kat.; wolny, zam. Gręboszów.

WERONIKA ALICJA BODZIOCH, rz. – kat.; wolna, zam. Zawiść.

 

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 5 maja 2019 

NIEDZIELA BIBLIJNA

Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w  radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Umacniajmy się spotkaniem ze Zmartwychwstałym przez nasz pełny udział w Eucharystii.

W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny, które w tym roku przebiegać będą pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Obchody Niedzieli Biblijnej ubogaca  NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO Celem tych dni jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – Świętych Apostołów FILIPA i JAKUBA – święto.

ŚRODA – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

1. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, codziennie o godz. 18.00, w Gręboszowie w czwartki na zakończenie Mszy Świętej (w pozostałe dni o godz. 19.00).

2. We wtorek 7 maja przypada 27 rocznica śmierci Ks. Bolesława Salety, pełniącego funkcję Proboszcza parafii w Strzelcach w latach 1974 – 1991. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych kapłanach posługujących w naszej parafii.

3. Serdecznie dziękuję tym osobom, które we wtorek pracowały przy sprzątaniu kościoła oraz demontażu ołtarza adoracji tzw. „ciemnicy” i Bożego Grobu. Dziękuję również za wykoszenie trawy przy plebanii. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelką pomoc i każde dobro. Także za ofiarowane na plebanię produkty.

4. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom z Zalesia.

5. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i w życzliwej modlitwie wypraszamy obfitość łask i błogosławieństwo. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Zapowiedź III

EWA URBANIAK, Rzym-kat., wolna, Gręboszów

JACEK CIELUCH, Rzym-kat., wolny, Szczytna.

 

II NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 28 kwietnia 2019 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zadaniem Kościoła – nas wszystkich napełnionych paschalną radością - jest głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żyje pośród nas. NA zakończenie Mszy Świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego i Zawierzenie parafii Miłosierdziu Bożemu.

Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców
i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych podróży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

W tym też dniu naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

WTOREK - zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną
z ubiegłego tygodnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie.

ŚRODA – św. Józefa Rzemieślnika.

Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmijmy wszystkich pracujących a także osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną

CZWARTEK –  Atanazego biskupa i doktora Kościoła. I czwartek Miesiąca

PIĄTEK – NMP KRÓLOWEJ POLSKI  - uroczystość. Porządek Mszy Świętych niedzielny.W naszym dekanacie uroczystość odpustowa w Domaszowicach.

SOBOTA  - św. Floriana – męczennika.

1. Dziś można odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego.

Na terytorium Polski istnieje także codzienna możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

2. Dziś również rozpoczyna się w Kościele 75 Tydzień Miłosierdzia przebiegający pod hasłem „MIŁOSIERNI MIŁOSIERDZIA DOSTĄPIĄ”

3. We wtorek na godz. 10.00 zapraszam do pomocy przy demontażu świątecznych dekoracji - ołtarza adoracji tzw. „ciemnicy” i Bożego Grobu.

4. W środę rozpoczyna się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Będziemy gromadzić się na nabożeństwie majowym ku czci NMP o g. 18.00. Od Maryi uczmy się całkowitego zawierzenia i oddania Panu Bogu. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

5. W sobotę o godz. 17.00 Msza Święta w intencji strażaków OSP STRZELCE oraz ich rodzin z racji wspomnienia św. Floriana – patrona strażaków. Zakończymy nabożeństwem majowym przy Figurze matki Bożej przed kościołem. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. Przyszła niedziela – 5 maja, III niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu wiernych. Obchody Niedzieli Biblijnej ubogaci  NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO. Tegoroczne Narodowe Czytanie i Tydzień Biblijny upłyną pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12).

7. W poniedziałek 6 maja o godz. 9.00 u pani Sołtys będzie miała miejsce legalizacja opryskiwaczy. Zapraszam zainteresowanych.

8. Za skoszenie trawy przy kościele i na cmentarzu dziękuję p. Karolowi Kąckiemu i rodzinie Kąckich.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE II

EWA URBANIAK, Rzym-kat., wolna, Gręboszów

JACEK CIELUCH, Rzym-kat., wolny, Szczytna. 

 

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 kwietnia 2019 

W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja i dziękować waz z całym stworzeniem za dzieło Odkupienia, z Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Jak Apostołowie, niewiasty stajemy przy pustym grobie i przepełnieni wydarzeniem nocy i wielkanocnego poranka zwiastować światu – „Zmartwychwstał Chrystus, Pan mój i nadzieja…”

Z okazji Zmartwychwstania Naszego Pana życzę wszystkim Parafianom i Gościom, aby te Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia nas w trudach codziennego życia i składania świadectwa wiary.

 1. Dzisiejsza, najważniejsza w naszej wierze Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna ośmiodniową Oktawę Wielkanocy, co oznacza iż wszystkie jej dni obchodzi się jako jedna uroczystość ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego.

2. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Naszymi modlitwami i ofiarami złożonymi na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

3. Od Wielkiego Piątku trwamy na nowennie przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. 

4. II Niedziela Wielkanocna (28 kwietnia) to Niedziela Bożego Miłosierdzia. W ten dzień można odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego (w dowolnym kościele) lub przynajmniej odmówienia przed Najświętszym Sakramentem „Ojcze nasz” i „Wierzę” z dodaniem pobożnego wezwania do Pana Jezusa miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”). 

Na terytorium Polski istnieje także codzienna możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub w tabernakulum).

5. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła do przeżywania świąt: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego, a także za czynny udział w liturgii minionych dni. Dziękuję Paniom za uporządkowanie terenu przy plebanii i uporządkowanie salki. Dziękuję lektorom i ministrantom i wszystkim , którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg liturgii. Dziękuję organistom – Pani Agnieszce i Panu Grzegorzowi za prowadzenie śpiewu. Druhom Strażakom dziękuję za trzymanie warty przy Bożym Grobie a także za pomoc przy organizacji procesji rezurekcyjnej. Wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przeżycia tych świątecznych dni składam serdeczne Bóg zapłać. Niech sam Bóg wynagrodzi Waszą życzliwość obfitością swojej łaski.

6. Od wtorku Msze Święte o godz. 18.00, w Gręboszowie w czwartki o 17.00

 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE I

 EWA URBANIAK, Rzym-kat., wolna, Gręboszów

 JACEK CIELUCH, Rzym-kat., wolny, Szczytna.

  

 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 14 kwietnia 2019

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii Triduum Sacrum. Okazja do spowiedzi jeszcze we wtorek i środę przed Mszą Świętą.

3. Przygotowanie Kościoła do Świąt , przygotowanie ołtarza adoracji i symbolicznego Bożego Grobu w środę od godziny 10.00. Zapraszam do pomocy chętnych, którym pozwalają czas i chęci.

4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 19.00 (GRĘBOSZÓW, g 17.00). Po Komunii świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej „ciemnicą”. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Pana Jezusa potrwa w Gręboszowie do godz. 21.00, a w Strzelcach do 22.00. W Wielki Piątek Adoracja zostanie wznowiona o godz. 12.00 i potrwa do rozpoczęcia Liturgii Meki Pańskiej.

5. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 19.00 (GRĘBOSZÓW, g. 17.00). Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Ofiary złożone na tacę podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazylik Zmartwychwstania i Ukrzyżowania w Jerozolimie.

Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego; adoracja przy grobie Pańskim w Gręboszowie do godz. 21.00, a w Strzelcach do 22.00. O zaciągnięcie warty przy Bożym Grobie proszę Druhów Strażaków.

O godz. 15.00 w kościele parafialnym DROGA KRZYŻOWA.

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcam do indywidualnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.

6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim (od godz.9.00). Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Strzelcach o godz. 9.00 i 12.00; w Gręboszowie o g. 10.00, w Sułoszowie o g. 10.30 przy Krzyżu, w Zalesiu – bloki o godz. 11.00 i w Zalesiu – przy Krzyżu o godz.11.20.

W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego (tzw. Matkę wszystkich Wigilii) . Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 17.00 a w GRĘBOSZOWIE
o godz. 20.00. Na początku liturgia Światła wraz z uroczystym Exultet, następnie liturgia Słowa, liturgia Wody i Liturgia Eucharystyczna. Na liturgii Światła i przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnym potrzebne będą świece. Proszę o przyniesienie ze sobą na liturgię.. W Gręboszowie liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną obwieszczającą Zmartwychwstanie Chrystusa.

Procesja rezurekcyjna w Strzelcach w niedzielę wielkanocną o godz. 6.00. Druhów Strażaków proszę o pomoc przy procesji rezurekcyjnej.

Zachęcam też do pielęgnowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie sobie życzeń.

7. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są tradycyjnie już na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i  Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać u pani Sołtys. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

Pani Sołtys – Teresie Gabeńskiej gratulujemy wyboru na kolejną kadencję.

9. Urząd Gminy przypomina o planowanej na 16 kwietnia (wtorek) zbiórce odpadów wielkogabarytowych. Odpady winny być wystawione przy posesji w miejscu dostępnym do godz. 8.00.

10. Rodzinom MARSZAŁEK i ZDOLSKICH dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz złożone ofiary na kwiaty.

11. Przypominam, że wszelkie prace wykonywane na cmentarzu parafialnym (m. in. stawiane nowych nagrobków) wymagają zgody zarządcy cmentarza czyli Ks. Proboszcza.

 

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 kwietnia 2019

Dzisiaj w liturgii przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu (dawniej I Męki Pańskiej), która zwana jest czarną. W tym dniu w Kościołach zasłaniane są krzyże.

1. W bieżącym ze względu na spowiedzi w dekanacie we wtorek i czwartek Msza Święta o godz. 9.00, w środę nie będzie Mszy Świętej (rano i po południu spowiedź w parafii św. Piotra i Pawła w Namysłowie).

2. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiane są Nabożeństwa Pasyjne: W niedziele w przed Mszą Świętą Gorzkie Żale. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w Gręboszowie w piątek o godz.16.00, natomiast w Strzelcach o godz. 17.00 wraz z Mszą Świętą.

3. Przyszła niedziela, 14 kwietnia to Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana.Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św., natomiast uroczyste poświęcenie z procesją do kościoła odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 12.00. Zgromadzimy się z palmami przed kościołem przy krzyżu misyjnym, po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu palm udamy się w krótkiej procesji do wnętrza świątyni (o ile pogoda pozwoli).

4. Rodzinom PUKAŁÓW dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła, a także za złożone  ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy Rodzinom: MARSZAŁEK i ZDOLSKICH.

5. Urząd Gminy informuje o planowanej na 16 kwietnia (wtorek) zbiórce odpadów wielkogabarytowych. Odpady winny być wystawione przy posesji w miejscu dostępnym do godz. 8.00 w dniu ich odbioru.

6. Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia.  Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniam o pamięci w modlitwie.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31 marca 2019 

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą „Laetare”, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

1. W tym tygodniu – w związku z głoszonymi przez Księdza Proboszcza Rekolekcjami nie będzie mszy świętych w poniedziałek, wtorek i środę. W czwartek Msza Święta tylko w kościele parafialnym o godz. 18.00, natomiast w piątek i sobotę o godz. 16.00. Nie będzie również nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale w niedziele prze Mszą Świętą.

2. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

3. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii w sobotę 6 kwietnia o godz. 13.00 równocześnie w Gręboszowie i Strzelcach. Tego samego dnia o 11.00 spowiedź odbywać się będzie również w Domaszowicach. Pozostałe terminy spowiedzi w naszym dekanacie znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej.

4. Następna niedziela - V Wielkiego Postu (dawniej I Męki Pańskiej) zwana jest czarną. W tym dniu w Kościołach zasłaniane są krzyże.

5. W zakrystii można jeszcze zaopatrywać się w baranki z białej czekolady (5 zł) oraz świece paschalne małe (6 zł). Wspieramy w ten sposób akcje dobroczynne prowadzone przez Caritas: WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS oraz JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA.

