BIERZMOWANIE

Znalezione obrazy dla zapytania bierzmowanie

1. Przygotowanie rozpoczyna się w klasie drugiej gimnazjum i jest kontynuowane w klasie trzeciej.

2. Do bierzmowania może przystąpić osoba ochrzczona, zamieszkała na terenie Parafii.

3. W wyjątkowych sytuacjach, wynikających z ważnych racji duszpasterskich, do bierzmowania mogą przygotowywać się osoby mieszkające poza naszą Parafią - po okazaniu pisemnej zgody Księdza Proboszcza z Parafii zamieszkania.

4. Kandydat do bierzmowania przyjmuje następujące obowiązki i zasady:

a) systematyczny udział we Mszy świętej niedzielnej oraz obowiązujące święta kościelne. W uzasadnionych okolicznościach może to być inna Msza święta w naszej Parafii lub poza Parafią.

b) systematyczna spowiedź święta (raz w miesiącu).

c) kandydat powinien także uczestniczyć  w ciągu roku przynajmniej w  kilku nabożeństwach okresowych: Różaniec  (październik), Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale (Wielki Post), Maryjne (maj) i do Serca Pana Jezusa (czerwiec).

d) powinien także uczestniczyć w czasie Adwentu w Roratach.

e) uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych.

f) systematyczny i zaangażowany udział w szkolnej katechezie. Katecheta wyraża zgodę na przyjęcie bierzmowania przez kandydata.

g) systematyczny i zaangażowany udział w spotkaniach dla kandydatów przy Parafii;  terminy będą podawane na bieżąco.

5. Świadectwo chrześcijańskiego życia. Dotyczy to nie tylko Parafii, ale także rodziny, szkoły i innych miejsc. Brak właściwego świadectwa oznacza przełożenie przygotowania na kolejny rok.

6. Przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania potrzebne jest potwierdzenie, że kandydat był ochrzczony. Osoby, które zostały ochrzczone poza naszą Parafią zobowiązane są dostarczyć świadectwa chrztu z Parafii, w której były ochrzczone. Świadectwo takie należy dostarczyć do końca roku kalendarzowego (dotyczy klas trzecich).