6. Rodzinom CZOCHÓR dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy Rodzinom: PUKAŁA.

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 marca 2019 

Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Przeżywamy wspólnie czas nawrócenia i pokuty, który ma nas przygotować do przeżycia radości Zmartwychwstania Pańskiego. Naszą modlitwą jak i materialnie wspieramy dziś misje i misjonarzy (Dzieło Ad gentes). Dziękuję tym, którzy po mszy Świętej w miarę możliwości zechcą złożyć do puszek dobrowolne ofiary na to dzieło.

1. Dziękuję tym wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w zakończonych we wtorek rekolekcjach wielkopostnych.

 SPOWIEDZ będzie miała miejsce w sobotę 6 kwietnia.

2. Jutro -  25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

3. W czwartek 28 marca przypada 26 rocznica śmierci Ks. Romana Biskupa, niegdyś Proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym Kapłanie.

4. W tym tygodniu odwiedziny chorych: w czwartek Gręboszów i Zalesie, w piątek Strzelce i Szerzyna.

5. W przyszłą niedzielę – IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU (31.03) w naszej parafii posługę pełnił będzie Ks. Dr hab. DOMINIK OSTROWSKI - konsultor Komisji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w ramach Konferencji Episkopatu Polski.

PRZYPOMINAM, IŻ Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ ZMIENIAMY CZAS NA LETNI (przesuwamy wskazówki o godzinę do przodu z godz. 2.00 na godz. 3.00)!!!!

6. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiane są Nabożeństwa Pasyjne: W niedziele przed Mszą Świętą –  Gorzkie Żale. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:  Gręboszów – piątek o godz.16.00, Strzelce – piątek o godz. 17.00.

7. W zakrystii można zaopatrywać się w baranki z białej czekolady (5 zł) oraz świece paschalne (6 zł). Wspieramy w ten sposób akcje dobroczynne prowadzone przez Caritas: WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS oraz JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. na stolikuw przedsionku znajdują się jeszcze małe skarbonki przeznaczone na jałmużnę.

8. Rodzinom HAJDUKIEWICZ i DOMAŃSKICH dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy Rodzinom: CZOCHÓR

9. Zapraszam do udziału w planowanej na 14 - 15 czerwca dwudniowej pielgrzymce do Warszawy i Niepokalanowa.

10. Dziękuję serdecznie za każde dobro i wszelką pomoc, za modlitwę, za ofiarowane produkty,

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 marca 2019 

1. Dzisiejszą drugą niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Wygłosi je O. TOMASZ TLAŁKA – Podprzeor Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Świdnicy. Rekolekcje zakończymy we wtorek 19 marca Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. Ofiary składane na tacę, będące wyrazem naszej wdzięczności,przeznaczone są na potrzeby klasztoru w Świdnicy. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę o 8.00, 10.00 i 12.00 natomiast poniedziałek i wtorek w Strzelcach o 9.00 i 18.00, w Gręboszowie o 16.30. 

SPOWIEDŹ będzie miała miejsce w sobotę 6 kwietnia.

2. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiane są Nabożeństwa Pasyjne: W niedzielę  15 minut przed Mszą Świętą – Gorzkie Żale. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w Gręboszowie
w piątek o godz.16.00, natomiast w Strzelcach w piątek o godz. 17.00.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta o godz. 9.00.

4. W najbliższy piątek – jak w każdy 22 dzień miesiąca podczas Mszy Świętej błogosławieństwo róż ku czci Św. Rity i uszanowanie relikwii. Natomiast Droga Krzyżowa z rozważaniami o Św. Ricie. Natomiast w sobotę – 23 marca na zakończenie Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Św. Pio z Pietrelciny.

5. Następna niedziela - III Wielkiego Postu obchodzona będzie w naszej parafii jako dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy, a także materialnego wsparcia dzieła Ad gentes. Wszyscy, którzy zechcą złożyć do puszek dobrowolne ofiary na to dzieło będą mogli uczynić to po każdej Mszy Świętej.

6. W zakrystii można zaopatrywać się w baranki z białej czekolady (5 zł) oraz świece paschalne małe (6 zł) i duże (14 zł). Wspieramy w ten sposób akcje dobroczynne prowadzone przez Caritas: WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS oraz JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. na ławkach znajdują się jeszcze małe skarbonki przeznaczone na jałmużnę.

7. Rodzinom KĄCKICH i KĄCKICH dziękuję za posprzątanie kościoła oraz złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: HAJDUKIEWICZ i DOMAŃSKICH.

8. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane na plebanię produkty. Bóg zapłać.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 marca 2019 

Dzisiaj  w liturgii przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.

1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas przygotowania do Świąt Paschalnych. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam Nabożeństwa Pasyjne odprawiane przez cały okres Wielkiego Postu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w piątki o godz.16.00 w Gręboszowie, o godz. 17.00 w Strzelcach (z Mszą Świętą). W niedziele po Mszy Świętej Gorzkie Żale. Zachęcam do licznego udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych a także za  odmówienie w piątki modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego „Oto ja dobry i najsłodszy Jezu…” po spełnieniu zwykłych warunków możemy uzyskać odpust zupełny.

2. W tym tygodniu Msza Święta w Gręboszowie wyjątkowo w środę o godz. 16.00. Natomiast w czwartek w Strzelcach Msza Święta o godz. 9.00.

3. W związku ze zbliżającym się świętem patronalnym Ks. Abpa Józefa Kupnego – Metropolity Wrocławskiego już w sobotę 16 marca o godz. 11.00 w archikatedrze wrocławskiej sprawowana będzie Msza Święta w  intencji Dostojnego Solenizanta. Zachęcam do modlitwy w intencji Ks. Arcybiskupa.

4. Wrocławski Gość Niedzielny oraz Stowarzyszenie Apostołów Miłosierdzia zapraszają do wspólnej inicjatywy modlitewnej w intencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego z racji zbliżających się Imienin – w akcji „Duchowy prezent" może wziąć udział każdy kto zdeklaruje się odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w przypisany dla niego dzień. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.wroclaw.gosc.pl.

5. W przyszła niedzielę – II Niedzielę Wielkiego Postu (17 marca) rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je O. TOMASZ TLAŁKA OSPPE – Podprzeor Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Świdnicy. Rekolekcje zakończymy we wtorek 19 marca Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. Natomiast spowiedź wielkopostna będzie miała miejsce w sobotę 6 kwietnia.

6. Druga niedziela Wielkiego Postu, tradycyjnie już obchodzona jest w Kościele jako dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy, a także materialnego wsparcia dzieła Ad gentes. Wszyscy, którzy zechcą złożyć do puszek dobrowolne ofiary na to dzieło będą mogli uczynić to w III niedzielę Wielkiego Postu (24 marca).

7. Wzorem lat ubiegłych Caritas na czas Wielkiego Postu proponuje udział w akcjach dobroczynnych:

WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS – w zakrystii i kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w baranki z białej czekolady (5 zł) oraz świece paschalne małe (6 zł) i duże (14 zł).

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA – na ławkach znajdują się małe skarbonki. Organizatorzy proszą o zabranie tych pudełeczek i w miarę możliwości przez okres Postu składanie do nich drobnych ofiar pochodzących z wyrzeczeń wielkopostnych. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Dar juniora dla seniora” Po Wielkanocy, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia zebrane ofiary przynosimy do kościoła. Uzyskane środki zostaną przekazane na dzieła Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Dzieło to można również wesprzeć wysyłając sms o treści "POMAGAM" na nr 72052.

8. Rodzinom GRZEŚKWICZ I SAWICKICH dziękuję za posprzątanie kościoła oraz złożone ofiary. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: KĄCKICH i KĄCKICH. 

9. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiary składane na cele parafialne a także za ofiarowane na plebanię produkty. Bóg zapłać. 

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 3 marca 2019 

Świętujemy dziś VIII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – św. Kazimierza, królewicza - święto

ŚRODA  – POPIELEC

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy dzień ekspiacji za grzechy pijaństwa rozpoczynający 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przyświecać będzie mu hasło: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2. Dobiega końca tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 16.00 w Gręboszowie i o godz.9.00 i 18.00 w Strzelcach. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Przez cały okres Wielkiego Postu będą odprawiane Nabożeństwa Pasyjne - nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w Gręboszowie w piątki o godz.16.00, a w Strzelcach w piątki o godz. 17.00. W niedziele po każdej Mszy Świętej Gorzkie Żale. Zachęca do licznego udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych oraz odmówienie modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego „Oto ja dobry i najsłodszy Jezu…” po spełnieniu zwykłych warunków możemy uzyskać odpust zupełny 

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II Niedzielę Wielkiego Postu – 17 marca. Wygłosi je O. TOMASZ TLAŁKA – Paulin z Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Świdnicy. Natomiast spowiedź wielkopostna będzie miała miejsce w sobotę 6 kwietnia.

5. Rodzinom BEKISZ i KORDAS dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: GRZEŚKOWICZ i SAWICKICH.

6. W dniach 14 i 15 czerwca planowana jest parafialna pielgrzymka do Warszawy i Niepokalanowa. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do zakrystii i kancelarii (w związku z koniecznością rezerwacji). Przy zapisie wpłata 50 zł.

7. Przy wyjściu z Kościoła znajduje się kolejny numer diecezjalnego pisma Nowe Życie. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 lutego 2019

Świętujemy dziś VII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

1. W środę o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie Msza Święta.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca . Możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 16.30. W tym czasie indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Informuję WSZYSTKICH parafian, iż wszelkie dotychczasowe prace związane z malaturą wnętrza kościoła jak i konserwacją kapliczek zostały wykonane zgodnie z przygotowanym projektem. Do prac przystąpiono po uprzednim spełnieniu wszelkich wymagań formalnych, a więc po rozstrzygnięciu przetargu oraz zyskaniu wszelkich pozwoleń, zarówno Diecezjalnego Konserwatora Zabytków (za zgodą Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej) jak Również OPOLSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO KONSERWATORA ZABYTKÓW . Prace przebiegały pod nadzorem autorskim projektanta.

4. Informuję również, iż rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie renowacji balustrady chóru oraz drzwi do przedsionka i do zakrystii. Na te prace również posiadamy odpowiednie pozwolenia i wkrótce wykonawca przystąpi do realizacji.

5. Rodzinom FYK i MICHTA dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: BEKISZ i KORDAS.

6. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia  życzymy obfitości łask Bożych i opieki Najświętszej Marii Panny i św. Marcina, a wszystkim Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 lutego 2019 

Świętujemy dziś VI niedzielę zwykłą w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

ŚRODA  – Św. Pastuszków Fatimskich – Hiacynty i Franciszka Marto.

PIĄTEK – Katedry Świętego Piotra – święto.

SOBOTA – Św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

1. We wspomnienie (środa) bł. Pastuszków Fatimskich – Hiacynty i Franciszka Marto na zakończenie Mszy Świętej uszanowanie ich relikwii i błogosławieństwo.

2. W przypadające w piątek święto Katedry Świętego Piotra wspierajmy naszą modlitwą Papieża Franciszka, a także Papież Seniora – Benedykta XVI. Dzień ten jest bowiem szczególną okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego.

3. W tym dniu – jak każdego 22 dnia miesiąca na zakończenie Mszy Świętej nabożeństwo ku czci św. Rity, z błogosławieństwem róż. Natomiast w sobotę na zakończenie Mszy wieczornej nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.

4. Rodzinom ZARÓWNYCH i KURZAC dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary na kwiaty. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: FYK i MICHTA. 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 lutego 2019 

Świętujemy dziś V niedzielę zwykłą w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – NMP z Lourdes

CZWARTEK – Świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa – Patronów Europy – święto.

Tego też dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa.

1. W poniedziałek 11 lutego przypada święto NM Panny z Lourdes. 11 lutego 1858 roku, 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Jej orędzie to wezwanie do modlitwy i pokuty. Lourdes stało się miejscem licznych nawróceń i uzdrowień.

W liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby
w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się
o udzielenie jej tego sakramentu. Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 17.00.

2. Odwiedziny chorych w tym tygodniu – w czwartek Gręboszów i Zalesie, w piątek – Strzelce i Szerzyna.

3. W poniedziałek przypada 13 rocznica konsekracji biskupiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa prof. Andrzeja Siemieniewskiego. Pamiętajmy w naszej modlitwie.

4. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: KURZAC i ZARÓWNYCH.

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 lutego 2019

Dzisiejsza IV niedziela zwykła w ciągu roku to zarazem pierwsza niedziela miesiąca.

KALENDARZ LITURGICZNY:

WTOREK – św. Agaty, dziewicy i męczennicy

ŚRODA – Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

1. "Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju" - pod takim hasłem w dniach 3-5 lutego papież Franciszek odwiedzi Zjednoczone Emiraty Arabskie. Głównym celem tej wizyty jest jego udział w  spotkaniu międzyreligijnym, którego temat brzmi: "Braterstwo ludzkie". To pierwszy pobyt głowy Kościoła katolickiego w tym kraju i w ogóle na Półwyspie Arabskim, a zarazem 27. podróż zagraniczna papieża Franciszka.

2.Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Dziękuję bardzo serdecznie Wszystkim Parafianom za waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, także za cierpliwość w oczekiwaniu. „Bóg zapałać” za złożone ofiary przy okazji kolędy.

3. W tym tygodniu z racji urlopu Ks. Proboszcza nie będzie Mszy Świętych.

4. W  poniedziałek, 4 lutego świętujemy 13 rocznicę konsekracji biskupiej naszego Metropolity, Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, natomiast w piątek 8 lutego przypada 49 rocznica konsekracji biskupiej Jego Eminencji Księdza Henryka Kardynała Gulbinowicza. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnych Jubilatach.

5. Dziękuję tym wszystkim, którzy w miniony czwartek zaangażowali się w pomoc w demontażu choinek i świątecznych dekoracji. Dziękuję również za posprzątanie i  przygotowanie kościoła na niedzielę.

6. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest kolejny Numer diecezjalnego pisma „Nowe Życie”.  Bóg zapłać za ofiary składane za czasopisma.

7. Z racji trwających ferii zimowych, dzieciom, młodzieży, nauczycielom, rodzicom życzymy dobrej pogody, odpoczynku i opieki Bożej.

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 stycznia 2019

Dzisiejsza III niedziela zwykła w ciągu roku, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

CZWARTEK – św. Jana Bosko, prezbitera.

SOBOTA  – OFIAROWANIE PAŃSKIE – święto.

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar XXXIV Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu Papieża Franciszka oraz młodzież całego świata, aby umocniona spotkaniem w Panamie na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania..

2. W sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – poddali się Maryja i Józef. W czterdziestym dniu po narodzeniu zanieśli Dzieciątko Jezus do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę.

Msze Święte: w Gręboszowie o godz. 16.00 a w Strzelcach o godz. 9.00 i 17.00. Tego dnia na liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego, z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II obchodzone jest jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego. 

A już dzisiaj po Mszach świętych – w odpowiedzi na apel Ks. Abpa Józefa Kupnego -  możemy wesprzeć materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne w naszej Archidiecezji. „ Bóg zapłać” wszystkim, którzy zechcą złożyć do puszki swoją ofiarę.

4. W czwartek 31stycznia na godzinę 10.30 zapraszam do pomocy przy demontażu choinek i dekoracji świątecznych w naszym kościele.

5. Z racji Wizyty duszpasterskiej - Kolędy w Gręboszowie Msze Święte w tym tygodniu od wtoku do piątku o godz. 9.00.

28 stycznia (poniedziałek) – Gręboszów (leśniczówka i szkoła) – od 15.30

29 stycznia (wtorek) – Gręboszów  – Sklep, 34, 25 - 14a – od 15.30

30 stycznia (środa) – Gręboszów – blok i Dworcowa – od 15.30

31 stycznia (czwartek) – Gręboszów – Główna z nr 1 – od 15.30

1 lutego (piątek) –  Gręboszów (Rynek i pozostałe) – od 15.30

6. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą obchodzącym w najbliższych dniach swoje urodziny i imieniny. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia.

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 stycznia 2019 

Przeżywamy dziś II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

CZWARTEK – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

PIĄTEK – Nawrócenie Św. Pawła – święto.

SOBOTA – Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

1. Do 25 stycznia, wraz z wszystkimi Kościołami chrześcijańskimi przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam do osobistej modlitwy o dopełnienie się słów Chrystusa: „Aby wszyscy byli jedno…” Wiodącym hasłem tegorocznego Tygodnia są słowa zaczerpnięte z Księgi Powtórzonego prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt. 16,20)

2. W poniedziałek – 21 stycznia – przypada Dzień Babci, a we wtorek – 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech wyrazem naszej wdzięczności będzie modlitwa i serdeczna pamięć.

3. W czwartek 24 stycznia, przypada 73 rocznica śmierci Ks. Carla Ludwiga. Pamiętajmy w naszej modlitwie o byłym tutejszym proboszczu w Strzelcach, a także o  wszystkich zmarłych już kapłanach posługujących w naszej parafii.

4. W bieżącym tygodniu z racji nieobecności Ks. Proboszcza nie będzie Mszy Świętych. W sytuacjach koniecznych zastępstwo pełni Ks. Dziekan Tadeusz Strugała z Włoch.

5. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, prosi o zorganizowanie 27 stycznia, w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego -  patronalnego święta osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę. Wszystkim, którzy po Mszach Świętych w przyszłą niedzielą zechcą złożyć do puszki swoją ofiarę na klasztory klauzurowe składam serdeczne „ Bóg zapłać”.

6. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin w Strzelcach. Dziękuję bardzo serdecznie Wszystkim przyjmującym życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, także za cierpliwość w oczekiwaniu. „Bóg zapałać” za złożone ofiary przy okazji kolędy.

7. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE III

MICHAŁ JAN BARTUZEL, rz – kat., wolny, Gręboszów.

MONIKA ZAWADA, rz – kat., wolna, Gręboszów

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13 stycznia 2019

W dniu dzisiejszym przeżywamy święto chrztu Pańskiego. Objawienie Pana Jezusa jako Boga - Człowieka przez znaki nad wodami Jordanu; przypomina nam także o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Niech to wydarzenie będzie dla nas wezwaniem do przypomnienia sobie o konsekwencjach i zobowiązaniach jakie płyną z faktu chrztu. Obyśmy każdego dnia świadczyli o naszej przynależności do Chrystusa.

1. Niedziela Chrztu Pańskiego stanowi liturgiczne zamknięcie okresu Bożego Narodzenia. Jednakże dzięki przywilejom nadanym przez świętego papieża Jana XXIII, w nastroju Bożego Narodzenia w Polsce możemy pozostać do 2 lutego – do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).

2. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli Krajowy Fundusz Misyjny składając w uroczystość Objawienia Pańskiego swoją ofiarę.

3. W imieniu organizatorów zapraszam do udziału w jasełkach, które odbędą się dziś - 13 stycznia o godz. 15.00 w szkole w Domaszowicach.

4. W piątek 18 stycznia wraz z wszystkimi Kościołami chrześcijańskimi rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam do osobistej modlitwy o dopełnienie się słów Chrystusa: „Aby wszyscy byli jedno…” Wiodącym hasłem tegorocznego Tygodnia są słowa zaczerpnięte z Księgi Powtórzonego prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt. 16,20)

5. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię  powierzamy rodzinom CZOCHÓR i SOBCZYK.

6. Odwiedziny chorych w tym tygodniu w czwartek Gręboszów i Zalesie, a w piątek Strzelce i Szerzyna.

7. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy i rozmowy o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. W związku z kolędą Msze Święte w tygodniu o godz. 9.00.

Kolęda:

14 stycznia (poniedziałek) – Strzelce 40b – 25 – od 15.30

15 stycznia (wtorek) – Strzelce 24 – 19 – od 15.30

16 stycznia (środa) – Strzelce 18 – 17 – od 15.30

17 stycznia (czwartek) – Strzelce 16 – 10 – od 15.30

18 stycznia (piątek) – Strzelce 9c – 1 – od 15.30

GRĘBOSZÓW

19 stycznia (sobota) – Sułoszów, Gręboszów Baza i za Parkiem – od 10.00

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE II

MICHAŁ JAN BARTUZEL, rz – kat., wolny, Gręboszów.

MONIKA ZAWADA, rz – kat., wolna, Gręboszów 

 

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 

NIEDZIELA – 6 stycznia 2019 r. 

Przeżywamy dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwaną świętem Trzech Króli. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania
w Chrystusie jedynego Zbawiciela. 

1. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą oraz pokropmy nasze mieszkania woda dzisiaj poświeconą, prosząc aby Dobry Pan Bóg chronił nas przed wszelkim złem. 

Obchodzimy dziś Misyjny Dzień Dzieci, składając ofiarę przy poświęconym kadzidle i kredzie wspieramy Krajowy Fundusz Misyjny.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii – Kolęda. Niech będzie to okazja do wspólnej modlitwy i rozmowy o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kolęda rozpoczyna się w tygodniu o godz. 15.30 natomiast w soboty od godz.10.00. 

W związku z kolędą Msze Święte są odprawiane o godz. 9.00.

3. W przyszłą niedzielę – 13 stycznia – święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, choć w naszej polskiej tradycji trwa on aż do Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej).

4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na niedziele oraz za złożone ofiary na kwiaty rodzinom HANUSZEWICZ. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię  powierzamy rodzinom KUZIO i HYŻY.

5. Przy wyjściu z kościoła znajduje się nowy numer pisma MISYJNE DROGI. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

 ***************************************************************************************************************************************************************************************************************

Kolęda:

7 stycznia (poniedziałek) – Strzelce 117 – 102 – od 15.30

8 stycznia (wtorek) – Strzelce 100 – 87 – od 15.30

9 stycznia (środa) – Strzelce 86 – 75 – od 15.30

10 stycznia (czwartek) – Strzelce 73 – 66 – od 15.30

11 stycznia (piątek) – Strzelce 65 – 59 – od 15.30

12 stycznia (sobota) - Strzelce 58 – 42 – od 10.00

 **************************************************************************************************************************************************************************************************************

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE I

MICHAŁ JAN BARTUZEL, rz – kat., wolny, Gręboszów

MONIKA ZAWADA, rz – kat., wolna, Gręboszów

 ***************************************************************************************************************************************************************************************************************

Drodzy Bracia i Siostry, chwała Pana objawiła się wśród nas i zawsze będzie się objawiała zawsze, aż do Jego powtórnego przyjścia. W znamiennych kolejach naszego życia wspominamy wciąż na nowo i przeżywamy tajemnice naszego Zbawienia.

Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci
i Zmartwychwstania Pana Jezusa, które w tym roku swój szczyt osiągnie w Niedzielę Wielkanocną, 21 kwietnia.

W każdą niedzielę, która jest cotygodniowym przeżywaniem Wielkanocy, Kościół święty uobecnia to wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. 

Z Wydarzenia Wielkanocy biorą swój początek wszystkie dni świąteczne:

Środa Popielcowa, a więc początek Wielkiego Postu, wypadnie w tym roku 6 marca;

Wniebowstąpienie Pana Jezusa – 2 czerwca;

Pięćdziesiątnica, a więc Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca; 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 20 czerwca.

Pierwsza niedziela Adwentu – 1 grudnia. Również w święta Matki Bożej, Apostołów, świętych a także we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi ogłasza paschalne zwycięstwo Pana Jezusa. Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, cześć i chwała na wieki wieków.

W. Amen

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA
– 30 grudnia 2018
 

Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzmy z wiarą i ufnością przedstawiamy pragnienia i potrzeby wszystkich rodzin. 

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • 1 I Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  - Nowy Rok
  • 2 I – św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła żyjących w IV wieku (wspomnienie obowiązkowe)
  • 3 I – Najświętszego Imienia Jezus (wspomnienie dowolne)
  • 6 I – Objawienie Pańskie – Trzech Króli  

1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 17.00 nabożeństwo, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

U progu nowego roku kalendarzowego 2019 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

2.W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2019 obchodzimy liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Matki Bożej, prośmy Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi z inicjatywy papieża bł. Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji.

3. Od 3 stycznia rozpocznie się wizyta duszpasterska – Kolęda. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy i rozmowy o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kolęda rozpoczyna się w tygodniu o godz. 15.30 natomiast w soboty od godz.10.00. W związku z kolędą Msze Święte będą odprawiane o godz. 9.00.

4. W piątek – I miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem Wynagrodzenia.

5. W przyszłą niedzielę – 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Na zakończenie pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło dla oznaczenia naszych domów i mieszkań i na znak, że przyjęliśmy w nasze życie Wcielonego Boga. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane przy poświęceniu kadzidła i kredy przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na niedziele oraz za złożone ofiary na kwiaty rodzinom CZUCZWARÓW i PRUCZKOWSKICH. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię  powierzamy rodzinom HANUSZEWICZ. 

7. Przy wyjściu z kościoła znajduje się nowy styczniowy numer naszego diecezjalnego pisma NOWE ŻYCIE . Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

Kolęda:

3 stycznia (czwartek) – Szerzyna – od 15.30

4 stycznia (piątek) – Zalesie (bloki) – od 15.30

5 stycznia (sobota) – Zatorowie, Zalesie (pod lasem i wieś) (od 10.00)

Świętej Rodzinie powierzmy nasze rodziny
niech
promieniują wiarą, nadzieją i Miłością.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU – 23 grudnia 2018

Przeżywamy dziś Czwartą, ostatnią niedzielę adwentowego przygotowywania się na spotkanie z Chrystusem w Tajemnicy Bożego Narodzenia – pamiątki pierwszego przyjścia Syna Bożego. Wkraczamy w okres radości z misterium wcielenia Naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy oktawę Bożego Narodzenia.

ŚRODA (26.12) – św. Szczepana Pierwszego Męczennika

CZWARTEK (27.12) – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

PIĄTEK (28.12) – święto św. Młodzianków (męczenników).

NIEDZIELA (30.12) – święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. Obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy w naszych domach Wieczerzą Wigilijną – zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

2. Pasterka w Gręboszowie o godz. 22.00, natomiast w Strzelcach o godz. 24.00.

3. W Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) Msze Święte sprawowane będą o godz. 10.00 w Gręboszowie i o 12.00 w Strzelcach.

4. W Drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika – Msze św. według stałego porządku niedzielnego. Na zakończenie Mszy Świętej poświęcenie owsa.

W tym dniu tradycyjnie naszą modlitwą wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby MWSD i PWT. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, Dobrodziejom naszych uczelni.

5. Nie będzie w tym tygodniu Mszy Świętych w czwartek, piątek i sobotę

6. Gdyby Ktoś jeszcze potrzebował zaopatrzyć się w opłatki można to uczynić w zakrystii. Są jeszcze również do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy „Caritas”.

7. 29 GRUDNIA 2018 r. o godz. 18.00 w Hali Orbita we Wrocławiu odbędzie  BETLEJEM WROCŁAWSKIE. Jest to koncert charytatywny pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski i Ks. Arcybiskupa Józefa KUPNEGO – Metropolity Wrocławskiego. Najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe świata wykonają : m. in. Mate.O, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Grażyna Łobaszewska.

8. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Na zakończenie Mszy Świętych błogosławieństwo Rodzin.

9. Dziękuję wszystkim - dzieciom, młodzieży i dorosłym, za wczorajsze dekorowanie i przygotowanie kościoła do Świąt. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię powierzamy rodzinom: CZUCZWARA i PRUCZKOWSKICH.

 

"PODNIEŚ RĘKĘ BOŻE DZIECIĘ I BŁOGOSŁAW OJCZYZNĘ MIŁĄ

- Parafianom i Gościom radosnych i spokojnych świąt

NARODZENIA PAŃSKIEGO.

 

III NIEDZIELA ADWENTU – 16 grudnia 2018

Dziś w liturgii świętujemy trzecią  niedzielę adwentu, która nosi nazwę Gaudete – niedziela radości, z powodu bliskości przychodzącego Pana.Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Polecajmy Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary. Rozpoczynamy bezpośrednie już przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

1. Jutro 17 grudnia przypada 82 rocznica urodzin Papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym, polecając Bogu Jego samego oraz Jego posługę.

2. Przez dalszy czas radosnego oczekiwania na nadejście zbawiciela pragnijmy wyrazić naszą postawę czuwania przez udział w Roratach. W tym tygodniu Roraty – w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 16.00. Zakończenie Rorat w piątek o godz. 17.00.

Ze względu na spowiedź adwentową w dekanacie nie będzie Mszy Świętej we wtorek. Harmonogram spowiedzi wywieszony w gablocie. W tym tygodniu spowiedź w poniedziałek w Domaszowicach i Włochach, we wtorek w Namysłowie (w obydwu parafiach), w środę w Smogorzowie i w czwartek w Głuszynie.

W Gręboszowie Msza Święta w piątek o godz. 16.00.

3. W sobotę Msza Święta o godz. 9.00 a na zakończenie jak każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo ku czci św. Rity.

4. Jak każdego roku bardzo proszę Panów o przywiezienie z lasu choinek do dekoracji świątecznej naszej świątyni, a także o ich oprawienie. Do ubierania choinek zapraszam na sobotę na godz. 10.00 chętnych dorosłych i młodzież.

5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na niedziele oraz za złożone ofiary na kwiaty rodzinom KONARSKICH i SONEK..

6. Gdyby Ktoś jeszcze potrzebował zaopatrzyć się w opłatki można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Są jeszcze również do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy „Caritas”.

7. Serdecznie dziękuję za każde dobro, modlitwę i wszelką pomoc, za ofiarowane na plebanię produkty.

Na czas radosnego oczekiwania na przyjście Mesjasza, 
życzę wszystkim na nowy tydzień, 
wielu łask i Bożego błogosławieństwa

 

II NIEDZIELA ADWENTU – 9 grudnia 2018

Dziś w liturgii przeżywamy drugą niedzielę adwentu czasu przygotowanie do zbliżających się Świąt Bożego rodzenia,pamiątkipierwszego przyjścia Chrystusa na świat, a także przygotowania na Paruzję, powtórne przyjście na końcu czasów.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia:

CZWARTEK – Św. Łucji – dziewicy i męczennicy

PIĄTEK – Św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła                   

1. II niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzona w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dziewiętnasty jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych do puszki będzie można złożyć swą dobrowolną ofiarę celem wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną oraz charytatywną Kościoła katolickiego krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

2. Serdecznie dziękuję przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy zaangażowali się w roznoszenie opłatków. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary składane przez Was przy tej okazji. Gdyby Ktoś jeszcze potrzebował zaopatrzyć się w opłatki można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Są jeszcze również do nabycia  świece Wigilijnego Dzieła Pomocy „Caritas” – małe w cenie 6 zł., duże – 14 zł, oraz kalendarze w cenie 5 zł.

3. Przez cały adwent RORATY – msza święta ku czci NMP. Materiały roratnie przybliżą nam Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Przez przykład postaci biblijnych poznamy dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – owoce Ducha Świętego.. W związku ze spowiedziami w dekanacie Msze święte RORATNIE:

Wtorek – godz. 17.00 

Środa, Czwartek, Piątek – godz. 16.30

W sobotę w Gręboszowie Msza Święta o godz. 9.00, w Strzelcach o godz. 10.00.

4. W bieżącym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie. W  naszej parafii spowiedź odbędzie się w czwartek od godz. 17.30 zarówno w Strzelcach jak i Gręboszowie (równocześnie). Porządek spowiedzi w innych parafiach wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej.

5. W czwartek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Prośmy w naszej modlitwie o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

6. W tym tygodniu także odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W czwartek Gręboszów i Zalesie a w piątek Szerzyna i Strzelce.

7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na niedziele oraz za złożone ofiary rodzinom KALUZA i KONARSKICH. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię  powierzamy rodzinom KONARSKICH i SONEK.

8. Serdecznie dziękuję za każde dobro, modlitwę i wszelką pomoc.

Błogosławieństwo Boga niech nas umocni w nadziei, 
że Pan nasz na pewno przyjdzie, aby nagrodzić tych, 
którzy czynią sprawiedliwość i strzegą Jego dróg.

 

I NIEDZIELA ADWENTU – 2 grudnia 2018

Dziś w liturgii przeżywamy pierwszą niedzielę adwentu czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha".. Czas adwentowy to nie tylko przygotowanie do zbliżających się Świąt Bożego rodzenia, pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na świat, to także nasze przygotowanie a Paruzję, powtórne przyjście na końcu czasów.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PIĄTEK – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

SOBOTA – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość.

1. Dziś na zakończenie Mszy Świętej zostaną poświęcone opłatki, które znajdą się na naszym stole wigilijnym. Proszę przedstawicieli Rady Parafialnej, którzy dotychczas roznosili opłatki do domów Parafian, aby podjęli się także tej posługi i w tym roku. Z góry dziękuję za ofiary składane przy okazji roznoszenia opłatków. Od dziś można także nabywać Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł  i 14 zł. 

2. Zapraszam – szczególnie dzieci i młodzież do udziału w RORATACH, które przeżywać będziemy według programu Małego Gościa Niedzielnego. W drugim roku poświęconym w Kościele Duchowi Świętemu materiały roratnie przybliżą nam Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Przez przykład postaci biblijnych poznamy dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – owoce Ducha Świętego. Hasło rorat – „Z Duchem Twoim”.. Spotkania RORATNIE od wtorku o godz. 17.00.

3. II niedzielę Adwentu czyli 9 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dziewiętnasty jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia po Mszach Świętych do puszki będzie można złożyć swą ofiarę celem wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną oraz charytatywną Kościoła katolickiego w krajach byłego ZSRR.

4. W sobotę 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zachęcam do zjednoczenia w modlitwie w tzw. „Godzinie Łaski" od 12.00 do 13.00. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja poprosiła, aby co roku w południe ofiarować modlitwę, dzięki której ześle wiele łask, szczególnie łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników.

8 grudnia to także dzień imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Mariana      Gołębiewskiego, pamiętajmy w modlitwach o naszym dostojnym solenizancie.

5. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za modlitwę, za ofiarowane produkty, składane ofiary, za przygotowanie kościoła. W bieżącym tygodniu troskę o świątynię  powierzamy rodzinom: KALUZA i KONARSKICH (HELENA). 

6. Przy wyjściu z kościoła znajduje się nowy grudniowy numer Nowego Życia – pisma społeczno-religijnego naszej archidiecezji. Zachęcam do lektury.

 

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 listopada 2018

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś w liturgii przeżywamy XXXIV niedzielę zwykłą, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, obchodząc w jej ramach Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to Święto Stowarzyszeń i Ruchów Katolickich.  

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PIĄTEK – św. Andrzeja APOSTOŁA – święto

NIEDZIELA – I Niedziela Adwentu      

1. Dzisiaj o godz. 13.00 w Gręboszowie suma odpustowa ku czci Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Andrzej Paliszek - Saładyga – Proboszcz parafii Św. Michała Archanioła we Wrocławiu – Muchoborze Małym. Jest to także Msza Święta Imieninowa Ks. Andrzeja.  Z racji odpustu Msze Święte w Strzelcach o godz. 8.00 i 10.00.

2. W związku z uczestnictwem Ks. Proboszcza w dorocznych REKOLEKCJACH KAPŁAŃSKICH w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy Świętych. Bardzo proszę o modlitwę.

3. We wtorek 27 listopada przypada II rocznica śmierci Ks. Prał. Aleksandra Matyki. Pamiętajmy w naszej modlitwie o długoletnim Proboszczu i Dziekanie Namysłowskim.

4. Przyszła niedziela – 2 grudnia to pierwsza niedziela adwentu, czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha".

5. Już dziś zapraszam – szczególnie dzieci i młodzież do udziału w RORATACH, które przeżywać będziemy według programu Małego Gościa Niedzielnego. W drugim roku poświęconym w Kościele Duchowi Świętemu materiały roratnie przybliżą nam Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Przez przykład postaci biblijnych poznamy dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – owoce Ducha Świętego. Hasło rorat – „Z Duchem Twoim”.

6. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom  życzymy obfitości łask płynących od Boga, oraz opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 listopada 2018     

                     

Dziś w liturgii przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia:

WTOREK – św. Rafała Kalinowskiego – kapłana

ŚRODA – Ofiarowanie NMP

CZWARTEK – św. Cecylii – dziewicy i męczennicy

SOBOTA – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy - męczenników 

1. Serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania, jak również wszystkim uczestniczącym – parafianom i gościom -  w Uroczystościach Odpustowych ku czci św. Marcina.

2.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.  

W Gręboszowie Msza Święta w środę (zamiast czwartku) o godz. 16.00.

3. W czwartek 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 9.00, a na zakończenie, jak każdego 22 dnia miesiąca modlitwa ku czci św. Rity.

4. W dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię Świętego Kościoła, życzymy obfitości łask Bożych p. Agnieszce i p. Grzegorzowi – naszym organistom. 

5. W piątek 23 listopada na zakończenie Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.

6. Przyszła niedziela – 25 listopada to ostatnia niedziela roku liturgicznego, obchodzona jako Uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są  na budowę i rozbudowę nowych świątyń w naszej archidiecezji.

7. Również w przyszłą niedzielę w Gręboszowie uroczystości odpustowe ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Andrzej Paliszek - Saładyga – Proboszcz parafii Św. Michała Archanioła we Wrocławiu – Muchoborze Małym, odprawiona zostanie o godz. 13.00. Jest to także Msza Święta Imieninowa Ks. Andrzeja. Po Mszy Świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Z tej racji Msze święte w Strzelcach o godz. 8.00 i 10.00.

8. W zakrystii i kancelarii, możemy zamawiać intencje mszalne na rok 2019.

9. Serdecznie dziękuję, moi drodzy za każde dobro, modlitwę i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 listopada 2018

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

           

Dziś w liturgii przeżywamy XXXII niedzielę zwykłą.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

WTOREK – Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna – pierwszych Męczenników Polski,

PIĄTEK – Rocznica poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej

SOBOTA – Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

1. Przeżywamy dziś doroczną uroczystość naszego parafialnego odpustu ku czci św. Marcina z Tours. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Dra hab. DOMINIKA OSTROWSKIEGO - konsultora Komisji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w ramach Konferencji Episkopatu Polski o godz. 13.00 a następnie uroczysta procesja. 

2. Setna rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.

3. W piątek 16 listopada na zakończenie Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II wraz z uszanowaniem relikwii.

4. Na bocznym ołtarzu można zaopatrzyć się pisma: Nowe Życie i Misyjne Drogi. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za prasę.

5. Bóg zapłać za modlitewne i materialne wspieranie inicjatyw podejmowanych przez nasze duszpasterstwo. Początek formularza

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 listopada 2018 

Dziś w liturgii przeżywamy XXXI niedzielę zwykłą, a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PIĄTEK – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
SOBOTA – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła 
NIEDZIELA – św. Marcina z Tours, biskupa

1.Bardzo dziękuję za liczny udział w Mszy Świętej na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych, jak również za ofiary złożone na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Zapraszam do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych codziennie przed Mszą świętą:

5 listopada – Strzelce 20 - 49

6 listopada – Strzelce 50 – 79 – w tym dniu wyjątkowo o godz. 18.00!!!

7 listopada – Strzelce 80 – 118

8 listopada – Gręboszów, Sułoszów (w Gręboszowie) – w tym dniu Msza Święta tylko w Gręboszowie.

9 listopada - Szerzyna, Zalesie oraz kartki bez podanych numerów domów.

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji.

3. W sobotę 10 listopada o godz. 11.00 w Katedrze Wrocławskiej  uroczysta Msza Święta z racji 95 rocznicy Urodzin J. Em. Ks. Henryka Kard. Gulbinowicza Arcybiskupa Wrocławskiego Seniora.

4. W niedzielę 11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech też wyrazem tej pamięci będzie przyozdobienie naszych domostw flagami narodowymi.

5. 11 listopada to także dzień naszego parafialnego odpustu ku czci św. Marcina z Tours. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Dra hab. DOMINIKA OSTROWSKIEGO - konsultora Komisji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w ramach Konferencji Episkopatu Polski o godz. 13.00 a następnie uroczysta procesja. O pomoc podczas procesji proszę naszych Druhów Strażaków.

6. Na bocznym ołtarzu można zaopatrzyć się w nowy numer diecezjalnego pisma Nowe Życie. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary za prasę.

7. Bóg zapłać za modlitewne i materialne wspieranie inicjatyw podejmowanych przez nasze duszpasterstwo. Początek formularzaNa plebanii został wymieniony na nowy piec centralnego ogrzewania oraz dostosowana instalacja.

  

 ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 28 października 2018              

Dziś obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła, a więc dzień w którym budynek ten przez uroczystą konsekrację został przeznaczony do sprawowania w nim kultu Bożego. Dzień ten jest dniem wdzięczności za nasz kościół Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia. Jednocześnie czujemy naszą odpowiedzialność za korzystanie, utrzymanie go i przekazanie kolejnym pokoleniom

Dzisiejszy dzień jest w Kościele w Polsce X DNIEM SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM, przygotowanym przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi
w Potrzebie
. Tegoroczny dzień przebiega pod hasłem: „PRZERWAĆ MILCZENIE”
i poświęcony jest trudnej sytuacji chrześcijan w PAKISTANIE. Ofiary złożone dziś są naszym darem materialnym przeznaczonym na ten cel. Pomóc można również poprzez wysłanie SMS-a o treści RATUJE na nr 72405 (od 1.10.2018 do 31.03.2019)

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

CZWARTEK – Uroczystość Wszystkich Świętych

PIĄTEK – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – DZIEŃ ZADUSZNY 

1.W tym tygodniu nie będzie Mszy Świętych w poniedziałek i wtorek. Zapraszam wszystkich do udziału w ostatnim tegorocznym nabożeństwie różańcowym w środę o godz. 16.30. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

2. W czwartek, w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte w Strzelcach o godz. 8.00 w kościele parafialnym oraz o godz. 13.00 na cmentarzu parafialnym wraz z procesją. W Gręboszowie Msza Święta o godz. 10.00 wraz z procesją na cmentarzu. Po procesji będzie  możliwość pobłogosławienia nowych nagrobków.  Tradycyjnie też w tym dniu na cmentarzu odbywać się będzie kwesta na rzecz utrzymania naszej nekropolii.

3.  Serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy w sobotnie przedpołudnie zaangażowali się w porządkowanie naszego cmentarza.

4. Zbliża się Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i miesiąc listopad poświęcony ich pamięci. NABOŻEŃSTWA WYPOMINKOWE od 3 do 9 listopada. Porządek nabożeństw w gablocie. W piątek 3 listopada Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

5. Pamiętajmy, że od południa 1 XI do północy 2 XI istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego, przy spełnieniu następujących warunków: stan łaski uświęcającej i Komunia św.; nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga; dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. Zdrowaś Maryjo. Natomiast w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę się w intencji zmarłych.

6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek i I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w przyszłym tygodniu. W czwartek 8.11 od godz. 10.00 Gręboszów i Zalesie, natomiast w piątek 9.11 od godz. 10.00 Szerzyna i Strzelce.

7. Bóg zapłać za modlitewne i materialne wsparcie inicjatyw podejmowanych przez parafię. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty.

 

 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 października 2018

Dziś pod hasłem „PEŁNI DUCHA I POSŁANI” obchodzimy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny, kiedy to naszą modlitwą wspieramy misjonarzy
i misjonarki. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele misyjne.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Św. Jana Pawła II, papieża.

1. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Odprawiane są one: od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 (w czwartki po Mszy Świętej o godz. 18.00).

2. W poniedziałek – 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Nabożeństwo różańcowe z rozważaniami św. Papieża a na zakończenie Mszy Św. ucałowaniem relikwii. Natomiast 23 października nabożeństwo różańcowe z rozważaniami św. Pio z Pietrelciny.

3. W przyszłą niedzielę, obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła, a więc dzień w którym przez uroczystą konsekrację został przeznaczony do sprawowania w nim kultu Bożego.

4. Zbliża się Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i miesiąc listopad poświęcony ich pamięci. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wspominkowe. Wypominki można składać w zakrystii a także na cmentarzu w dniu 1 listopada. Dziękuję za ofiary składane przy okazji wypominek. Modlitwa wspominkowa odbywać się będzie według grafiku, który zostanie podany.

5. W uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy Świętych niedzielny z wyjątkiem Mszy Świętej południowej, która zostanie odprawiona o godz. 13.00 na Cmentarzu Parafialnym (o ile pozwolą warunki pogodowe). Po Mszy Świętej procesja na cmentarzu. Będzie także możliwość pobłogosławienia nowych nagrobków.

6. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych proszę o pomoc w przygotowaniu cmentarza. Sprzątanie w sobotę 27 października od godz. 10.00. Zapraszam.

7. W przyszłym tygodniu, z soboty na niedzielę, następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki cofamy o godzinę.

8. Wykonawcom tegorocznego wieńca dożynkowego dziękuję za przekazanie  nagrody za wyróżnienie w kwocie 150 zł na cele parafialne.  

9. Królowej Różańca Świętego  oraz wstawiennictwu św. Marcina – polecajmy nasze rodziny i nas samych i wszystkie sprawy rozpoczynającego się tygodnia. Jubilatów i solenizantów obchodzących swoje święto w bieżącym tygodniu polecamy pamięci modlitewnej składając jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże! 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA –  14 października 2018

Dziś  w XXVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku, pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa” przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Po Mszach Świętych tradycyjnie już do puszki można złożyć swoją ofiarę na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin. Zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy  wspomnienia:

PONIEDZIAŁEK – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

WTOREK – Św. Jadwigi  - uroczystość.

ŚRODA  – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

CZWARTEK  - św. Łukasza, ewangelisty – święto.

SOBOTA – św. Jana Kantego, kapłana.

1. Dziś w Trzebnicy główne Uroczystości ku czci Księżnej Śląska – św. Jadwigi, głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej. Uroczystej sumie przewodniczy Jego Ekscelencja  Ks. Bp. Wiesław Śmigiel – biskup toruński.

2. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe. W tygodniu Różaniec przed Mszą Świętą wieczorną a więc o 16.30. W czwartki różaniec po Mszy Świętej, która odprawiana jest o godz. 18.00. W Gręboszowie Różaniec o godz. 16.45. Za pobożne odmówienie różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie) można otrzymać odpust zupełny Wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach zachęcam do indywidualnej modlitwy w domu.

3. W tygodniu Msze Święte odprawiane są według porządku zimowego a więc o godz. 17.00. Tylko w czwartki msza Święta o godz. 18.00.

4. W środę 17 października w naszej modlitwie pamiętajmy o Ks. Kard. Henryku Gulbinowiczu - Metropolicie Wrocławskim Seniorze obchodzącym w tym dniu 95 rocznicę urodzin.

5. W czwartek, 18 października liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie, szczególnie o lekarzach, pielęgniarkach i wszystkich pracownikach służby zdrowia.

6. W piątek 19 października przypada 34 rocznica męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. 

7. Przyszła niedziela – 21 października rozpocznie Tydzień Misyjny pod hasłem „PEŁNI DUCHA I POSŁANI. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”. Starajmy się  więc modlitewnie wspierać dzieła misyjne Kościoła, a ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na cele misyjne.

8. Serdecznie dziękuję, moi drodzy za każde dobro, modlitwę i wszelką pomoc. 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA –  7 października 2018 

NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY RÓŻAŃCOWEJ

Dziś  w XXVII niedzielę zwykłą w ciągu roku czcimy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

SOBOTA – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

1. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Pamiętajmy o odpustach, które możemy uzyskać za pobożne uczestnictwo w tym nabożeństwie i ofiarować je za siebie osobiście albo za kogoś zmarłego. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w tygodniu przed Mszą Świętą wieczorną a więc o 16.30. W czwartki różaniec po Mszy Świętej, która odprawiana jest o godz. 18.00. W Gręboszowie Różaniec w czwartek o 16.45.

2. W tygodniu Msze Święte odprawiane są według porządku zimowego a więc o godz. 17.00. Tylko w czwartki msza Święta o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę 14 października, pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa” przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski. Po Mszach Świętych tradycyjnie już do puszki będzie można złożyć swoją ofiarę na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin. Zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać wszystkim, którzy zechcą wspomóc to dzieło.

3. Od 12 do 16 października w Trzebnicy trwać będą  Uroczystości ku czci św. Jadwigi, głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej. W sobotę do grobu Księżnej Śląska przybędzie piesza pielgrzymka wrocławska – Mszy Świętej dla pielgrzymów przewodniczył będzie biskup płocki – Piotr Libera. Centralnym Uroczystościom Odpustowym w niedzielę przewodniczyć będzie Ks. Bp. Wiesław Śmigiel – biskup toruński.

4. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, składane ofiary, za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli.

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA –  30 września 2018

Przeżywamy dziś XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku,

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy  wspomnienia:

PONIEDZIAŁEK – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

WTOREK – Świętych Aniołów Stróżów.

CZWARTEK – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika.

PIĄTEK – św. Faustyny, dziewicy.

NIEDZIELA – NMP Różańcowej.

1. Od 1 października w tygodniu Msze Święte odprawiane będą według porządku zimowego a więc o godz. 17.00. Tylko w czwartki msza Święta o godz. 18.00.

2. Wraz z początkiem października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu Różaniec przed Mszą Świętą wieczorną a więc o 16.30. W czwartki różaniec po Mszy Świętej, która odprawiana jest o godz. 18.00. Za pobożne odmówienie różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie) można otrzymać odpust zupełny. Wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach zachęcam do indywidualnej modlitwy w domu.

3. Na czas pobytu na pielgrzymce we Włoszech od 6 do 14 października zastępstwo w parafii będzie pełnił Ks. Władysław Iwaszczak – proboszcz z Iwano-Frankiwska (d. Stanisławów) na Ukrainie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00, w czwartek w Gręboszowie i Zalesiu, natomiast w piątek w Strzelcach i Szerzynie.

5. Dostępny jest nowy numer diecezjalnego pisma Nowe Życie. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

6. Serdecznie dziękuję, moi drodzy za każde dobro, modlitwę i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, składane ofiary.

7. Królowej Różańca Świętego - polecajmy nasze rodziny. Studentom rozpoczynającym Nowy Rok Akademicki - życzymy obfitości łask Bożych i światła Ducha Świętego.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 września 2018

 Świętujmy dziś w liturgii XXV niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś w liturgii Kościoła wspominamy św. Pio z Pietrelciny – kapucyna naznaczonego stygmatami przeżywając 100 rocznicę ich otrzymania a także 50 rocznicę Jego śmierci. 

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy  wspomnienia:

CZWARTEK – św. Wincentego à Paulo, kapłana.

PIĄTEK – św. Wacława, męczennika.

SOBOTA – Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała – święto.

1. Zachęcam dziś do włączenia się w akcję duszpasterska trwającą od wczoraj od godz. 21.37 do dziś do godz. 21.37 "Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC". Poprzez naszą modlitwę w intencji dusz w czyśćcu cierpiących możemy wyprosić im łaskę nieba.

Przez ofiarowanie Mszy świętych, przez Komunię Świętą, modlitwę różańcową, uczynki miłosierdzia, uczynki pokutne, korzystanie z odpustów, jak i przez ofiarowanie swojego cierpienia, każdego dnia poprzez wstawiennictwo Maryi i Świętego Ojca Pio możemy wypraszać u dobrego Pana Boga miłosierdzie dla cierpiących w czyśćcu

2. W sobotę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W bieżącym tygodniu Msze święte o godz. 18.00 a w sobotę rano o godz. 9.00

4. Od 1 października w tygodniu Msze Święte odprawiane będą według porządku zimowego a więc o godz. 17.00. Tylko w czwartki msza Święta o godz. 18.00.

5. Wraz z początkiem października rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu Różaniec przed Mszą Świętą wieczorną a więc o 16.30. W czwartki różaniec po Mszy Świętej, która odprawiana jest o godz. 18.00. Wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach zachęcam do indywidualnej modlitwy w domu.

6. Trwają prace przy naszej świątyni. Serdecznie dziękuję, moi drodzy za każde dobro, modlitwę i wszelką pomoc,  składane ofiary. Dziękuję także za ofiarowane na plebanię produkty.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 września 2018 

Świętujmy dziś w liturgii XXIV niedzielę zwykłą w ciągu roku, która obchodzona jest jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą wspieramy pracowników środków przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Decyzją Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego po Mszach Świętych przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek ofiar na rzecz Diecezjalnego Radia „RODZINA”.

W naszym dekanacie dziś uroczystość odpustowa Podwyższenia Krzyża Świętego w Wierzbicy Dolnej  

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy  wspomnienia:


WTOREK – św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży – święto

CZWARTEK – Św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy – męczenników koreańskich

PIĄTEK – św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty – święto.       

1. W rozpoczynającym się tygodniu, w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

2. W środę na godz. 10.00 zapraszam do pomocy w porządkowaniu kościoła.

3. W piątek 21 września br. odbędzie się coroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka do Tronu Naszej Matki Królowej na Jasną Górę połączona z czuwaniem nocnym. W tym dniu Msza Święta o godz. 9.00 rano.

4. W sobotę 22 września po Mszy Świętej o godz. 16.00 nabożeństwo ku czci Św. Rity z poświęceniem róż .

5. Dziękuję panom, którzy w minionym tygodniu pomagali przy porządkowaniu terenu przy kapliczkach.

6. W związku ze zbliżającym się terminem pielgrzymki do Włoch proszę uczestników o dopełnianie formalności (dokumenty i wpłaty) – nr konta: Idea Bank: 66 1950 0001 2006 0002 0772 0001

 

ZAPOWIEDZI PRZEDSLUBNE

ZAPOWIEDŹ II

BARTŁOMIEJ BOCZAR, rzym-kat., wolny, Opole

PAULINA PĘCHERSKA, rzym-kat., wolna, Strzelce

ZAPOWIEDŹ III

MATEUSZ URBANIAK, rzym-kat., wolny, Gręboszów

SANDRA BRZEZIŃSKA, rzym-kat., wolna, Gręboszów 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 września 2018

Świętujmy dziś w liturgii XXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku rozpoczynającą się w Kościele VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka nawiązuje do hasła, mającego się rozpocząć w Rzymie, 15. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania.

W naszej parafii dziękczynienie za tegoroczne plony. Sumie przewodniczyć będzie Ks. Dziekan – Kan. Tadeusz Strugała.

W dekanacie dziś doroczną uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Starościnie.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

ŚRODA – Najświętszego Imienia Maryi – święto
CZWARTEK – św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła
PIĄTEK – Podwyższenia Krzyża Świętego - święto
SOBOTA –Najświętszej Marii Panny Bolesnej 

1. BÓG ZAPŁAĆ wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszej Uroczystości. Mieszkańcom Strzelec, którzy w tym roku przygotowali wieniec Dożynkowy. Dziękuję osobom, które zatroszczyły się o posprzątanie i udekorowanie świetlicy, jak również za ofiary złożone na Mszę Św.

2. Serdeczne podziękowania dla osób, które w środę zaangażowały się w porządkowanie kościoła. Powoli nasza świątynia pięknieje i mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli już tam powrócić po remontach. W najbliższy poniedziałek będą przeprowadzane przez konserwatora badania stratygraficzne na balustradzie chóru i drzwiach pozwalające odkryć pierwotne polichromie.

3. W czwartek 13 września po Mszy świętej Różaniec Fatimski. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej.

4. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Z racji odpustu w Idzikowicach msza święta o godz. 17.00.

5. Przyszła niedziela – XXIV Niedziela zwykła w ciągu roku obchodzona jest jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu naszą modlitwą wspieramy pracowników środków przekazu a decyzją Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego po Mszach Świętych przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek ofiar na rzecz Diecezjalnego Radia „RODZINA”

6. W dniu 21 września odbędzie się doroczna pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę połączona z nocnym czuwaniem.

ZAPOWIEDZI PRZEDSLUBNE

ZAPOWIEDŹ I

BARTŁOMIEJ BOCZAR, rzym-kat., wolny, Opole

PAULINA PĘCHERSKA, rzym-kat., wolna, Strzelce

ZAPOWIEDŹ II

MATEUSZ URBANIAK, rzym-kat., wolny, Gręboszów

SANDRA BRZEZIŃSKA, rzym-kat., wolna, Gręboszów

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 2 września 2018 

Dziś w liturgii przeżywamy XXII niedzielę zwykłą w ciągu roku i pierwszą niedzielę września. W dekanacie dziś przeżywamy uroczystość odpustową w Szymonkowie ku czci Narodzenia NMP.

W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

PONIEDZIAŁEK – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

SOBOTA – ŚWIĘTO NARODZENIA NMP – Matki Bożej Siewnej

1. W tym tygodniu Msze Święte od wtorku do soboty o godz. 18.00.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny  dla dzieci i młodzieży. Otoczmy ich naszą modlitwą prosząc o  dary Ducha Świętego oraz pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. 

3. W środę 5 września na godz. 10.00 (o ile nie będzie padał deszcz) zapraszam chętnych, którzy zechcieliby pomóc w porządkowaniu kościoła po malowaniu.

4. W bieżącym tygodniu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w czwartek 6 września – Gręboszów i Zalesie, w piątek 7 września – Strzelce i Szerzyna.

5. 8 września o godz. 14.00 Mszą Świętą Dziękczynną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Domaszowicach rozpoczną się tegoroczne Dożynki gminne. Organizatorzy zapraszają do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.

6. Przygotowujemy także do  parafialnego dziękczynienia za tegoroczne plony, które będą miały miejsce w niedzielę 9 września o godz. 12.00. W Gręboszowie Msza Święta dożynkowa o godz. 10.00. Podczas tych Mszy Świętych poświęcone zostanie również ziarno na zasiew w związku z świętem Narodzenia NMP znanym także jako święto Matko Bożej Siewnej.  Zapraszam wszystkich parafian oraz gości do wspólnej modlitwy. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY SKŁADANE NA MSZĘ ŚWIĘTĄ DOŻYNKOWĄ

7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka będzie nawiązywać do hasła, mającego się rozpocząć już za miesiąc w Rzymie, 15. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a przez to do pogłębiania naszej wiedzy religijnej i dziękuję za ofiary złożone za prasę. Przy wyjściu z Kościoła znajduje się nowy numer naszego diecezjalnego pisma NOWE ŻYCIE oraz nowy numer czasopisma MISYJNE DROGI.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE - ZAPOWIEDŹ I

MATEUSZ URBANIAK, rzym-kat., wolny, Gręboszów

SANDRA BRZEZIŃSKA, rzym-kat., wolna, Gręboszów

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA   – 26 sierpnia 2018 

NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ 

W XXI niedzielę w ciągu roku przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Złączymy się duchowo z pielgrzymami przed Cudownym Obliczem Jasnogórskiej Matki i Królowej i we wspólnej modlitwie powierzajmy Ojczyznę, nasze Rodziny i nas samych.

W  rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Św. Moniki.

WTOREK – Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

ŚRODA – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

SOBOTA  – bł. Bronisławy.

1. W związku z urlopem Ks. Proboszcza tym tygodniu Msza Święta tylko w sobotę o godz. 17.00. W przypadku konieczności zastępstwo prowadzi Ks. Damian – Proboszcz z Szymonkowa (kontakt pod nr tel. 77/414-15-94)

2. Tegoroczne wakacje, urlopy powoli dobiegają końca. Stajemy na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą –  na rozpoczęcie roku szkolnego, w naszym kościele w dniu 2 września, o godz. 12.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Na zakończenie Mszy Świętej pobłogosławione zostaną tornistry i przybory szkolne.

3. W sobotę 1 września przypada 79. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach. Pamiętajmy w naszej osobistej modlitwie.

4. Przygotowujemy się do dziękczynienia za tegoroczne plony, które będą miały miejsce w niedzielę 9 września o godz. 12.00. Już dziś zapraszam wszystkich parafian oraz gości do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Mszy Świętej dożynkowej przewodniczyć będzie Ks. Dziekan.

5. Pamięci modlitewnej wszystkich parafian polecam trwające prace remontowe przy naszej świątyni.

6. Gmina Domaszowice uruchomiła darmowe kursy autobusowe dla mieszkańców naszej gminy pozwalające dotrzeć im do Domaszowic (a następnie koleją do Namysłowa lub Kluczborka). Kursy są odpowiedzią na zaprzestanie świadczenia usług przez PKS Namysłów i odbywają się w każdy piątek w okresie 10.08.2018-31.08.2018 r. wg rozkładów jazdy rozwieszonych na przystankach autobusowych. Dodatkowo rozkłady jazdy są zamieszczone na stronie internetowej  www.domaszowice.pl oraz na facebooku Urzędu Gminy Domaszowice.

7. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA   – 19 sierpnia 2018

Przeżywamy XX niedzielę w ciągu roku. Dziś w dekanacie odpust ku czci św. Jacka w Wierzbicy Górnej.

W  rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

WTOREK – Św. Piusa X, papieża – patrona MWSD we Wrocławiu.

ŚRODA – NMP Królowej.

PIĄTEK  – św. Bartłomieja, Apostoła - święto.

NIEDZIELA – Uroczystość NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

1. W środę jak w każdy 22 dzień miesiąca Msza Święta i nabożeństwo ku czci św. Rity (o ile pozwoli na to pogoda Msza w i nabożeństwo w ogrodzie św. Rity). Natomiast w czwartek 23 sierpnia modlitwa ku czci św. O. Pio.   

2. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy ku Jasnej Górze, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

3. Dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu panom: SITKO i POGORZELSKIEMU. Dziękuję także paniom za posprzątanie świetlicy przed uroczystością Wniebowzięcia NMP.

4. Gmina Domaszowice uruchomiła darmowe kursy autobusowe dla mieszkańców naszej gminy pozwalające dotrzeć im do Domaszowic (a następnie koleją do Namysłowa lub Kluczborka). Kursy są odpowiedzią na zaprzestanie świadczenia usług przez PKS Namysłów i odbywają się w każdy piątek w okresie 10.08.2018-31.08.2018 r. wg rozkładów jazdy rozwieszonych na przystankach autobusowych. Dodatkowo rozkłady jazdy są zamieszczone na stronie internetowej  www.domaszowice.pl oraz na facebooku Urzędu Gminy Domaszowice.

5. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Przebywającym na wakacjach dobrego i bezpiecznego odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA   – 12 sierpnia 2018 

Świętujemy dziś XIX niedzielę w ciągu roku. W naszym dekanacie przeżywamy dziś odpust ku czci Św. Wawrzyńca w Woskowicach Małych. 

W  rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 

WTOREK – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. 

ŚRODA – Uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NMP 

PIĄTEK  – św. Jacka, kapłana.

1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i ugoszczenie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej na Jasną Górę. Dziękuję za upieczone ciasta, przygotowane kanapki, napoje oraz złożone ofiary. Niech sam Bóg szczodrze wynagrodzi życzliwość i gościnność.

2. W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (święto nakazane - czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych). Msze św. według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po Mszach Świętych tradycyjnie można do puszki złożyć swoją ofiarę przeznaczoną na odbudowę kościołów w naszej Archidiecezji.

3. W tym dniu Uroczystości odpustowe we Włochach.

4. 15 sierpnia to także 98 rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy  w modlitwie o żołnierzach.

5. Tradycyjnie już Parafia p. w. Św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie 15 sierpnia organizuje pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Wniebowziętej w Ligocie Książęcej. Wyjście o godz. 8.00 sprzed kościoła parafialnego.

6. Gmina Domaszowice uruchomiła darmowe kursy autobusowe dla mieszkańców naszej gminy pozwalające dotrzeć im do Domaszowic (a następnie koleją do Namysłowa lub Kluczborka). Kursy są odpowiedzią na zaprzestanie świadczenia usług przez PKS Namysłów i odbywają się w każdy piątek w okresie 10.08.2018-31.08.2018 r. wg rozkładów jazdy rozwieszonych na przystankach autobusowych. Dodatkowo rozkłady jazdy są zamieszczone na stronie internetowej  www.domaszowice.pl oraz na facebooku Urzędu Gminy Domaszowice.

7. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim przebywającym na wakacjach czy urlopach życzymy dobrej pogody, odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. W tym wakacyjnym czasie pamiętajmy o Bogu w Eucharystii i modlitwie.

Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA   – 5 sierpnia 2018

Obchodzimy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca.

 W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE - święto

WTOREK – Bł. Edmunda Bojanowskiego

ŚRODA – Św. Dominika, kapłana

CZWARTEK  – Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy - święto

PIĄTEK – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

SOBOTA – Św. Klary, dziewicy.

 

1. Rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc obfitujący w ważne rocznice historyczne z dziejów naszej ojczyzny.

Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu alkoholizmu czy narkomanii kogoś bliskiego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję W bieżącym roku z uwagi na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości episkopat zachęca do szczególnego wyrzeczenia 100 dni trzeźwości w intencji Ojczyzny.

W tym miesiącu pielgrzymi z całej Polski zdążają na Jasną Górę. Wspierajmy ich naszą pamięcią i modlitwą Wszystkie sprawy naszego życia, naszej Ojczyzny , naszych rodzin i nas samych powierzajmy wraz z pielgrzymami Jasnogórskiej Matce i Królowej Polski.

2. W tym tygodniu Msze Święte od środy do piątku o godz. 18.00, natomiast w sobotę o 9.00.

3. W dniach 2-12 sierpnia 2017 odbywa się  Piesza Pielgrzymka diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej na Jasną Górę. 

Jak co roku, 8 sierpnia pielgrzymi przechodząc przez teren naszej parafii o godz. 8.45 zatrzymają się przy kościele na odpoczynek. Bardzo proszę o przygotowanie poczęstunku – upieczenie ciast, przygotowanie kanapek i napojów.

4. Dostępny jest nowy numer pisma GOŚC NIEDZIELNY. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

5. Serdecznie dziękuję, moi drodzy za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty.

6. Wszystkim życzę dobrej pogody, pokoju serca, odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Nie zapominajmy o modlitwie i Mszy Św. w tym wakacyjnym czasie. Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA   – 29 lipca 2018

Niedzielą rozpoczynamy XVII Tydzień Zwykły w ciągu roku.

 W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

WTOREK – Św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

ŚRODA – Św. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła.

SOBOTA – Św. Jna Marii Vianneya, kapłana.

1. W tym tygodniu Msze Święte od wtorku do piątku o godz. 18.00 w sobotę o 9.00. W przyszłą niedzielę 5 sierpnia Mszy Świętej o godz.12.00 przewodniczyć będzie Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz z Brzeziej Łąki – zastępca Przewodnika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

2. W środę rozpoczniemy sierpień - miesiąc szczególny pod względem religijnym, jak i historycznym: 74 rocznica Powstania Warszawskiego, sierpniowe dni przebudzenia narodowego na polskim wybrzeżu, 98 rocznica Cudu nad Wisłą

W tym miesiącu pielgrzymi z całej Polski zdążają na Jasną Górę. Wspierajmy ich naszą pamięcią i modlitwą. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu alkoholizmu czy narkomanii kogoś bliskiego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Wszystkie sprawy naszego życia, naszej Ojczyzny , naszych rodzin i nas samych powierzajmy wraz z pielgrzymami Jasnogórskiej Matce i Królowej Polski.

3. W czwartek,  2 sierpnia przypada przeżywane we wspólnotach franciszkańskich święto Matki Bożej Anielskiej. Ze świętem  związany jest tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto nawiedzi kościół parafialny otrzymał odpust zupełny od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia

By uzyskać wspomniany odpust, należy jednak spełnić następujące warunki: 

- pobożnie nawiedzić kościół i odmówić „Ojcze Nasz: oraz „Wierzę w Boga..”, 

- przyjąć Komunię świętą, 

- pomodlić się według intencji Ojca Świętego, 

- wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. 

Warto więc tego dnia skorzystać ze "skarbca Bożego Miłosierdzia" i uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do sakramentu pojednania można przystąpić codziennie przed Mszą Świętą. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00: w czwartek 2 sierpnia w Gręboszowie i Zalesiu, a w piątek, 3 sierpnia w Strzelcach i Szerzynie. 

5. W dniach 2-12 sierpnia 2018 odbywa się  Piesza Pielgrzymka diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej na Jasną Górę. Jak co roku, 8 sierpnia pielgrzymi przechodząc przez teren naszej parafii o godz. 8.45 zatrzymają się przy kościele na odpoczynek. Bardzo proszę o przygotowanie poczęstunku – upieczenie ciast, przygotowanie kanapek i napojów.

6. Dostępny jest nowy numer pisma GOŚC NIEDZIELNY. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

7. Wszystkim życzę dobrej pogody, pokoju serca, odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Nie zapominajmy o modlitwie i Mszy Św. w tym wakacyjnym czasie. Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniając o pamięci w modlitwie.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: ZAPOWIEDŹ III

MAGDALENA MONIKA ŁUNIO, rz. – kat., wolna, Strzelce.

ŁUKASZ MIROSŁAW DOMALEWSKI, rz. – kat., wolny, Minkowskie

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   – 22 lipca 2018

Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś jak każdego 22 dnia miesiąca czcimy św. Ritę.  Msza Święta i nabożeństwo ku czci Św. Rity z poświęceniem Róż i namaszczeniem olejem różanym o godz. 12.00 w Ogrodzie Św. Rity przy plebanii.

 W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia:

PONIEDZIAŁEK – Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy – święto.

WTOREK – Św. Kingi – dziewicy.

ŚRODA – Św. Jakuba, Apostoła – święto.

CZWARTEK – Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

1. W tygodniu Msze Święte odprawiane codziennie o godz. 18.00, wyjątkowo we wtorek a także w sobotę o godz. 9.00 w świetlicy.

2. W środę, we wspomnienie Św. Jakuba Apostoła i  Św. Krzysztofa , szczególnie pamiętajmy w modlitwie o kierowcach i podróżujących. Zachęcam do pobłogosławienia pojazdów (które w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę – 29 lipca) i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

3. W czwartek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

4. Dostępny jest nowy numer pisma GOŚC NIEDZIELNY. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

5. Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim przebywającym na wakacjach dobrego wypoczynku fizycznego i duchowego zawsze w łączności z Panem Bogiem: przez modlitwę i Eucharystię. Dostojnym Solenizantom i Jubilatom najserdeczniejsze życzenia  z pamięcią w modlitwie.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: ZAPOWIEDŹ II

MAGDALENA MONIKA ŁUNIO, rz.–kat., wolna, Strzelce.

ŁUKASZ MIROSŁAW DOMALEWSKI, rz.–kat., wolny, Minkowskie. 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA   – 15 lipca 2018 

Przeżywamy dziś XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. 

KALENDARZ LITURGICZNY: 

PONIEDZIAŁEK – NMP z Góry Karmel 

PIĄTEK – bł. Czesława, prezbitera, patrona Archidiecezji Wrocławskiej

1. Serdeczne podziękowania dla wszystkich parafian, którzy gościli w swoich domach pątników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę organizowanej przez Duszpasterstwo Rolników diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

2. W tym tygodniu Msze Święte odprawiane codziennie o godz. 18.00, wyjątkowo w piątek o  godz. 9.00 w świetlicy.

3. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony. Przypominam, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Wszyscy zapisani do bractwa Szkaplerza Świętego mogą jutro uzyskać odpust zupełny (lub cząstkowy) pod zwykłymi warunkami.

4. W przyszłą niedzielę – 22 lipca – jak każdego 22 dnia miesiąca czcimy św. Ritę.  Msza Święta i nabożeństwo ku czci Św. Rity z poświęceniem Róż o godz. 12.00.

5. Dostępny jest nowy numer pisma GOŚC NIEDZIELNY. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

6. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty. Pamięci modlitewnej  wszystkich polecam trwające nadal prace remontowe w naszym kościele.

7. Dobrej niedzieli i całego tygodnia.  Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim życzę dobrej pogody, pokoju serca, odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Niech w tym wakacyjnym czasie nie będzie niedzieli bez Mszy Św. i dnia bez modlitwy. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie. 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE – ZAPOWIEDZ I 

MAGDALENA MONIKA ŁUNIO, rz. – kat., wolna, Strzelce. 

ŁUKASZ MIROSŁAW DOMALEWSKI, rz. – kat., wolny, Minkowskie

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA   – 8 lipca 2018

Przeżywamy dziś XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

ŚRODA – św. Benedykta, opata, Patrona Europy, święto.

CZWARTEK – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

PIĄTEK – Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

1. Tradycyjnie jak każdego roku na początku lipca Duszpasterstwo Rolników diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki wiedzie przez teren naszej parafii. Pielgrzymi przybywają na nocleg do naszej parafii dziś około godz. 18.00. Bardzo proszę o przyjęcie pielgrzymów.

2. W tym tygodniu Msze Święte odprawiane codziennie o godz. 18.00, w sobotę o  godz. 9.00 w świetlicy.

3. W piątek 13 lipca po Mszy Świętej o godz. 18.00 Różaniec fatimski. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na świecie i nawrócenie grzeszników. 

4. W sobotę 14 lipca w liturgii Kościoła wspominamy św. Henryka. Jest to patronalne święto Arcybiskupa Seniora – Kardynała Henryka Gulbinowicza. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

5. Dostępne są nowe numery pism GOŚĆ NIEDZIELNY oraz MISYJNE DROGI. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

6. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty. Dziękuję również za wykoszenie trawy na cmentarzu. Pamięci modlitewnej  wszystkich polecam trwające prace remontowe w naszym kościele.

7. Dobrej niedzieli i całego tygodnia.  Wszystkim zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Wszystkich, którzy przeżywają wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcam do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominam, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 lipca 2018 

Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. 
KALENDARZ LITURGICZNY:

WTOREK – św. Tomasza Apostoła, święto
PIĄTEK – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

1. Msze Święte codziennie o godz. 18.00 w sobotę o godz. 9.00 w świetlicy wiejskiej.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Gręboszowie i Zalesiu w czwartek 5 lipca od godz. 10.00, Natomiast w Strzelcach i Szerzynie w piątek 6 lipca od 10.00.

3. Została opłacona w całości (dotychczas opłacana w dwóch ratach) składka ubezpieczeniowa naszych świątyń. W stosunku do ubiegłego roku nastąpił wzrost o ponad 1000 PLN.

4. Tradycyjnie jak każdego roku na początku lipca Duszpasterstwo Rolników diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki wiedzie przez teren naszej parafii. Organizatorzy proszą o nocleg dla pielgrzymów z niedzieli 8 na poniedziałek 9 lipca. W Strzelcach będą ok. godz. 18.00. Bardzo proszę o przyjęcie pielgrzymów.

5. W tym roku o przygotowanie wieńca dożynkowego proszę parafian od pana ALBINA CHRZANOWSKIEGO do pana ZBIGNIEWA STASIAKA. 

6. Rodzinie ŚLIWÓW dziękuję za wykoszenie trawy przy kościele. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty na plebanię.

7. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Dzieciom, młodzieży, wszystkim parafianom życzę pokoju serca i błogosławieństwa Bożego. Wyjeżdżającym na urlopy odpoczynku fizycznego i duchowego. Nie zapominajmy, że modlitwa i Eucharystia są pewnymi drogowskazami na wakacyjnej drodze.

8. Dostępny jest nowy numer pisma Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury i dziękuję za ofiary składane za czasopisma.

  

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA  – 24 czerwca 2018

(XII NIEDZIELA ZWYKŁA)

Dziś w XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – głównego patrona naszej wrocławskiej archidiecezji. Jan Chrzciciel przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie.

KALENDARZ LITURGICZNY:

ŚRODA – NMP Nieustającej Pomocy

CZWARTEK  - św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

PIĄTEK – Świętych Apostołów Piotra i Pawła – uroczystość

1. Dziś przypada 56 rocznica święceń kapłańskich J.E. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Pamiętajmy w modlitwie o najdostojniejszym Arcypasterzu Seniorze.

2. Dobiega końca czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie na zakończenie Mszy Świętej.

3. W związku z nieobecnością Ks. Proboszcza w tygodniu msze święte tylko w poniedziałek o godz. 18.00, natomiast we czwartek i piątek o godz. 17.00 będą odprawiane W ŚWIETLICY. Zastępstwo pełnił będzie Ks. Dziekan Tadeusz Strugała. 

4. W piątek – 29 czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami papieża seniora Benedykta XVI i Franciszka – Piotra naszych czasów. Wierni, którzy będą nabożnie posługiwali się w tym dniu przedmiotem poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą otrzymać odpust zupełny, dodając wyznanie wiary. Msza Święta w tym dniu o godz. 17.00.
Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze), dlatego w niedzielę 1 lipca po Mszy świętej będziemy mogli złożyć do puszki ofiarę na ten cel.

5.W sobotę 30 czerwca o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych dla OSP Strzelce, a następnie piknik, na który w imieniu druhów strażaków serdecznie zapraszam. POŚWIĘCENIE POJAZDÓW NASTĄPI W NIEDZIELĘ - 1 lipca - po MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 12.00.

6. W tym roku o przygotowanie wieńca dożynkowego proszę parafian od pana Albina Chrzanowskiego do pana Zbigniewa Stasiaka.

7. Dziękuję za skoszenie trawy przy plebanii. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc za ofiarowane produkty na plebanię.

8. Dziękuję również za ofiary składane na remonty naszej świątyni. W minionym tygodniu przy kościołach zamontowane zostały tablice tyflograficzne (z grafiką wypukłą dla niewidomych) zawierające krótki opis kościołów.

9. O wykoszenie trawy przy kościele proszę Rodzinę ŚLIWÓW.

10. Zachęcam do lektury pracy katolickiej. Dostępny jest kolejny numer Gościa Niedzielnego.

11. Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

 


XI NIEDZIELA ZWYKŁA   – 17 czerwca 2018 

Przeżywamy XI Niedzielę Zwykła w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

CZWARTEK –  św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

NIEDZIELA  – Narodzenie św. Jana Chrzciciela – uroczystość.

1. W poniedziałek, 18 czerwca, przypada 68 rocznica święceń kapłańskich J. Em. Ks. Henryka Kard. Gulbinowicza, natomiast w niedzielę 24 czerwca – 56 rocznica święceń kapłańskich J.E. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Pamiętajmy w modlitwie o najdostojniejszych Arcypasterzach Seniorach.

2. Zachęcam do wspólnej modlitwy do Serca Pana Jezusa codziennie na zakończenie Mszy Świętej.

3. W piątek – 22 czerwca – jak każdego 22 dnia miesiąca czcimy św. Ritę.  Msza Święta i nabożeństwo ku czci Św. Rity z poświęceniem Róż o godz. 18.00 w ogrodzie przy kapliczce Świętej (o ile pogoda pozwoli).

4. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta dziękczynna w Domaszowicach o godz. 8.00.

5. W sobotę – 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach naszych ojców. Dla żyjących wypraszajmy obfite Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

6. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – głównego patrona naszej Archidiecezji. A w naszym dekanacie to uroczystość odpustowa w kościele parafialnym w Smogorzowie, a także w kościele filialnym w Rychnowie (par. Kowalowice).

7. Zachęcam do lektury pracy katolickiej. Od dziś dostępny jest Gość Niedzielny.

8. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc. Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. 

X NIEDZIELA ZWYKŁA  – 10 czerwca 2018

Dziś w liturgii  X niedzielę zwykłą w ciągu roku.

KALENDARZ LITURGICZNY:

PONIEDZIAŁEK – św. Barnaby Apostoła

ŚRODA –  św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

CZWARTEK – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

 

1. Codziennie na zakończenie Mszy Świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału.  Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego”.

2. We wtorek w parafii w Woskowicach Małych będzie miało miejsce bierzmowanie. Z racji działu Ks. Proboszcza w tej uroczystości Msza Święta w Strzelcach będzie odprawiona o godz. 16.00.

3. W środę 13 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00 Różaniec fatimski. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników.

4. W sobotę – 16 czerwca przypada 5 rocznica ingresu i objęcia posługi w naszej Archidiecezji przez J. E. Ks. Abpa Józefa Kupnego. Uroczysta Msza Święta w Katedrze będzie sprawowana o godz. 11.00. Pamiętajmy w modlitwie o najdostojniejszym Arcypasterzu.

5. W tym roku o przygotowanie wieńca dożynkowego proszę parafian od pana Albina Chrzanowskiego do pana Zbigniewa Stasiaka.

6. Rodzinom: BILSKICH i WITOŚ dziękuję za wykoszenie trawy przy kościele. 

7. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na prace przy naszej świątyni.

Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia. 

Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

IX NIEDZIELA ZWYKŁA  – 03 czerwca 2018 

Dziś przeżywamy pierwszą niedziela miesiąca. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Dziś także po Mszy Świętej można wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wrzucając swoją ofiarę do puszki. Ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać”

KALENDARZ LITURGICZNY:

WTOREK – Św. Bonifacego, biskupa i męczennika

PIĄTEK – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość

SOBOTA  – Niepokalanego Serca NMP

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Uroczystości Bożego Ciała, a także przygotowanie Rocznicy Święceń Kapłańskich Księdza Proboszcza.

2. W czerwcu codziennie na zakończenie Mszy Świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału.  Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego”.

3. W piątek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusaa jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Mszy św. będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. W tym dniu za wspólne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami).

4. W tym roku o przygotowanie wieńca dożynkowego proszę parafian od pana Albina Chrzanowskiego do pana Zbigniewa Stasiaka.

5. W bieżącym tygodniu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w czwartek 7 czerwca – Gręboszów i Zalesie, w piątek 8 czerwca – Strzelce i Szerzyna.

6. O wykoszenie trawy przy kościele proszę Rodziny: BILSKICH i WITOŚ. Natomiast rodzinie CELIYOWSKICH dziękuję za skoszenie trawy na cmentarzu. 

ZAPOWIEDZI PRZEDSLUBNE - ZAPOWIEDŹ III

GRZEGORZ UCKA

VANESSA SAPIEJA 

CZYTANIA

POLECANE STRONY